شهر یاماگوچی

شهر یاماگوچی مرکزی برای هنر و زیبایی ژاپنی، از باغ‌های منظم گرفته تا دره‌های وحشی

منطقه سابق قبیله قدرتمند اوچی کیوشو، شهر یاماگوچی، یک توقف اساسی بین هیروشیما و کیوشو است که به معابد زیبایش مشهور است. تاریخ غنی از جمله تجارت با چین و تماس با یسوعیان پرتغالی، این شهر جنوبی را به مرکز ثروتمند هنر و فرهنگ تبدیل کرده است، که در بین گردشگران تور ژاپن بسیار طرفدار دارد.

این موارد را از دست ندهید

• یودا اونسن، ناحیه سرزنده مرکز شهر اونسن

• معبد جوئیجی، با باغ زیبای ذن، Sesshutei، طراحی شده توسط نقاش بزرگ، Sesshu.

• معبد Rurikoji و بتکده پنج طبقه خیره کننده آن

چگونه به آنجا برویم

شهر یاماگوچی به راحتی از طریق هوا یا راه آهن قابل دسترسی است و در خط Sanyo Shinkansen از اوزاکا واقع شده است.

از ایستگاه هیروشیما یا ایستگاه هاکاتا در فوکوئوکا، با سانیو شینکانسن به ایستگاه شین یاماگوچی بروید.

همچنین می توانید از فرودگاه هاندا توکیو یا فرودگاه بین المللی کانسای به فرودگاه یاماگوچی اوبه پرواز کنید. از آنجا با اتوبوس یا قطار در حدود ۴۰ دقیقه به ایستگاه Shin-Yamaguchi بروید.

شهر یاماگوچی

معبد آرام جوئیجی را کاوش کنید

از معبد جوئیجی، یک معبد ۵۰۰ ساله ذن که به خاطر مناظر خاطره انگیز باغ صخره ای وسیعش معروف است، دیدن کنید. این باغ توسط راهب و نقاش مشهور Sesshu ساخته شده است.

بتکده پنج طبقه معبد روریکوجی، یکی از دیدنی‌ترین معبدهای ژاپن، در همین نزدیکی‌ها قرار دارد.

وارد دروازه‌های معبد جوئیجی و باغ صخره‌ای فراتر شوید

Sesshu به دلیل نقاشی های جوهر خود، نمونه های شگفت انگیز زیبایی شناسی ذن ژاپنی شهرت داشت. او در سن ۱۱ سالگی یک کشیش ذن بودایی شد. سشو علیرغم جوانی به استعداد هنری خود مشهور بود و در نهایت به یکی از بزرگترین هنرمندان زمان خود تبدیل شد. خلاقیت او در باغ های معبد جوئیجی به کار گرفته شد و یک باغ صخره ای زیبا و هماهنگ ذن ایجاد کرد.

از هر زاویه ای عالی

احتمالاً خیره کننده ترین مکان تاریخی در شهر یاماگوچی، بتکده پنج طبقه معبد روریکوجی، یکی از زیباترین مکان های ژاپن در نظر گرفته می شود.

معبد روریکوجی و بتکده در پارک کوزان قرار دارند، واحه‌ای بزرگ و سبز که به‌خاطر شکوفه‌های آلو و گیلاس در بهار معروف است. یادبودهایی برای برخی از اعضای خانواده موری، قبیله فئودالی که در دوره ادو (۱۶۰۳-۱۸۶۷) بر یاماگوچی حکومت می کردند، در پارک کوزان وجود دارد.

اولین کریسمس ژاپن

فرانسیس خاویر (۱۵۰۶-۱۵۵۲)، یک مبلغ مذهبی کاتولیک رومی و کشیش یسوعی، برای اولین بار در سال ۱۵۴۹ مسیحیت را به ژاپن معرفی کرد و اولین عید کریسمس ژاپن در یاماگوچی در سال ۱۵۵۲ برگزار شد. دین جدید در ابتدا پذیرفته شد و بسیاری در ژاپن شروع به پیروی از مسیحیت کردند. با این حال، اربابان فئودال از این تهاجم بیرونی ناراضی بودند و به زودی آزار مسیحیان آغاز شد.

با وجود این، عمل به دین در خفا ادامه یافت. کلیسای فرانسیس خاویر که در سال ۱۹۵۲ در ۴۰۰مین سالگرد مرگ خاویر در اینجا ساخته شد، به یاد این مبلغ که از سال ۱۵۵۰ تا ۵۱ در اطراف یاماگوچی سفر کرد، ساخته شده است.

با سقف شیب دار و دیوارهای سفید، ساختار مدرنیستی از دیگر مکان‌های سنتی در یاماگوچی متمایز است، اما با این وجود به تاریخ استان و فراتر از آن مرتبط است.

حمام روباه سفید افسانه ای

این منطقه چشمه آب گرم در فاصله کوتاهی از ایستگاه یودا اونسن، یکی از محبوب ترین مناطق شهر یاماگوچی است.

برای مسافران شبانه، طیف گسترده ای از هتل های onsen ryokan برای انتخاب وجود دارد. اگر فقط برای یک روز در شهر هستید، از استراحت در یکی از سفرهای روزانه لذت ببرید. حمام های پا Ashi-yu onsen نیز در منطقه Yuda Onsen وجود دارد و به شما این امکان را می دهد که استراحت کنید و پاهای خود را خیس کنید و سرحال شوید.

افسانه ها حاکی از آن است که این اونسن زمانی کشف شد که یک روباه سفید زخمی پای خود را در آب غسل داد و به طور معجزه آسایی شفا یافت. روباه سفید روح نگهبان مقدس یودا اونسن است و مجسمه عظیم روباه سفید سر به فلک کشیده با لبخند خیرخواهانه خود در خارج از ایستگاه یودا اونسن به شما خوشامد می گوید. در حین قدم زدن در اطراف به دیگر نقوش روباه سفید توجه کنید.

ماهی فوق العاده و غذاهای محلی

یاماگوچی که از سه طرف توسط دریا احاطه شده است به خاطر غذاهای دریایی اش معروف است برای سفر به این شهر زیبا ابتدا باید ویزای ژاپن را دریافت نمایید. ماهی پافری یک غذای لذیذ محلی این استان است. این ماهی محلی که با پیاز و سس تند سرو می شود، یک غذای واقعی است.

از طرف دیگر، سوبای خوشمزه کاوارا را امتحان کنید. این سوبای سنتی سبز به صورت داغ و تازه روی یک کاشی بزرگ پشت بام سرو می‌شود، همراه با مرکبات و ادویه‌ها که طعم‌های جاز را افزایش می‌دهد. این تخصص غیر معمول یاماگوچی را در مرکز شهر یاماگوچی در اطراف یودا اونسن امتحان کنید.

فلات آکیوشیدای و غارهای آهکی

یکی از دیدنی ترین مناظر طبیعی در استان یاماگوچی در فاصله حدود یک ساعته از شهر یاماگوچی با وسایل حمل و نقل عمومی واقع شده است. فلات آکیوشیدای و غارهای آهکی غار آکیوشی که در زیر آن قرار دارند بزرگترین نمونه توپوگرافی کارست در ژاپن را تشکیل می دهند. برای چیزی غیرعادی، این مکان جذاب یک سفر یک روزه فوق العاده را از شهر یاماگوچی فراهم می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.