انعام دادن

انعام دادن یا انعام یک رسم است که در بسیاری از فرهنگ های غربی ریشه دوانده است، چه برای کارکنان منتظر، رانندگان تاکسی، آرایشگران، و چمدان ها. این معمولاً در ۱۵٪، ۱۰٪ برای خدمات متوسط ​​و ۲۰٪ برای خدمات استثنایی استاندارد شده است.

در حالی که انعام دادن به عنوان یک هنجار (حداقل در چشم ما) تلقی می شود، آیا این آداب در جای دیگری رعایت می شود؟ آیا در ژاپن انعام دادن بی ادبانه تلقی می شود؟

چه در تعطیلات در ژاپن باشید، چه در ویزای تعطیلات کاری ، انتظارات می تواند بسیار متفاوت از واقعیت باشد – به خصوص در مورد انعام دادن. در زیر به عنوان یک راهنمای تقریبی در مورد نحوه پیمایش آداب پیچیده انعام در ژاپن – و زمانی که انعام داده نمی شود، خدمت می کند.

فرهنگ انعام دادن در ژاپن کمی متفاوت است

اگر اهل کشوری هستید که در آن انعام دادن به طور معمول انجام می شود، ممکن است تعجب آور باشد که چنین فرهنگی در ژاپن وجود ندارد. این امر ممکن است تعجب برانگیز باشد زیرا استاندارد خدمات مشتری در ژاپن اغلب به عنوان بهترین در جهان در نظر گرفته می شود. اگر از بارها، کافه‌ها یا رستوران‌ها دیدن می‌کنید، تاکسی می‌گیرید یا در هتل‌ها اقامت می‌کنید، نیازی به انعام دادن نیست.

با این حال، یک مورد وجود دارد که انعام ممکن است مناسب باشد. اگر شما یک راهنمای خصوصی یا مترجم دارید – کسی که به شیوه های غربی عادت کرده است – ممکن است انعام را از شما بپذیرد (اگرچه مطمئناً انتظار نمی رود). اگر تصمیم دارید انعام بدهید، مطمئن شوید که اسکناس‌ها را در یک پاکت قرار دهید. می توانید این ها را در فروشگاه های رفاه یا مغازه های ۱۰۰ ینی خریداری کنید.

انعام دادن

انعام دادن- چرا انعام دادن در ژاپن بی ادبانه است؟

دلیل اینکه انعام دادن در ژاپن بی ادبانه تلقی می شود این است که آنها برای انعام و احترام بسیار بیشتر از انعام ارزش قائل هستند. ژاپنی ها معتقدند که شما در حال حاضر برای یک سرویس خوب هزینه پرداخت می کنید، بنابراین نیازی به پرداخت هزینه اضافی با انعام نیست.

ژاپن یکی از معدود کشورهای جهان است که خدمات واقعاً تماشایی را بدون هیچ گونه محدودیتی ارائه می دهد. در ژاپن انتظار انعام داده نمی شود، همانطور که در کشورهای غربی که در آنها انعام دادن بسیار مورد انتظار است، چنین است.چنانچه قصد سفر به ژاپن و خرید تور ژاپن را دارید بهتر است از فرهنگ وآداب این کشور اطلاعاتی کسب کنید.

با این حال، استثناهای قابل توجهی برای این قاعده وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

انعام دادن به شرکت های توریستی ژاپنی

یکی از موقعیت هایی که در آن انعام دادن به عنوان بی ادبی دیده نمی شود، انعام دادن به شرکت های توریستی ژاپنی است. آنها به انعام دادن عادت دارند و ممکن است با دیدن یک انعام کوچک قدردان باشند. با این حال، اگر می خواهید انعام بدهید، آداب انعام دادن را رعایت کنید.

پول را در یک پاکت قرار دهید، پاکت را در هر دو دست خود به سمت جلو قرار دهید و سر خود را به سمت پایین خم کنید. همچنین مقدار مشخصی از پولی که باید انعام دهید وجود ندارد، بنابراین فقط هر چیزی که در آن زمان برای شما مناسب است، انعام دهید.

انعام دادن به راهنماها و مترجمان خصوصی

انعام دادن به راهنماها و مترجمان خصوصی بسیار شبیه انعام دادن به شرکت های توریستی ژاپنی است، در حالی که انتظار نمی رود به احتمال زیاد منظره سپاسگزاری باشد.

دلیل اینکه راهنمایان خصوصی بیشتر به دریافت انعام عادت کرده‌اند این است که با توریست‌هایی سر و کار دارند که از کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا و بریتانیا هجوم می‌آورند. اکثر این گردشگران ممکن است آداب انعام دادن ژاپنی را ندانند، بنابراین با گذشت زمان انعام دادن به راهنمایان خصوصی نه تنها قابل تحمل شده، بلکه در بیشتر موارد مورد قدردانی قرار گرفته است.

اگر مطمئن نیستید که چقدر باید بدهید، همیشه با دل و جرات پیش بروید. اگر احساس درستی داشته باشد، به احتمال زیاد درست است. گزینه دیگر این است که یک هدیه کوچک از کشور خود به آنها بدهید، با این حال، این البته نیاز به برنامه ریزی آینده دارد.

اداب انعام دادن: چگونه به روش صحیح انعام بدهیم

در حالی که انعام دادن در ژاپن بسیار غیرمعمول است، اما در شرایط خاص راه درستی برای انعام وجود دارد. در حالی که در کشورهای غربی بیرون کشیدن مبلغی از کیف پول عادی است، در ژاپن با چشمان گشاد شده مواجه می شوید.

بهترین راه برای انعام (همانطور که قبلا ذکر شد) قرار دادن پول در یک پاکت است. سپس می‌توان آن را در اتاق‌های هتل رها کرد تا از دادن انعام به فردی اجتناب شود.

یا اگر شخص خاصی را در نظر دارید، می توانید نوک را با هر دو دست بیرون بیاورید و سپس نوک با هر دو دست پذیرفته می شود.

در صورتی که پاکت نامه ندارید و وقت ندارید به نزدیکترین فروشگاه رفاه بچسبانید – پیچیدن نوک آن در یک کاغذ تمیز کافی است.

امیدواریم راهنمای ما در مورد آداب انعام دادن در ژاپن و زمان انعام دادن به شما کمک کند. آیا سؤال دیگری در مورد انعام دادن در ژاپن دارید؟ با ما در تماس باشید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.