آب و هوا و جغرافیا

آب و هوا و جغرافیاپیش بینی آب و هوا را بیابید و اطلاعات به روز در مورد فصول و جغرافیای ژاپن را دریافت کنید.درخواست ویزای ژاپن و سفر به این کشور چهار فصل جزو معنوی ترین کارهای ممکن است .

پیش بینی آب و هوا

مساحت زمین ژاپن از شمالی ترین جزیره هوکایدو، نزدیک به روسیه، تا نیمه گرمسیری اوکیناوا امتداد دارد. آب و هوا از منطقه ای به منطقه دیگر بسیار متفاوت است، بنابراین پیش بینی آب و هوا را برای مناطقی که به آنها سفر خواهید کرد بررسی کنید.

جغرافیا

ژاپن در شرق آسیا واقع شده است، مجمع الجزایر منحنی شکل با دریای ژاپن در امتداد ساحل غربی و اقیانوس آرام در امتداد ساحل شرقی قرار دارد. نزدیکترین همسایگان آن کره جنوبی، روسیه و تایوان در نزدیکی جنوبی ترین جزایر اوکیناوا به نام یوناگونی هستند. اندازه ژاپن اغلب با آلمان مقایسه می شود و کمی کوچکتر از ایالت کالیفرنیا و تا حدودی بزرگتر از بریتانیا است.

سرزمین ژاپن از جنگل های انبوه و زمین های کوهستانی تشکیل شده است که ۷۰ درصد از کشور را پوشش می دهد و توسط رشته کوه های آلپ ژاپن – مجموعه ای از رشته کوه ها که منطقه مرکزی جزیره اصلی هونشو را در بر می گیرد – حفظ شده است. در برخی از مناطق ژاپن، به ویژه کیوشو، آتشفشان های بسیار فعال از نظر زمین شناسی غالب هستند و فوران ها رایج هستند.

در امتداد خطوط ساحلی و مناطق مسطح، بسیاری از شهرهای بزرگ را خواهید دید که در برخی موارد در زمین های احیا شده ساخته شده اند. سواحل زیبای زیادی با مکان‌های موج‌سواری عالی در شبه‌جزیره این کشور – شبه‌جزیره بوسو، شبه‌جزیره ایزو و شبه‌جزیره کیی در میان سایرین – و همچنین مکان‌های زیادی برای غواصی وجود دارد. با رفتن به سمت جنوب، به مناطق نیمه گرمسیری اوکیناوا و جزایر اطراف آن خواهید رسید.

پارک‌های ملی و مناطق حفاظت‌شده زیست‌محیطی مجموعه‌ای از حیات‌وحش متمایز و نقاط دیدنی جغرافیایی را در خود جای داده‌اند، از پارک ملی آکان ماشو در طبیعت هوکایدو گرفته، تا جزایر اوگاساوارا که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارند و واقع در ۱۰۰۰ کیلومتری جنوب توکیو در اقیانوس آرام هستند.

بسیاری از جزایر خالی از سکنه هستند و طبیعت شروع به بازگرداندن برخی از آنها به شیوه‌ای دراماتیک کرده است – از جزیره توموگاشیما و ساختمان‌های نظامی متروکه آن که اکنون بیش از حد رشد کرده‌اند، دیدن کنید.

آب و هوا در طول فصول

هر فصلی در ژاپن جذابیت های خاص خود را دارد که با تغییرات فصلی دما و آب و هوا به ارمغان می آید. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید در ژاپن چه چیزی هر فصل را از بقیه فصول متمایز می کند.

بهار

بهار در سراسر کشور با ورود شکوفه های گیلاس جشن گرفته می شود. از جنوب شروع می شود و به تدریج به سمت شمال حرکت می کند، شکوفه ها بسته به مکان شما بین ماه مارس و مه شکوفا می شوند. این فضل خنک و همراه نسیم و آسمان عموما آفتابی است. بهار زمان مناسبی برای بیرون رفتن و گشت و گذار در شهرها و حومه شهر است. با نزدیک شدن به تابستان، فصل بارانی در اواخر ماه مه و اوایل ژوئن آغاز می شود.

آب و هوا و جغرافیا

تابستان

تابستان در سراسر ژاپن بسیار گرم و به شدت مرطوب است – مطمئن شوید که آب بدن خود را حفظ کنید. سواحل مملو از جمعیت است، نمایش های آتش بازی بر فراز رودخانه های کشور و جشنواره های خیابانی در گوشه و کنار برگزار می شود. توجه داشته باشید که سپتامبر طوفان هایی را به همراه دارد که می تواند برنامه های سفر شما را خراب کند.

پاييز

با سرد شدن هوا، رنگ های پاییزی حومه شهر را روشن می کند. با شروع از جزیره شمالی هوکایدو و سفر به جنوب، برگ های پاییزی خیره کننده کشور را بین اواخر سپتامبر و اوایل دسامبر پوشانده اند. مانند فصل بهار، فصل پاییز برای کاوش در فضای باز بسیار مناسب است.

زمستان

فصل اسکی آغاز می شود و مناطق شمالی پوشیده از برف پودری بی نظیر ژاپن است. بازدید کنندگان تور ژاپن پاییز برای تحسین شاخ و برگهای طلایی و زرشکی در دامنه کوه جمع می شوند.آب و هوا در سراسر ماه ژانویه در سرزمین اصلی صاف و خنک باقی می ماند – در فوریه کمی خاکستری و غیر الهام بخش می شود. با مقداری ساکه داغ خود را گرم کنید.

 

میانگین دما و بارندگی

توکیو

کیوتو

ساپورو

 

سندای

 

کانازاوا

 

فوکوئوکا

 

نها

 

آب و هوا و جغرافیا:زلزله و آتشفشان ها

ژاپن که در حلقه آتش اقیانوس آرام قرار دارد، بیش از ۱۰۰ آتشفشان فعال دارد. بیشتر آنها تهدیدی برای فعالیت های انسانی نیستند، اما بهتر است آخرین اخبار و هشدارهای مربوط به فعالیت های آتشفشانی را در مناطقی که ممکن است در آن سفر کنید بررسی کنید.

علاوه بر این، ژاپن بر روی خطوط گسل چهار صفحه تکتونیکی قرار دارد و زمین لرزه را به یک اتفاق عادی تبدیل می کند. در ۱۰۰ سال گذشته چندین زمین لرزه ویرانگر رخ داده است، از جمله زلزله بزرگ ژاپن شرقی در ۱۱ مارس ۲۰۱۱٫ زمین لرزه های کوچک به طور روزانه در جایی در ژاپن اتفاق می افتد و بسیاری از آنها به سختی قابل توجه هستند. با این حال، قبل از سفر، خود را با آمادگی در برابر زلزله آشنا کنید و مطمئن شوید که منطقه تخلیه تعیین شده برای ساختمان هایی که در آن اقامت دارید را تعیین کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.