بازدید از کشور ژاپن در ماه اردیبهشت

بازدید از کشور ژاپن در ماه اردیبهشت – اوایل اردیبهشت دمای هوا گرمتر می شود و جمعیت زیادی برای بازدید از ژاپن سفر میکنند این ماه بهترین ماه سال از نظر آب و هوا است و گردشگران زیادی از سراسر کشور از شکوفه های گیلاس و گل های فصلی بازدید میکنند.

اردیبهشت یک فصل شلوغ در ژاپن است چون دما گرم است ولی نه به اندازه تابستان همچنین در اوکیناوا  فصل بارانی آغاز می شود اما در شمال هوا خشک است .

ما تصمیم گرفتیم در این مقاله شما را با آب و هوای اردیبهشت  و بهترین مقاصد گردشگری در این ماه آشنا سازیم اگر شماتورژاپن اردیبهشت را در فهرست برنامه های خود قرا داده اید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آب و هوا در ماه اردیبهشت 

در اوایل بهار هوا گرمتر از زمستان است ولی به اندازه تابستان خفه کننده نیست اواسط اردیبهشت دمای هوا در سراسر کشور نسبتا گرم می شود.

هوای اردیبهشت بک هوای مطبوع است و ممکن است مقداری بارندگی داشته باشد احتمالا این ماه آخرین فرصت برای داشتن آب و هوای خوب قبل از شروع فصل بارانی در ژاپن است.

دمای هوا در ساپورو حداقل 5 درجه سانتی گراد و حداکثر 14 درجه سانتی گراد  دمای هوا در توکیو حداقل 12 درجه سانتی گراد  و حداکثر 21 درجه سانتی گراد ، دمای هوا در اوکیناوا حداقل 19 درجه سانتی گراد و حداکثر 25 درجه سانتی گراد .

ازدحام و هزینه ها در ماه اردیبهشت 

اوایل اردیبهشت زمان بسیار شلوغی در ژاپن است  تعطیلات ژاپنی شروع می شوند و مسافران زیادی به ژاپن سفر می کنند  این ماه تعطیلات رسمی زیادی دارد.اگر می‌خواهید برای بازدید و گردشگری به ژاپن سفر کنید، حتماً بایدبرای دریافت ویزای ژاپن  اقدام کنید.

  برای همین اگر از شلوغی بیزارن هفته اول این ماه به ژاپن سفر نکنید این ماه بخاطر شلوغی مکان های گردشگری رزرو پروازهای داخلی و قطار بسیار سخت است مگر از قبل برنامه ریزی کرده باشید .

بهترین کارهایی که می توان در ماه اردیبهشت  می توان انجام داد

  • به جشنواره ها بپیوندید

در اواسط این ماه جشنواره های بزرگی مانند سانجا ماتسوری در توکیو وجود دارد و فستیوال های پرانرژی و پرجنب و جوشی در این ماه برگزار می شود 

  • پارک ساحلی هیتاچی

در اواسط ماه اردیبهشت می توان از پارک ساحلی هیتاچی که گل های معروفی دارد و در استان ایباراکی قرار دارد که پوشیده شده از گل نموفیلا است دیدن کنید 

  • مسیر کوهستانی Tateyama Kurobe

مسیر محبوب توریستی، مسیر کوهستانی Tateyama Kurobe در طول فصل بهار و تابستان باز است. اما بهترین زمان برای بازدید از آنجا قبل از خرداد است، زمانی که دیوار برفی بزرگ “Yuki no Otani” قبل از ذوب شدن قابل مشاهده است.

  •  گل های بهاری را بیشتر تماشا کنید

این فقط شکوفه های گیلاس نیست که بهار ژاپنی را درخشان می کند. گلهای بسیار زیبای دیگری به زیبایی شکوفه های گیلاس وجود دارد و شما فقط می توانید آنها را در فصل بهار ببینید مانند ویستریا در آشیکاگا ، نموفیلا در پارک ساحلی هیتاچی و خزه صورتی در نزدیکی کوه فوجی .

  • حوض آبی

برکه آب معروفی در هوکایدو وجود  دارد که بهترین زمان برای بازدید از آن ماه اردیبهشت است آب حوض شفاف و رنگ آن به آبی زیبایی تبدیل می شود 

رویدادهای ماه اردیبهشت

ژاپنی ها عاشق تماشای گل هستند اوایل ماه اردیبهشت فصلی است که می توان شکوفه های گیلاس را در هوکایدو تماشا کرد  مهمانی های تماشای شکوفه های گیلاس سرگرمی سالانه مورد علاقه بسیاری از ژاپنی ها است، بنابراین این مهمانی ها فرصتی برای لذت بردن از طبیعت و فرهنگ است. 

سانجا ماتسوری،جشنواره شینتو که یکی از بزرگترین جشنواره های ژاپن است در محله قدیمی توکیو Asakusa برگزار می شود و بیش از 2 میلیون بازدید کننده از آن دیدن می کنند

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.