مسافرت با کودکان

مسافرت با کودکان-کودکان چالش‌های منحصربه‌فردی را برای برنامه‌ریزی سفر معرفی می‌کنند ، اما خوشبختانه ژاپن مقصدی است که به راحتی و بی‌خطر می‌توان آن را با بچه‌ها کشف کرد. موارد زیر مواردی است که باید در نظر بگیرید که می تواند تجربه خانواده شما در ژاپن را روان تر، ارزان تر و لذت بخش تر کند، که ژاپن را به مقصدی محبوب برای خریدارات تور ژاپن تبدیل می کند.

به منظور کرایه ها و هزینه های پذیرش، کودکان در ژاپن معمولا بر اساس سال تحصیلی طبقه بندی می شوند تا سن. اما از آنجایی که سیستم‌های مدارس از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، کودکان مسافران خارجی معمولاً بر اساس سنشان طبقه‌بندی می‌شوند: کودکان ۱۲ ساله یا بزرگ‌تر (دبیرستان به بالا) معمولاً قیمت‌های بزرگسالان را پرداخت می‌کنند در حالی که کودکان ۱۱ ساله و کمتر (دبستانی و کمتر) واجد شرایط تخفیف کودکان زیر ۶ سال (پیش دبستانی) اغلب رایگان هستند.

یک تحقیق کوچک می تواند به اطمینان از تفریح ​​خانوادگی کمک کند

سفر به ژاپن با کودکان ممکن است دورنمای دلهره‌آوری به نظر برسد و بهتر است از آن اجتناب کنید. با این حال، این کشور به طرز شگفت انگیزی واجد شرایط است و با آمادگی های مناسب، می توانید از نگرانی و استرس دوری کنید و بر فراهم کردن سفری مهیج و الهام بخش برای ذهن های جوان تمرکز کنید.

مسافرت با کودکان

بیرون و اطراف

اگر قصد دارید با وسایل حمل و نقل عمومی سفر کنید، در هر قطار و اتوبوسی برای مسافرانی که با کودکان خردسال سفر می کنند، صندلی اولویت پیدا خواهید کرد. معمولاً سفر برای کودکان تا پنج سال رایگان است و برای خردسالان شش تا دوازده سال نیم بها است. وقتی در شهرهای بزرگ هستید، از سفر با کالسکه در ساعات شلوغی پرهیز کنید. در طول روزهای هفته، بین ساعت ۷ تا ۹ صبح، حمل و نقل عمومی بسیار شلوغ است.

حمام‌های مناسب برای کودکان و مکان‌های تعویض لباس معمولاً در دسترس هستند – به‌ویژه در شهرهای بزرگ، بیشتر ایستگاه‌ها و مکان‌های دیدنی. در فروشگاه های بزرگ و مجتمع های خرید، اجاره کالسکه در دسترس است.

مسافرت با کودکان-بیرون غذا خوردن

غذا خوردن در ژاپن یکی از نکات برجسته سفر است، و در حالی که ممکن است رستوران‌های کوچک برای یک وعده غذایی خانوادگی مناسب نباشند، اما این کشور «رستوران‌های خانوادگی» فراوانی ارائه می‌کند که طیف وسیعی از غذاها از جمله غذای کودکان را ارائه می‌دهند. به طبقه زیرزمین فروشگاه‌های بزرگ بروید، زیرا معمولاً غذاهای مختلف زیادی برای امتحان کردن ارائه می‌دهند – فرصتی عالی برای کودکان جهت امتحان کردن چیزهای جدید.

هتل ها

در مورد تخت نوزاد و گزینه های غذاخوری هنگام رزرو با هتل خود تماس بگیرید. اگر در یکی از هتل‌های سنتی ریوکان اقامت دارید، تشک های روی زمین ردیف می‌شوند تا خانواده بخوابید. اما توجه داشته باشید که منوی معمولی ژاپنی در رایوکان ممکن است برای همه سلیقه ها مناسب نباشد.

تحویل چمدان

سفرهای داخل ژاپن با استفاده از سیستم تحویل چمدان بسیار آسان تر می شود. ارسال چمدان های خود از فرودگاه به هتل، یا بین هتل ها یک راه عالی برای سفر “با دستان آزاد” است.بطور کلی برای سفر به ژاپن ابتدا باید ویزای توریستی ژاپن را دریافت نمایید.

سیگار کشیدن

توجه داشته باشید که سیگار کشیدن هنوز هم بخشی از فرهنگ اجتماعی ژاپن است، و حتی با وجود اینکه بخش‌های مخصوص سیگار کشیدن در بسیاری از رستوران‌ها، کافه‌ها و امکانات عمومی وجود دارد، دود می‌تواند به مناطق غیرسیگاری سرایت کند. با این حال، با کمی تحقیق، می توانید تعدادی مکان کاملاً غیر سیگاری را پیدا کنید تا به راحتی ناهار و شام را در کنار خانواده صرف کنید.

برای درک جامع تر از سفر به ژاپن با کودکان، تحقیقات شخصی توصیه می شود. بسیاری از وب سایت ها – از جمله راهنمای Lonely Planet-Travel with Children – ایده ها و نکات مفید زیادی را ارائه می دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.