آداپتورهای مسافرتی ژاپن

آداپتورهای مسافرتی ژاپن- شما باید در نظر داشته باشید که چه چیزهایی را بسته بندی کنید تا اطمینان حاصل کنید که می توانید با خیال راحت از وسایل برقی شخصی خود در خارج از کشور استفاده کنید. این معمولاً شامل استفاده از یک آداپتور مسافرتی است ، که دستگاهی است که به سادگی به شما امکان می دهد هر وسیله برقی بریتانیا را به یک پریز برق خارجی وصل کنید. توجه به این نکته ضروری است که ولتاژ یا فرکانس را تبدیل نمی کند.بطور کلی برای سفر به ژاپن نیاز به ویزای  ژاپن داریم که ویزای الکترونیکی ژاپن روندی جدید در اخذ ویزای توریستی این کشور است.

درباره دوشاخه ها، ولتاژ و فرکانس های مختلف ژاپن بیاموزید

ولتاژ مورد استفاده در سراسر ژاپن به طور یکنواخت ۱۰۰ ولت A.C است. دو نوع فرکانس در حال استفاده وجود دارد – ۵۰ هرتز در شرق ژاپن و ۶۰ هرتز در غرب ژاپن (شامل ناگویا، کیوتو و اوزاکا). انواع خاصی از وسایل برقی مانند سشوار دو ولتاژ، اتو مسافرتی و ماشین اصلاح باید در هر کجای ژاپن که هستید کار کنند. با این حال، در موارد دیگر، یک ترانسفورماتور کاهنده برای تبدیل ولتاژ مورد نیاز است.

در مناطق شهری یافتن وسایلی مانند دوشاخه تبدیل و ترانسفورماتور نسبتاً آسان است. آنها در بخش های الکترونیکی مانند آکیهابارا توکیو و نیپونباشی اوزاکا یا در خرده فروشی های عمده لوازم خانگی مانند Yodobashi Camera یا Bic Camera فروخته می شوند.

اگر می خواهید لوازم خود را در حال حرکت شارژ کنید، مدل های جدید شینکانسن دارای خروجی هایی در کنار صندلی های پنجره هستند. اگر چنین صندلی می خواهید، لطفاً هنگام خرید بلیط خود از کارکنان بپرسید. برخی از رستوران‌های خانوادگی و زنجیره‌ای همبرگر دارای فروشگاه هستند.

آداپتورهای مسافرتی ژاپن

چه پریزهایی در ژاپن استفاده می شود؟

برای ژاپن دو نوع دوشاخه A و B وجود دارد. نوع دوشاخه A دوشاخه ای است که دارای دو پایه موازی صاف است و دوشاخه نوع B دوشاخه ای است که دارای دو پایه موازی صاف و یک پایه زمین است. ژاپن با ولتاژ تغذیه ۱۰۰ ولت و ۵۰/۶۰ هرتز کار می کند.

مبدل ولتاژ و ترانسفورماتور

منابع برق در سراسر جهان می تواند از هر چیزی بین ۱۰۰ ولت و ۲۴۰ ولت متفاوت باشد. استفاده از یک وسیله الکتریکی که دارای ولتاژ متفاوت از منبع تغذیه است، می تواند بسیار خطرناک باشد.

از آنجایی که ولتاژ می تواند از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد، ممکن است در ژاپن نیاز به استفاده از مبدل یا ترانسفورماتور ولتاژ داشته باشید. اگر فرکانس متفاوت باشد، ممکن است عملکرد عادی یک دستگاه الکتریکی نیز تحت تأثیر قرار گیرد. به عنوان مثال، یک ساعت ۵۰ هرتزی ممکن است در منبع برق ۶۰ هرتزی سریعتر کار کند. اکثر مبدل های ولتاژ و ترانسفورماتورها با آداپتورهای دوشاخه عرضه می شوند، بنابراین ممکن است نیازی به خرید آداپتور مسافرتی جداگانه نداشته باشید.

همه مبدل‌ها و ترانسفورماتورها دارای حداکثر توان (AMPS یا WATTS) هستند، بنابراین مطمئن شوید که هر وسیله‌ای که قصد استفاده از آن را دارید از این امتیاز تجاوز نکند.

دستگاه دارای دو ولتاژ نامی

با نگاه کردن به پلاک مشخصات دستگاه، می توانید تعیین کنید که آیا نیاز به استفاده از مبدل یا ترانسفورماتور دارید.

یک دستگاه دارای ولتاژ دوگانه به عنوان مثال “INPUT: 100-240V” روی بدنه دستگاه یا منبع تغذیه آن نمایش داده می شود. این بدان معنی است که شما به مبدل یا ترانسفورماتور نیاز ندارید، بلکه فقط به یک آداپتور مسافرتی نیاز خواهید داشت، زیرا ژاپن با ولتاژ تغذیه ۱۰۰ ولت کار می کند، که در محدوده ۱۰۰-۲۴۰ ولت است که دستگاه ولتاژ دوگانه با آن کار می کند.

آداپتورهای مسافرتی ژاپن-دستگاه های تک ولتاژ نامید

در ژاپن ولتاژ تغذیه ۱۰۰ ولت است. اگر دستگاه یا منبع تغذیه آن دارای ولتاژ دوگانه نباشد، دستگاه تک ولتاژ باید در کنار یک ترانسفورماتور یا مبدل ولتاژ استفاده شود تا دستگاه بتواند ایمن و به درستی کار کند (مگر اینکه دستگاه با ولتاژ ۱۰۰ ولت کار کند).

مبدل ها و ترانسفورماتورها عملکرد مشابهی را انجام می دهند، اما کاربردهای آنها متفاوت است. مبدل ها معمولاً با وسایلی که برای مدت کوتاهی (۱ تا ۲ ساعت) کار می کنند استفاده می شوند، در حالی که بیشتر ترانسفورماتورها را می توان در کنار وسایلی که به طور مداوم کار می کنند استفاده کرد.

درک این نکته مهم است که برخی از آداپتورهای مسافرتی برای وسایلی که نیاز به اتصال زمین دارند مناسب نیستند. این نوع آداپتورهای مسافرتی فقط باید با تجهیزات عایق دوبل استفاده شوند که به وضوح با نماد زیر مشخص می شوند.

Recent search terms:

  • https://visitjapan ir/japan-travel-adapters/
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.