بازدید ازکشور ژاپن در فصل زمستان

بازدید ازکشور ژاپن در فصل زمستان – در زمستان، پتوهایی از برف سفید چشم انداز را می پوشاند، به ویژه در شمالی ترین مناطق توهوکو و هوکایدو. برای علاقه مندان به ورزش های زمستانی، این بهترین زمان از سال برای بازدید از ژاپن است.

پیست‌های اسکی باز هستند و می‌توانید انواع فعالیت‌های خارج از خانه، از جمله اسکی، اسنوبرد، و لوله‌های برفی را امتحان کنید. اگر هنوز تجربه زیادی ندارید، چندین پیست اسکی درس ها و دوره هایی را ارائه می دهند که می توانید در آنها شرکت کنید.

برای کسانی که به دنبال تعطیلات آرامش‌بخش‌تری هستند، می‌توانند از یک روتنبورو (چشمه آب گرم) که برف به آرامی در اطراف شما می‌بارد، دیدن کنید یا از دیگ داغ محبوب خورش ژاپنی که به نام nabe (nabe) می‌روید، امتحان کنید.

هوا در زمستان کاملاً خشک است. از آنجا که خورشید زودتر غروب می کند، نمایشگرهای روشنایی را خواهید دید که برای بازدیدکنندگان تنظیم شده است تا از آن لذت ببرند. البته به خاطر داشته باشید که مغازه ها معمولا در تعطیلات سال نو از ۲۹ دسامبر تا ۴ ژانویه بسته هستند.

ما تصمیم گرفتیم در این مقاله شما را با آب و هوا و بهترین مناطق گردشگری در فصل زمستان  آشنا سازیم ،اگر شما تور ژاپن زمستان را درفهرست برنامه های  خود قرار داده اید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بازدید ازکشور ژاپن در فصل زمستان

زمستان های ژاپن معمولاً از دسامبر تا فوریه طول می کشد 

در توکیو ، دمای دسامبر در بعد از ظهر حدود ۱۲ درجه سانتیگراد (۵۴ درجه فارنهایت) و در صبح و شب به حدود ۵ درجه سانتیگراد (۴۱ درجه فارنهایت) کاهش می یابد.
تا ژانویه، دمای بعد از ظهر به ۱۰ درجه سانتیگراد (۵۰ درجه فارنهایت) کاهش می یابد و دمای صبحگاهی بین ۲ تا ۳ درجه سانتیگراد (۳۵ درجه فارنهایت تا ۳۷ درجه فارنهایت) تغییر می کند.
در فوریه، دمای بعد از ظهر حدود ۱۰ درجه سانتیگراد تا ۱۱ درجه سانتیگراد (۴۲ درجه فارنهایت تا ۵۰ درجه فارنهایت) است در حالی که دمای صبح و عصر به حدود ۳ درجه سانتیگراد (۳۷ درجه فارنهایت) کاهش می یابد.

بازدید ازکشور ژاپن در فصل زمستان:دو نقطه برتر برای بازدید در زمستان:

۱٫ هاکوبا، ناگانو – یکی از محبوب ترین مناطق اسکی ژاپن و محل برگزاری بازی های المپیک زمستانی

۲٫ Niseko، Hokkaido – یک مکان زمستانی در نزدیکی ساپورو که در آن می توانید از فعالیت های مختلف از جمله اسکی، سورتمه سواری، تیوپ و غیره. در بر ف لذت ببرید

۷ تجربه ای که زمستان را به زمانی منحصر به فرد برای کاوش در ژاپن تبدیل می کند

  • سوشی تازه و غذاهای دریایی

خوردن غذاهای محلی و فصلی در ژاپن چیز جدیدی نیست، جایی که مردم به سفر در سراسر کشور برای امتحان کردن غذاهای محلی در فصل فکر نمی کنند.اما در حالی که غذا همیشه دلیل خوبی برای سفر به ژاپن است ، زمستان از برخی جهات بهترین زمان سال برای مسافران آشپزی است.

غذاهای فصلی خارق‌العاده‌ای را در فروشگاه‌های سوشی برتر توکیو و دیگر سوشی‌های مکه مانند کانازاوا ، تویاما، فوکوئوکا و هوکایدو خواهید دیدهیروشیما و توهوکو تنها دو مقصد از بسیاری از مقاصد صدف هستند، جایی که می‌توانید از فضل زمستانی همراه با نیهونشو (به خاطر) محلی لذت ببرید .

  • غذاهای آسایش زمستانی ژاپنی

در کنار غذاهای دریایی، ژاپن در مورد غذاهای راحت نیز برجسته است. اگر در ساپورو، در جزیره شمالی هوکایدو هستید، حتماً غذاهای دلچسب سوپ کاری و میسو رامن را امتحان کنید .

  • بارهای دنج ایزاکایاها و کافه ها

ایزاکایا معمولاً محله‌ای است که مردم محلی برای خوردن غذا و نوشیدنی به آنجا می‌روند .ایزاکایاها منوهای متنوعی از توفو، تسوکمونو (ترشیجات ژاپنی) و سبزیجات کبابی گرفته تا ساشیمی، یاکیتوری و کاراژ (مرغ سرخ شده) دارند.

  • لوکس ریوکان و اونسن

بسیاری از کشورهای جهان دارای چشمه های آب گرم بکر هستند، اما در ژاپن، هنر تجربه اونسن(چشمه های آبگرم) به میزان فوق العاده ای کامل شده است.بازدید از یک رایوکان (مهوانسرا به سبک ژاپنی) با اونسن، به ویژه در فصل زمستان، یک تجربه اساسی ژاپنی است و نباید آن را از دست داد ( کارهای شگفت انگیز بیشتری را در ژاپن ببینید ).

هنگام اقامت در ریوکان با چشمه های آب گرم، زمان را با غوطه ور شدن در آب های معدنی شفابخش، تفکر در طبیعت، نوشیدن چای سبز در اتاق پوشیده از تاتامی خود ، چرت زدن و صرف وعده های غذایی باورنکردنی و خاطره انگیز می گذرانید. بله، غذا نیز بخشی جدایی ناپذیر از تجربه اونسن(چشمه های آبگرم) است .

اقامت در ریوکان معمولاً شامل شام و صبحانه است که هر دو معمولاً دارای مجموعه ای زیبا از غذاهای محلی و فصلی هستند.ترکیب استثنایی طبیعت، فرهنگ، غذا، و اوموتناشی (میهمان نوازی ژاپنی) منجر به تجربه ای می شود که هم فوق العاده آرامش بخش و هم از نظر فرهنگی جذاب است.

  • اسکی و اسنوبرد افسانه ای ژاپن

اگر عاشق ورزش در فضای باز هستید، چه چیزی بهتر از اسکی یا اسنوبرد در تمام طول روز، پس از آن لذت بردن از یک غذای گرم خوشمزه از غذاهای محلی ژاپنی و غوطه ور شدن در اونسن

ژاپن با بارش برف فراوان در سراسر مناطق کوهستانی متعدد خود پر برکت است و می توانید استراحتگاه های زمستانی را در سراسر کشور، به ویژه در هوکایدو، توهوکو و کوه های آلپ ژاپن پیدا کنید.

در هوکایدو، بارش برف به قدری زیاد است که اسکی بازان و اسنوبرد سواران آن را دارای برخی از با کیفیت ترین پودرهای جهان می دانند. Niseko تا کنون شناخته‌شده‌ترین مقصد اسکی هوکایدو است و محل اقامت‌های لوکس و صحنه‌های پر رونق آشپزی است.

تعداد کمی از مناطق اسکی قابل توجه دیگر هوکایدو عبارتند از Rusutsu، Furano، و Tomamu.دسترسی به توهوکو و آلپ ژاپن کمی آسان‌تر است (دسترسی به هر دو با قطار نسبتاً راحت است، در حالی که آسان‌ترین راه برای رسیدن به هوکایدو برای اکثر مردم پرواز داخلی است)، و اگر به آن متصل نباشید می‌توانند جایگزین‌های خوبی باشند. به ایده اسکی در هوکایدو.

بازی‌های المپیک زمستانی ۱۹۹۸ در ناگانو، در کوه‌های آلپ ژاپن برگزار شد و پیست‌های اسکی بسیاری در این منطقه شامل هاکوبا، شیگا کوگن و نوزاوا اونسن می‌شوند. در کوه‌های آلپ، میمون‌های معروف برفی نیز به راحتی در دسترس هستند (پایین را ببینید).

در مورد توهوکو، این یکی از پرطرفدارترین مناطق ژاپن است که علاوه بر مناطق اسکی فراوان، طبیعت بکر، تاریخ و برخی از بهترین آنسن های ژاپن را نیز دارد . اگر می‌خواهید برای بازدید و گردشگری در این فصل به ژاپن سفر کنید، حتماً باید برای اخذ ویزای ژاپن  اقدام کنید.

در حالی که بسته به منطقه کمی متفاوت است، فصل اسکی به طور کلی از دسامبر تا آوریل طول می‌کشد، اگرچه انتظار می‌رود بهترین شرایط در حدود ژانویه و فوریه باشد (طبیعاً، سال به سال می‌تواند بسیار متفاوت باشد). و برای غیر اسکی‌بازانی که با سگ‌های پودری سفر می‌کنند، از مناظر زیبای پوشیده از برف، درمان‌های انسن و اسپا، و نیهونشوی گرم لذت ببرید

  • جشن سال نو در ژاپن

در حالی که بسیاری از رستوران ها و سایر موسسات برای چندین روز در طول دوره سال نو بسته می شوند، که در فرهنگ ژاپن اهمیت زیادی دارد، همچنین می تواند زمان بسیار ویژه ای برای حضور در ژاپن باشد.

مطمئناً مهمانی‌های شب سال نوی بی‌شماری را در بارها، کلوب‌ها و رستوران‌های شهرهایی مانند توکیو و اوزاکا که برخی از بهترین زندگی‌های شبانه روی زمین را دارند، خواهید دید. اما در حالی که ما عاشق یک مهمانی خوب هستیم، شاید جادوی واقعی سال نو در ژاپن در جنبه قدیمی تر آن باشد.

این امر به ویژه در شهرهای تاریخی مانند کیوتو و کانازاوا، جایی که مردم محلی به مناطق سنتی هجوم می‌آورند و ناقوس‌های معابد بودایی در نیمه‌شب به صدا در می‌آیند و فضایی فراموش‌نشدنی و جاودانه را ایجاد می‌کنند، مشهود است. در روز سال نو، بسیاری از مردم ژاپن از زیارتگاه های شینتو مانند معبد میجی جینگو در توکیو بازدید می کنند.

  • از جمعیت کمتر در زمستان لذت ببرید

اگر از آن دسته از مسافرانی هستید که عاشق پیاده شدن از مسیرهای پرطرفدار و پرهیز از زمان های توریستی سال هستید، زمستان ممکن است زمان ایده آلی برای سفر به ژاپن باشد.به غیر از تعطیلات زمستانی، زمستان به طور کلی فصل کم است. با این حال، به خاطر داشته باشید که این موضوع کاملاً در مورد پیست‌های اسکی صدق نمی‌کند، زیرا در طول زمستان محبوب‌ترین آنها هستند.

با وجود مناطق اسکی، هنگام صحبت با مشتریانی که برنامه‌های سفر انعطاف‌پذیری دارند، اغلب می‌پرسیم: آیا ترجیح می‌دهید هوای گرم‌تری داشته باشید یا گردشگران کمتری در اطراف داشته باشید؟ اگر می‌توانید کمی سرما را تحمل کنید و از احساس اینکه مقصدی تقریباً برای خودتان دارید لذت می‌برید، برای هوای سرد آماده شوید و در زمستان به ژاپن سفر کنید!

بهترین مکان برای بازدید در ژاپن در فصل زمستان

  • برکه آبی، بیئی، هوکایدو

برکه آبی تکه ای زیبا از آب آبی آسمانی است که در جنگل های انبوه در نزدیکی شهر Biei در استان هوکایدو ژاپن پنهان شده است. این حوض تالاب مانند زمانی ایجاد شد که حفاری‌هایی برای جلوگیری از رانش گل از فوران‌های کوه توکاچی به شهر و حفره‌ای که از گودال‌های پر از آب باقی مانده بود، ایجاد شد.

وقتی انسان طبیعت را دستکاری می کند، نتیجه نهایی اغلب می تواند فاجعه بار باشد. برای یک بار هم که شده، این مورد در مورد حوض آبی نیست. چیزی که این حوض را خاص می کند این است که حاوی رگه هایی از مواد شیمیایی است که آب آن را بسته به فصل به رنگین کمانی از رنگ های آبی مختلف تبدیل می کند.

بهترین زمان برای دیدن برکه آبی در طول زمستان است، زمانی که اطراف آن توسط برف احاطه شده است و آبی آب تضاد شدیدی با رنگ سفید بکر ایجاد می کند. حوض بعد از پنج شب که با نورافکن ها روشن می شود و رنگ آب بر روی برف منعکس می شود، حتی چشمگیرتر است.

  • چشمه های آب گرم یوزاوا

یوزاوا برای اولین بار به دلیل چشمه های آب گرم متعددی که تاریخچه برخی از آنها به نهصد سال پیش میرسد، به مکانی محبوب در ژاپن برای بازدید در زمستان تبدیل شد. در خود شهر یوزاوا پنج مورد وجود دارد که یکی از آنها، Kaido no Yu، در فضای باز است و از استخرهای خود مناظر خیره کننده ای از کوه های پوشیده از برف اطراف دارد.
فوجی-کیو هایلند، فوجییوشیدا

در حالی که ممکن است فکر کنید زمستان زمان مناسبی برای بازدید از یک شهربازی یا حتی ژاپن کشور مناسب برای انجام آن نیست، اشتباه می کنید. فوجی-کیو هایلند یک پارک موضوعی در پایه کوه فوجی با برخی از هیجان انگیزترین آدرنالین سواری در جهان است

این پارک با نزدیکی به توکیو، جمعیتی را که به دنبال هیجان هستند جذب می کند و زمان انتظار برای سواری اغلب دو تا سه ساعت طول می کشد. در زمستان از Fuji-Q بازدید کنید و زمان صرف شده در صف به حدود شصت دقیقه کاهش می یابد.

  • پارک میمون جیگوکودانی

ماکاک های وحشی ژاپنی در دامنه کوه های جیگوکودانی در استان ناگانو زندگی می کنند و آزادانه در زمین های وسیع پرسه می زنند. بخشی از قلمرو آنها یک آبگرم حرارتی در دره رودخانه یوکویو است که در طلسم های سرمای شدید برای حمام می روند.

جمعیت میمون‌ها در جیگوکودانی به صدها نفر می‌رسد، و اگرچه معمولاً نمی‌توانید در فاصله نزدیکی از حیوانات وحشی در زیستگاه طبیعی‌شان قرار بگیرید، در پارک میمون‌های جیگوکودانی، می‌توان این کار را انجام داد و در حالی که آنها نیز در آب هستند. .

در حالی که ماکاک‌های حمام‌کننده جیگوکودانی در اینترنت مشهور هستند، این پارک تعداد زیادی بازدیدکننده را دریافت نمی‌کند، زیرا تنها با پیاده‌روی یک مسیر طولانی مایل از میان جنگل‌های انبوه قابل دسترسی است.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.