حیات وحش کشور ژاپن

حیات وحش کشور ژاپن  – وقتی به ژاپن فکر میکنید ، احتمالاً حیوانات اولین چیزی نیستند که به ذهنتان خطور می کند. در حالی که چیزهایی مانند فرهنگ و فناوری ممکن است بالاتر از لیست نکات صحبت باشند، حیات وحش ژاپن به همان اندازه شگفت انگیز است.

با تور ژاپن شما می توانید  به کشوری با  رشته کوه‌های وسیع، جنگل‌های انبوه و ویژگی‌های جغرافیایی منحصربه‌فرد سفر کنید، خانه جمعیت حیات وحش پر رونق و متنوعی است . در واقع، بیش از 90000 گونه جانوری وجود دارد که در سرزمین طلوع خورشید تایید شده است!

پیکاها

طبقه بندی حیوانات: پستانداران
اندازه متوسط: 15 سانتی متر

پیکاها که بخشی از خانواده خرگوش ها هستند، حیوانات وحشی کوچکی در ژاپن با گوش های گرد و بدون دم هستند. آنها صدای سوت بلندی تولید می کنند و گاهی اوقات به آنها خرگوش سوت می گویند.

پیکاها در آب و هوای سرد در سراسر جهان زندگی می کنند، بنابراین کوه های ژاپن برای آنها عالی است. معمولاً آنها را در مناطق صخره ای روی کوه ها خواهید یافت، جایی که در شکاف های سنگ ها زندگی می کنند. این گیاهخواران بامزه عمدتاً روی برگ ها و ساقه های گیاهان زندگی می کنند و همچنین گاهی اوقات چیزهایی مانند خزه و قارچ می خورند.بسیاری از مردم حدس میزنند که پیکا الهام بخش شخصیت پیکاچو به دلیل نام مشابه است. اگرچه، تهیه کننده می گوید این درست نیست.

جرثقیل تاجدار قرمز

طبقه بندی حیوانات: پرنده
اندازه متوسط: 1.6 متر

جرثقیل تاجدار قرمز با ارتفاع حدود 5 فوت، با طول بال‌ها تا 2.5 متر، پرنده‌ای آبزی است که در بالای سرش لکه‌ای قرمز رنگ دارد، این پرنده همه چیز خوار را معمولاً می توان در اطراف آب و مراتع یافت. رژیم غذایی آنها شامل ماهی، دوزیستان، جوندگان کوچک، خرچنگ ها، حلزون ها، گیاهان و غیره است.

جرثقیل تاجدار قرمز نماد حیات وحش ژاپن است . و پس از مواجهه با انقراض ناشی از شکار بی رویه، تلاش های زیادی برای حفاظت انجام شد و جمعیت در حال بهبود است. نیمی از کل جمعیت جرثقیل های تاج قرمز جهان در هوکایدو شرقی زندگی می کنند .

گربه پلنگ

طبقه بندی حیوانات: پستانداران
اندازه متوسط: 70 تا 80 سانتی متر

گربه پلنگی یک گربه وحشی کوچک و زیبا است . همانطور که از نام آن پیداست، گربه پلنگ شبیه یک پلنگ کوچک است. قاب باریک تری نسبت به یک گربه معمولی دارد و پاهای بلند و لکه های سیاه روی بدنش دارد.گربه‌های پلنگ عمدتاً در جزیره تسوشیما در غرب ژاپن زندگی می‌کنند .برای سفر به ژاپن و دیدن مناظر طبیعی و حیات وحش آن ، ابتدا باید ویزای ژاپن را دریافت نماییم.

آنها معمولا در آب و هوای نوع جنگل های بارانی در نزدیکی رودخانه ها، دره ها و دره ها یافت می شوند. آنها در میان گونه های در معرض خطر انقراض حیات وحش ژاپن هستند، بنابراین شما خوش شانس خواهید بود که یکی را ببینید!این حیوان گوشتخوار ژاپنی از طیف وسیعی از طعمه های کوچک از جمله پستانداران، مارمولک ها، دوزیستان، پرندگان و حشرات تغذیه می کند. برخلاف بسیاری از گربه های کوچک دیگر، آنها با غذای خود بازی نمی کنند. آن را می گیرند، می کشند و می خورند.

سمور

طبقه بندی جانوران: پستانداران
اندازه: 35 تا 56 سانتی متر
سمورها حیوانات وحشی کوچکی در ژاپن هستند که زمانی در سراسر هوکایدو یافت می شدند . اکنون آنها فقط در مناطق جنگلی شمال و شرق جزیره زندگی می کنند. آنها تمایل دارند در حفره های نزدیک سواحل رودخانه و ضخیم ترین قسمت های جنگل زندگی کنند. پیدا کردن آنها می تواند بسیار سخت باشد.

متاسفانه سمورها به خاطر خز ارزشمندشان شکار می شوند . از قرون وسطی، آنها در تجارت خز با ارزش بوده اند، زیرا هنگام نوازش در برابر دانه صاف است، در حالی که خز اکثر حیوانات هنگام نوازش در برابر دانه خشن است.

سیکا دیرز

طبقه بندی حیوانات: پستانداران
اندازه متوسط: 1.2 متر

گوزن سیکا که بومی ژاپن است، سنگ بنای حیات وحش ژاپن و یکی از زیباترین حیوانات وحشی آنهاست. نام سیکا در واقع از اثر ژاپنی شیکا به معنای آهو گرفته شده است . آنها را در ژاپن به نام نیهون جیکا می شناسند که به معنای گوزن ژاپنی است .

گوزن سیکا را می توان در سراسر جزایر اصلی ژاپن یافت . به این معنی که برای پیدا کردن آن نیازی به جستجوی سخت نخواهید بود. آهو سیکا در کشور بیش از حد وجود دارد . این تا حد زیادی به دلیل تنها شکارچی طبیعی آنها، گرگ است که حدود صد سال پیش در ژاپن منقرض شد.گوزن سیکا گیاهخواری است که بر روی پوشش گیاهی طبیعی زندگی می کند. به احتمال زیاد قبل از شنیدن صدای سوت آنها را می شنوید، آنها بسیار سریع هستند و می توانند تا ارتفاع 1.7 متری بپرند!

روباه قرمز

طبقه بندی حیوانات: پستانداران
اندازه متوسط: 45 تا 90 سانتی متر

روباه قرمز حیوانات وحشی زیبایی در ژاپن هستند که در مناطق کوهستانی و حومه روستاها زندگی می کنند. همه چیزخواران حیله گر بسیار سازگار هستند و طیف وسیعی از غذاهای مختلف را می خورند. یعنی خرگوش، جوندگان و پرندگان.یکی از جاذبه های بحث برانگیز در ژاپن دهکده روباه در جزیره هونشو است که می توانید برای بازی با روباه ها پول پرداخت کنید .

اگرچه بسیاری از مردم فکر می کنند که نحوه برخورد با روباه ها در روستای روباه برای سلامت روحی و جسمی آنها مضر است. در فولکلور ژاپنی تصور می شود که روباه ها دارای خرد و جادوی قدرتمندی هستند .

روباه پرنده ریوکیو

طبقه بندی جانوران: پستانداران
اندازه: 1.2 – 1.4 متر

روباه پرنده گونه ای از مگابات است که با خز بلند و پشمی مشخص می شود. این خفاش های بزرگ را می توان در جنگل ها و مرداب ها یافت. طول بال آنها در حدود 1.2 – 1.4 متر است! آنها حیوانات منفرد و شبگرد ژاپنی هستند که معمولاً فقط شب ها برای یافتن غذا برای خوردن بیرون می آیند.

اگر می خواهید آنها را بیابید، احتمالاً به راهنمای حیات وحش ژاپنی نیاز دارید. شما می توانید آنها را در جزایر دایتو ، جزایر توکارا ، جزایر اوسومی ، جزایر میاکو ، جزایر یایاما و جزایر اوکیناوا قرار دهید .

کرم شب تاب ژاپنی

طبقه بندی حیوانات: حشره
اندازه متوسط: 5 تا 25 میلی متر

لوسیولا ، همچنین به عنوان کرم شب تاب ژاپنی شناخته می شود، حشرات درخشان و زیبایی هستند که در تابستان در سراسر ژاپن روشن می شوند . به خصوص در ژوئن و جولای.اگرچه درخشش جادویی این حیوانات جالب ژاپنی را می توان در سرتاسر سرزمین طلوع خورشید دید، کرم شب تاب مکان هایی با آب تمیز و طبیعت را ترجیح می دهند .

به این معنی که احتمال بیشتری وجود دارد که آنها را در مناطق روستایی ببینید .برخی از نقاط داغ برای تماشای کرم شب تاب عبارتند از جشنواره کرم شب تاب کینگایما (توکیو)، روستای کرم شب تاب Tsukiyono (Gunma)، پارک موتوسو هوتارو (گیفو)، پارک ملی کوشیرو شیتسوگن (هوکایدو) و معبد اوچیو (هیوگو).کرم های شب تاب در ژاپن محبوب هستند.

نورهای زیبای آن ها در شب های گرم تابستان جاذبه ای محبوب است. در واقع، بسیاری از مردم بر این باورند که چراغ ها شکل تغییر یافته ای از روح افرادی است که اخیراً درگذشته اند .

پانداهای قرمز

طبقه بندی حیوانات: پستانداران
اندازه متوسط: 60 سانتی متر

پاندا قرمز یک پستاندار شایان ستایش به اندازه یک گربه خانگی است. این گیاه عمدتاً از بامبو تغذیه می کند اما تخم مرغ، پرندگان و حشرات را نیز می خورد.یک حیوان منفرد، به ندرت می توانید یک دسته پاندا قرمز را در طبیعت پیدا کنید. آنها همچنین بسیار در معرض خطر هستند ، بنابراین شما فقط می توانید آنها را در باغ وحشی در ژاپن ببینید. به طور خاص، باغ وحش نیشیاما در شهر سابا . پاندا قرمز حیوان رسمی این شهر است.

دوگونگ

طبقه بندی حیوانات: پستانداران دریایی
اندازه متوسط: 2.6 متر

دوگونگ که به عنوان گاوهای دریایی نیز شناخته می شود ، برخی از باورنکردنی ترین حیوانات ژاپن هستند. این غول های مهربان می توانند تا 450 کیلوگرم وزن داشته باشند .

از نظر ظاهری مانند گاو دریایی ، آنها روز خود را بیشتر با خوردن علف های دریایی از کف دریا می گذرانند. در واقع، آنها تنها پستانداران کاملاً دریایی هستند که رژیم غذایی آنها کاملاً از علف دریایی تشکیل شده است .

درست مانند یک درخت، می توانید سن آنها را با تعداد حلقه هایی که روی عاج خود دارند تخمین بزنید!دوگونگ های ژاپنی را می توان در آب های اطراف جزیره اوکیناوا پیدا کرد . آنها یک گونه نادر و در معرض خطر انقراض هستند . آنها توسط قوانین ژاپن به عنوان آثار فرهنگی محافظت می شوند.

خرس ها

طبقه بندی حیوانات: پستانداران
اندازه متوسط: 12-2 متر طول

خرس ها بزرگترین حیوانات خشکی در حیات وحش ژاپن هستند . هم خرس قهوه ای و هم خرس سیاه آسیایی در سرزمین طلوع خورشید پرسه می زنند.خرس سیاه از حیوانات وحشی رایج در ژاپن است. آنها در کوهستان های سراسر کشور زندگی می کنند. آنها را می توان حتی در اطراف توکیو پیدا کرد . خرس های قهوه ای فقط در جزیره شمالی هوکایدو یافت می شوند .

خرس های ژاپنی در صبح زود و عصر بیشتر فعال هستند. آنها از دسامبر تا آوریل به خواب زمستانی می روند ، بنابراین در این زمان ها نمی توانید آنها را به راحتی پیدا کنید.موجودات همه چیزخوار از گیاهان، حیوانات و ماهی ها تغذیه می کنند، بنابراین اگر به یکی از آنها برخورد کردید بسیار مراقب باشید. اگرچه انسان ها بخشی از رژیم غذایی منظم آنها نیستند، اما اگر آنها را بترسانید یا تحریک کنید ممکن است حمله کنند.
آنها در دویدن سریعتر از انسانها ، کوهنوردان عالی و بسیار قوی هستند. اگر مورد حمله یک خرس ژاپنی قرار گرفتید، سعی کنید به جای فرار، پشت یک درخت یا سنگ پنهان شوید و در یک توپ خم شوید.

کوسه های گوبلین

طبقه بندی حیوانات: ماهی
اندازه متوسط: 3.7 متر

کوسه های گابلین احتمالاً ترسناک ترین حیوانات ژاپن هستند. این شیاطین اعماق دریا به نظر می رسند که مستقیماً از یک فیلم ترسناک بیرون آمده اند. درست مانند سایر کوسه ها، آنها حیواناتی منفرد هستند. این هیولاهای عظیم در اعماق دریا می توانند تا حدود 12 فوت طول و حدود 200 کیلوگرم وزن داشته باشند.

آنها بیشتر در سواحل ژاپن دیده می شوند ، اما در انتهای اقیانوس زندگی می کنند . به این معنی که بعید است یکی از این حیوانات کمیاب ژاپنی را ببینید.کوسه اجنه برای یک کوسه حرکت بسیار کندی دارد. برای اینکه در گرفتن طعمه مزیت بیشتری به خود بدهد، می تواند فک خود را مانند یک تیرکمان بچه گانه سه اینچ به جلو ببرد، که به همان اندازه وحشتناک است.

میمون های ماکاکی (میمون های برفی)

طبقه بندی حیوانات: پستانداران
اندازه متوسط: 60 سانتی متر

میمون های ماکاکی از حیوانات ملی ژاپن هستند. همچنین به عنوان میمون های برفی شناخته می شود زیرا اغلب در رشته کوه های برفی زندگی می کنند ، موهای بلند و پرپشت و صورت قرمز دارند.

این حیوانات وحشی بسیار اجتماعی هستند. آنها در گروه های بزرگ 20-30 نفری زندگی می کنند و معمولاً توسط یک مرد غالب رهبری می شوند.میمون های برفی در ژاپن بسیار رایج هستند . آنها را می توان در سراسر جزایر ژاپنی هونشو، شیکوکو و کیوشو ، از مناطق پست گرمسیری تا مناطق بسیار سرد کوهستانی تا ارتفاع 1500 متری یافت .

تنها دلیلی که آنها می توانند در کوه های برفی زنده بمانند، چشمه های آب گرم طبیعی است . وقتی سرد می شوند از آنها برای گرم کردن استفاده می کنند.اگر می‌خواهید آنها را در طبیعت ببینید، مکان‌هایی در نزدیکی توکیو وجود دارد که می‌توانید آنها را پیدا کنید، اما معروف‌ترین مکان پارک میمون‌های جیگو کودانی در استان ناگانو است.

مارتنس ها

طبقه بندی حیوانات: پستانداران
اندازه متوسط: 50 سانتی متر

مارتنس های ژاپنی حیوانات وحشی کوچکی هستند که در جنگل های سرزمین اصلی ژاپن یافت می شوند آنها معمولا در لانه های زیرزمینی و درختان توخالی زندگی می کنند.آنها همه چیز خوار هستند و گوشت قورباغه، ماهی و پرندگان کوچک را دوست دارند. اگر چه زمانی که غذاهای مورد علاقه‌شان در دسترس نباشد، حشرات، میوه‌ها و دانه‌ها را می‌خورند.

فرزندان آنها کاملاً بی فایده به دنیا می آیند. آنها کور و کر هستند ! اما در عرض 3 تا 4 ماه، آنها به اندازه کافی بالغ می شوند که حفاظت و شکار مادران خود را ترک کنند.در فولکلور ژاپنی ، بدشانسی است اگر مارتین از جلوی کسی عبور کند .

سمندرهای غول پیکر ژاپنی

طبقه بندی حیوانات: دوزیستان
اندازه متوسط: 1.5 متر

سمندر غول‌پیکر که در ژاپن با نام Ōsanshōuo به معنای ماهی فلفلی غول‌پیکر شناخته می‌شود ، حیوانی شب‌زی است که بیشتر در کف نهرها و رودخانه‌ها با آب خنک و شفاف زندگی می‌کند .

این ماهی فلفلی نامیده می شود زیرا وقتی تهدید می شود، ماده قوی شیر مانندی را از بدن خارج می کند که بویی شبیه فلفل ژاپنی دارد. ناخالص!آنها عمدتاً حشرات، قورباغه ها و ماهی ها را می خورند، اما متابولیسم آنها بسیار کند است ، بنابراین می توانند گاهی اوقات برای هفته ها بدون غذا بمانند. آنها نیز بسیار نابینا هستند ، بنابراین طعمه خود را با احساس ارتعاشات در آب تشخیص می دهند.

سمندرهای غول پیکر معمولاً در رودخانه های روستایی ژاپن زندگی می کنند و یافتن آنها بسیار سخت است، بنابراین اگر می خواهید آنها را پیدا کنید احتمالاً به یک راهنما نیاز خواهید داشت.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.