Wi-Fi و اتصال

Wi-Fi و اتصال  – روزانه بیشتر از ۹۰ درصد مردم ژاپن با اینترنت کار می‌کنند و زندگی روزه مره خود را می‌گذرانند. استفاده از تلفن‌های هوشمند برای دسترسی به اینترنت در کشور ژاپن تقریباً برابر با تعداد کاربرانی است، که از رایانه‌ها و تلفن‌های هوشمند برای دسترسی به اینترنت در سال ۲۰۱۵میلادی استفاده می‌کردند و این آمار به سرعت در حال افزایش است.

وزارت امور داخلی و ارتباطات (MIC) ژاپن بر بخشهای مخابراتی، اینترنت و پخش گسترده آن نظارت دارد. در کشور ژاپن استفاده از اینترنت و صفحات مختلف وب بدون هیچ‌گونه محدودیتی قابل استفاده است، اما در این میان دولت ژاپن برای جلوگیری از فساد و ایجاد مشکل در جامعه در کنار استفاده مردم از بستر اینترنت و صفحات وب به فرهنگ سازی در این موضوع پرداخته‌است.

آنلاین شدن در ژاپن آسان است

هات اسپات های بی سیم در سراسر شهرهای بزرگ ژاپن ظاهر می شوند، بنابراین هرگز نباید از اتصال Wi-Fi خیلی دور باشید. با این حال، برای دسترسی تضمین شده، به خصوص اگر به مناطق دورافتاده تر سفر می کنید، اجاره Wi-Fi توصیه می شود.

Wi-Fi و اتصال

در فرودگاه

برای بسیاری از افراد، هنگام فرود آمدن پس از یک پرواز طولانی، اتصال به اینترنت برای تأیید برنامه های سفر، تماس با دوستان و خانواده، یا فهمیدن آنچه هنگام پرواز از دست داده اید، اولویت دارد. خوشبختانه، فرودگاه‌های بین‌المللی بزرگ ژاپن وای‌فای رایگان را در ترمینال‌های خود ارائه می‌کنند تا به شما امکان اتصال به محض پا گذاشتن در ساختمان‌های فرودگاه را بدهند.

بهتر است بدانید که نحوه اتصال شما به Wi-Fi در هر فرودگاه متفاوت است.

Wi-Fi و اتصال:در هتل

اکثر هتل های بزرگ در شهرهای ژاپن یک اتصال Wi-Fi را برای مهمانان خود ارائه می دهند، با این حال، انتظار نداشته باشید که هتل های سنتی ریوکان و اقامتگاه های کوچکتر به سبک مینشوکو چنین خدماتی را ارائه دهند – به خصوص اگر خارج از پیست به کوهستان یا مناطق روستایی سفر می کنید. درصورت رزرو هتل، بهتر است که در دسترس بودن Wi-Fi در محل اقامت انتخابی خود را بررسی کنید.

دور شهر

بازدیدکنندگان تور ژاپن با داشتن یک تلفن خارجی می توانند از نقاط اتصال Wi-Fi غول مخابراتی Softbank استفاده کنند.

سافت بانک: گذرنامه وای فای رایگان، دو هفته وای فای رایگان از ۴۰۰۰۰۰ نقطه در سراسر کشور فراهم می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با شماره گیری *۸۱۸۰ رمز عبور خود را دریافت کنید تا اتصال شما فعال شود. در رستوران‌ها، کافه‌ها، ایستگاه‌های اصلی قطار، هتل‌ها و سایر مکان‌هایی که می‌توانید وارد شوید، به علامت Softbank توجه کنید.

برخی از فروشگاه های قهوه‌ه زنجیره‌ای، رستوران‌ها، فست فودها و فروشگاه‌های رفاه نیز Wi-Fi رایگان خود را ارائه می‌کنند. مانند بسیاری از جاها، باید برای آن ثبت نام کنید. در حالی که اتصال آن راحت است، اما سیگنال برخی از این خدمات رایگان می تواند منقطع و کند باشد.

هات اسپات های پولی نیز در دسترس هستند. در حالی که بسیاری از آنها به سمت مشتریان ژاپنی هدایت می شوند، برخی از خدمات انگلیسی نیز در دسترس هستند. «Docomo Wi-Fi برای بازدیدکنندگان: طرح‌های Wi-Fi پولی» و «Wi2: اطلاعات Wi-Fi» یکی از این موارد هستند که دسترسی آسان به اینترنت را با هزینه ارائه می‌دهند.

اجاره Wi-Fi جیبی

امن ترین گزینه برای وای فای تضمینی از تمام گوشه و کنار ژاپن، اجاره یک هات اسپات شخصی یا دستگاه Wi-Fi جیبی هنگام ورود به کشور است،که بطورکلی اخذ ویزای ژاپن از مهمترین موارد برای ورود به ژاپن است.

کیوسک های اجاره ای در همه فرودگاه های اصلی قرار دارند و با قیمت های رقابتی در دسترس هستند. از طرف دیگر، از طریق اینترنت رزرو قبلی انجام دهید و دستگاه خود را مستقیماً از هتل خود تحویل بگیرید. در مورد گزینه های ارائه دهندگان مختلف -G-Call، JAL ABC، PuPuRu Wi-Fi، Vision Inc تحقیق کنید و مناسب ترین طرح را برای خود انتخاب کنید.

سیم کارت سفر

راه دیگر برای برقراری ارتباط، اجاره یا خرید سیم کارت است. فرودگاه های بزرگ بسته به نیاز شما برنامه های داده متفاوتی را ارائه می دهند. Brastel و NTT چند گزینه هستند. شما می توانید سیم کارت را از یکی از فروشگاه های بزرگ الکترونیک مانند Bic Camera یا Yodobashi Camera خریداری کنید.

طیف گسترده‌ای از طرح‌ها ارائه می‌شوند، بنابراین تحقیق برای یافتن طرحی که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد، توصیه می‌شود. به عنوان یک راهنمای تقریبی، باید بتوانید یک برنامه داده ۱ گیگابایتی را برای ۳۰ روز با قیمت حدودی ۳۰۰۰ ین انتخاب کنید.

نکات قابل توجه

  • ارائه دهندگان بزرگ تلفن همراه ژاپنی مانند Softbank و Docomo سیم کارت تلفن خارجی شما را به شما نمی فروشند.
  • برای استفاده از سیم کارت باید قفل گوشی شما باز باشد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.