کارت های سفر آی سی

کارت های سفر آی سیکارت آی سی با ارزش ترین دارایی شما در طول اقامت شما در ژاپن خواهد بود. از آن برای انتقال سریع بین خطوط قطار استفاده کنید و با حداقل سر و صدا به اتوبوس ها و قایق های منتظر بپرید. همچنین می‌توانید از آن در تعدادی از ماشین‌های فروش خودکار و فروشگاه‌های رفاه، برخی تاکسی‌ها و سایر خدمات استفاده کنید.

در حالی که اکثر مناطق کارت آی سی مخصوص به خود را دارند – که هر کدام با نامی جذاب و ظاهری زیبا آراسته شده است – کارت سوئیکا همه کاره است. سوئیکا که در اکثر نقاط کشور پذیرفته شده است و شما را قادر می سازد تا به راحتی سفر کنید و اقلام کوچک خریداری کنید. هنگام خرید کارت، سپرده برگشتی ۵۰۰ ین ضروری است.

آی سی کارت چیست؟

کارت‌های آی‌سی، کارت‌های قابل شارژی هستند که می‌توان از آنها برای پرداخت آسان کرایه‌ها در حمل‌ونقل عمومی و پرداخت در بسیاری از دستگاه‌های فروش خودکار ، مغازه‌ها و رستوران‌ها با لمس کردن کارت روی خواننده برای حدود یک ثانیه استفاده کرد. ده ها اپراتور قطار و اتوبوس در سراسر ژاپن از سال ۲۰۰۱ شروع به صدور کارت های آی سی خود کرده اند.

به جای کارت های آی سی فیزیکی، می توان از نسخه های دیجیتال برخی از کارت ها در تلفن های همراه استفاده کرد . با این حال، در حال حاضر، گردشگران خارجی  تنها در صورتی می توانند این کار را انجام دهند که دارای آیفون باشند .بطور کلي براي سفر به ژاپن به ويزاي اين کشور داريم در حال حاضر انواع مختلفي از ويزاي ژاپن براي ورود به اين کشور وجود داردمثلا که به قصد کار يا ملاقات ‌هاي تجاري به ژاپن سفر مي‌کنيد، ويزاي تجاري ژاپن اين امکان را مي دهد تا فرد براي اقامت ۹۰ روزه (اگر دو سفر در بازه زماني ۶ ماه باشد) به صورت يکبار ورود و يا ویزای چند بار ورود به ژاپن اقدام کند.

کارت های سفر آی سی

کارت های سفر آی سی- استفاده اساسی

چگونه از کارت های آی سی استفاده کنیم؟

هنگام عبور از گیت های خودکار بلیط، کارت را برای حدود یک ثانیه روی دستگاه کارت خوان لمس کنید (به جای قرار دادن آن در جایگاه بلیط). با خروج از دروازه بلیط در ایستگاه مقصد، کرایه مربوطه به طور خودکار کسر خواهد شد. هنگام سوار شدن به اتوبوس ، کارتخوان ها در ورودی و/یا خروجی اتوبوس قرار می گیرند. یک کارت را نمی‌توان با چند مسافر برای یک سفر به اشتراک گذاشت. هر مسافر به کارت جداگانه نیاز دارد.

از کجا آی سی کارت تهیه کنیم؟

کارت های آی سی را می توان از دستگاه های فروش بلیط و باجه های بلیط شرکت های راه آهن صادر کننده خریداری کرد. هزینه اولیه شامل یک سپرده قابل استرداد ۵۰۰ ین به اضافه مبلغ اولیه (معمولاً ۱۵۰۰ ین) است که باید بر روی کارت شارژ شود. با پرداخت هزینه اضافی، کارت های Suica و Pasmo را نیز می توان خریداری کرد و قبل از شروع سفر از طریق Japan Experience برای شما ارسال کرد . آخرین اما نه کم اهمیت ترین، کاربران آیفون می توانند کارت های Suica، Pasmo و Icoca را به Apple Pay اضافه کنند .

آیا نسخه های دیجیتالی کارت های آی سی وجود دارد؟

فون ۸ و مدل‌های جدیدتر را می‌توان با افزودن کارت‌ها به Apple Pay به عنوان کارت‌های Suica، Pasmo و Icoca تنظیم کرد، اما توجه داشته باشید که برخی از کارت‌های اعتباری صادر شده در خارج از ژاپن نمی‌توانند برای شارژ کارت شما استفاده شوند.

تلفن های اندرویدی را می توان به عنوان کارت آی سی از طریق برنامه های “Mobile Suica”، “Mobile Pasmo” و “Mobile Icoca” استفاده کرد. با این حال، برنامه ها برای ساکنان ژاپن هدف قرار می گیرند و استفاده از آنها برای بازدیدکنندگان  تور ژاپن دشوار یا غیرممکن است. به طور خاص، آنها به سازگاری Osaifu Keitai نیاز دارند، که توسط اکثر تلفن‌های فروخته شده در خارج از ژاپن ارائه نمی‌شود، فقط به زبان ژاپنی می‌آید و به آدرسی در ژاپن و احتمالاً یک کارت اعتباری نیاز دارد که در ژاپن صادر شده باشد.

چگونه کارت های آی سی را شارژ کنیم؟

کارت‌های آی‌سی را می‌توان در دستگاه‌های بلیت و دستگاه‌های شارژ مجدد ویژه که در مکان‌های استراتژیک و معنادار یافت می‌شوند، شارژ کرد. همچنین می‌توان آن‌ها را در ایستگاه‌های شرکت‌هایی غیر از شرکت صادرکننده شارژ کرد، مثلاً Suica را می‌توان در اوزاکا نیز شارژ کرد . علاوه بر این، بسیاری از فروشگاه‌های رفاه اجازه می‌دهند کارت‌های آی‌سی در صندوق‌دار شارژ شوند. حداکثر مبلغی که باید روی کارت شارژ شود ۲۰۰۰۰ ین است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.