بازدید از کشور ژاپن در ماه تیر

بازدید از کشور ژاپن در ماه تیر – اوایل تیر زمان بارش های موسمی در ژاپن است همراه با رگبارهای بارانی و روزهای تاریک هرچند بارش های موسمی در همه شهرها ی ژاپن به یک اندازه شدید نیست .

این ماه فصل تابستان در ژاپن است و بسیار گرم با رطوبت شدید است ولی دما در کل ژاپن یکسان نیست در هوکایدو معتدل است و سواحل اوکیناوا در این زمان از سال برای استراحت مکان مناسبی هستند.

ما تصمیم گرفتیم در این مقاله شما را با آب و هوای ژاپن در ماه تیر و بهترین مقاصد گردشگری در این ماه آشنا سازیم اگر شما تور ژاپن تیر را در فهرست برنامه های خود قرا داده اید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بازدید از کشور ژاپن در ماه تیر

بازدید از کشور ژاپن در ماه تیر – آب و هوا در ماه تیر 

اوایل تیر دمای هوا بالاست و سطح رطوبت نسبتا خوب است ولی رطوبت در بسیاری از نقاط کشور بخصوص در جنوب توکیو باعث می شود هوا گرم تر به نظر برسد فصل بارانی در جزایر نیمه گرمسیری اوکیناوا در ماه خرداد آغاز می شود .

ولی اواخر ماه تیر به پایان می رسد اواسط تیر هوا به طور یکنواخت گرم است و فصل بارندگی معمولا تا اواسط این ماه به پایان می رسد ولی رطوبت در بیشتر نقاط کشور بالاست میانگین دما در ساپورو ۱۵ درجه سانتی گراد و حداکثر ۲۲٫۵درجه سانتی گراد ،میانگین دما در توکیو ۱۹٫۵درجه سانتی گراد و حداکثر ۲۷ درجه سانتیگراد ،میانگین دما در اوکیناوا ۲۵٫۵ و حداکثر ۳۰ درجه سانتی گراد.

 

ازدحام و هزینه ها در ماه تیر 

این فصل ،فصل کم سفری در ژاپن است گردشگران برای فرار از گرما اواسط تیرماه برای مسافران بین المللی شرایط ناخوشایندی در بیشتر نقاط ژاپن است بغیر از هوکایدو و اوکیناوا از اواخر این ماه مدارس ژاپن برای چند هفته تعطیل می شوند و جمعیت زیادی در پارک های تفریحی و سواحل جمع می شوند.اگر می‌خواهید برای بازدید و گردشگری به ژاپن سفر کنید، حتماً باید برای اخذ ویزای توریستی ژاپن اقدام کنید.

بهترین مکان ها برای بازدید در ژاپن در ماه تیر

بیشتر ژاپن در ماه تیر پرآب می شود هوکایدو در این فصل یک مقصد محبوب است و بخش شمالی جزیره هونشو توهوکو خنک تر از بخش های جنوبی جزیره هستند و چون جمعیت کمتر است جاذبه های زیادی برای لذت بردی وجود دارد.

یکی از جشنواره های سنتی اصلی ساپورو در این ماه برگزار می شود و بازدیدکنندگان زیادی به خود جذب می کند همچنین اوکیناوا یک مکان عالی برای شنای خنک در اقیانوس و آب و هوای تابستانی در اواسط تیر است.

اگر میخواهد فضای باز را تجربه کنید به کوههای آلپ بروید این رشته کوهای مرتفع ترین کوههای ژاپن هستند که از مرکز هونشو ژاپن عبور می کنند.

  • کوه فوجی

به کوه فوجی بروید تا از زیبایی چشم نواز آن لذت ببرید همچنین کوه فوجی جزو سه کوه مقدس ژاپن است ارتفاع آن ۳۷۷۶ متر از دریاست با مسیر های پیاده روی زیبا در سفر به ژاپن این نقطه زیبا را از دست ندهید

  • هاچیجوجیما

توکیو یک کلان شهر که بخاطر چندین جزیره دورافتاده و محبوب شناخته شده است که در فاصله ۳۰۰ کیلومتری قرار دارند گروهی متشکل از ۹ جزیره که در میان آنها هاچیجوجیما یک مکان برجسته و خیره کننده برای بازدید از ژاپن در ماه تیر است

  • Karuizawa

Karuizawa درارتفاعات استان ناگونو قرار دارد این مکان یکی از محبوب ترین مقصد تابستانی با آبشارهای زیبا که در اطراف آن پراکنده شده اند برای مسافران در سراسر جهان محسوب می شود این مکان برای مسیرهای پیاده روی شناخته شده است.

  • نیکو – یک روز را صرف کنید

اگر احساس می کنید که بهترین های ژاپن را ندیده اید، باید روز خود را در این مکان بگذرانید. این مکان از نظر فرهنگی غنی است که دارای زیارتگاه ها و معابد باستانی زیادی است. نقطه برجسته این مکان معبد توشوگو است که بنیانگذار آن، توکوگاوا در آن قرار دارد.

برخی از مکان‌های عالی دیگر اینجا عبارتند از زیارتگاه فوتاراسان و کانمانگافوچی ابیس. سرزمین عجایب ادو در اینجا واقع شده است و این یک راه عالی برای تجربه ژاپن قرون وسطایی در بهترین حالت آن است. ممکن است کمی گران باشد اما قطعا ارزش آن را دارد که در ماه می به ژاپن سفر کنید .

رویدادهای تیر

در بسیاری از شهرها نمایش های آتش بازی تابستانی در طول ماه تیر برگزار می شود خصوصا در شهرهای بزرگی مانند توکیو که بسیار دیدنی است.

همچنین فستیوال های تابستانی در بسیاری از شهرها و محله ها در طول تابستان برگزار می شود که معمولا شامل رقص جمعیت زیاد و غذا نوشیدنی فراوان است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.