پارک یویوگی

پارک شهری بزرگ در شیبویا،پارک یویوگی (代々木公園، Yoyogi Kōen) یکی از بزرگترین پارک های توکیو است، که دارای چمنزارهای وسیع، برکه ها و مناطق جنگلی است. این یک مکان عالی برای دویدن، پیک نیک و سایر فعالیت های در فضای باز است.

اگرچه پارک یویوگی در مقایسه با سایر مکان‌های توکیو درختان گیلاس نسبتا کمی دارد، اما در بهار (اواخر مارس تا اوایل آوریل) یک مکان زیبای هانامی ایجاد می‌کند که بازدیدکنندگان تور ژاپن بهار شگفت زده می کند . علاوه بر این، به خاطر جنگل درختان جینکو که در پاییز (اواخر نوامبر تا اوایل دسامبر) به شدت طلایی می شود، شناخته شده است .

پارک یویوگی
قبل از تبدیل شدن به یک پارک شهری در سال 1967، منطقه ای که پارک یویوگی در آن قرار دارد به عنوان محل دهکده المپیک برای بازی های المپیک 1964 توکیو و قبل از آن به عنوان یک منطقه مسکونی برای پرسنل ارتش ایالات متحده خدمت می کرد.

پارک یویوگی علاوه بر امکانات طبیعی و فرهنگی، مکان‌های دیدنی و امکانات قابل توجهی را نیز در خود جای داده است. استادیوم ملی یویوگی که توسط معمار مشهور کنزو تانگه طراحی شده است، یکی از ویژگی های برجسته این پارک است و در بازی های المپیک 1964 برای مسابقات شنا و غواصی مورد استفاده قرار گرفت.

این پارک همچنین صحنه فضای باز پارک یویوگی، مکانی محبوب برای اجرای موسیقی زنده و اجرای نمایش، و همچنین معبد میجی، یک معبد زیبای شینتو است که توسط جنگلی آرام احاطه شده است.بطور کلی برای سفر به ژاپن و بازدید از این پارک زیبا نیاز به ویزای ژاپن داریم که ویزای توریستی الکترونیکی ژاپن روندی جدید در اخذ ویزای توریستی این کشور است .

در اینجا چند نکته کلیدی در مورد پارک یویوگی آورده شده است:

تاریخچه : در اصل، این منطقه بخشی از محوطه محل سکونت خانواده امپراتوری بود. در دوره میجی، به میدان رژه ارتش تبدیل شد. پس از جنگ جهانی دوم، برای مدت کوتاهی، قبل از تبدیل شدن به پارکی که امروزه می شناسیم، که در سال 1967 افتتاح شد، خانه هزاران آواره، عمدتاً کره ای، بود.

اندازه و ویژگی ها : پارک یویوگی مساحتی در حدود 54.4 هکتار (134.5 هکتار) را پوشش می دهد که آن را به یکی از پارک های بزرگ در مرکز توکیو تبدیل می کند. این منطقه به دو منطقه اصلی تقسیم می شود: منطقه شمالی که بازتر است و اغلب برای پیک نیک و ورزش استفاده می شود و منطقه جنوبی که بیشتر جنگلی است و مسیرهای پیاده روی دارد.

شکوفه های گیلاس : این پارک به خاطر حدود 1000 درخت گیلاس خود معروف است، که آن را به مکانی محبوب برای هانامی (مشاهده شکوفه های گیلاس) در بهار تبدیل می کند. فصل شکوفه های گیلاس معمولا در اواخر مارس تا اوایل آوریل به اوج خود می رسد و جمعیت زیادی را به خود جلب می کند.

رویدادها و گردهمایی ها : پارک یویوگی مکانی محبوب برای رویدادهای مختلف در طول سال از جمله جشنواره های موسیقی، نمایشگاه های فرهنگی و اجتماعات مذهبی است. همچنین یک مکان مورد علاقه برای هنرمندان خیابانی و بازیگران فضایی است، به خصوص در تعطیلات آخر هفته.

امکانات : پارک طیف وسیعی از امکانات، از جمله زمین های بازی، زمین های ورزشی، یک دوره دوچرخه سواری، و چندین کافه و رستوران را ارائه می دهد. خدمات کرایه دوچرخه و سایر تجهیزات نیز وجود دارد.

محیط اطراف : پارک یویوگی در نزدیکی چندین جاذبه دیگر، از جمله هاراجوکو، که به خاطر فرهنگ مد و جوانانش معروف است، و معبد میجی، یکی از معروف ترین زیارتگاه های شینتو توکیو، واقع شده است.

چه به دنبال مکانی آرام برای استراحت، مکانی برای لذت بردن از طبیعت یا مکانی برای تجربه برخی از فرهنگ های پر جنب و جوش توکیو باشید، پارک یویوگی مقصدی است که باید از آن دیدن کنید.

امکانات:

این پارک شامل یک صحنه در فضای باز است که برای رویدادها و کنسرت ها استفاده می شود.

امکانات ورزشی متعددی از جمله زمین بسکتبال و تنیس وجود دارد.

این پارک دارای چندین حوض و یک پناهگاه پرندگان است.

همچنین محل استدیوم معروف یویوگی است که توسط کنزو تانگه برای المپیک طراحی شده است که در طول سال ها میزبان رویدادها و کنسرت های متعددی بوده است.

جاذبه های نزدیک:

معبد میجی : معبد میجی تنها در فاصله کوتاهی از پارک یویوگی، زیارتگاه اصلی شینتو است که به ارواح خدایی امپراتور میجی و امپراطور شوکن اختصاص دارد.

هاراجوکو : هاراجوکو که به خاطر مد خیابانی و فرهنگ جوانان منحصربه‌فردش معروف است، انواع مغازه‌ها، کافه‌ها و رستوران‌های مد روز را ارائه می‌دهد.

Omotesando : خیابانی مجلل در نزدیکی خرید که ردیفی از بوتیک‌های سطح بالا، کافه‌ها، و فروشگاه‌های برندهای بین‌المللی دارد.

رسیدن به آنجا و اطراف

پارک یویوگی 5 دقیقه پیاده تا ایستگاه هاراجوکو در خط JR Yamanote فاصله دارد . در کنار زیارتگاه میجی قرار دارد.


ساعت و کارمزد

ساعت ها:

همیشه باز (امکانات از ساعت 9:00 تا 17:00 باز هستند)

بسته شد:

روزهای تعطیلی وجود ندارد

پذیرش:

رایگان

 

منبع :ویزیت ژاپن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.