بازدید از کشور ژاپن در ماه اکتبر

بازدید از کشور ژاپن در ماه اکتبر – مسلماً اکتبر بهترین ماه برای سفر به ژاپن است . دما در اکثر نقاط هنوز گرم است، اما رطوبت شدید و افزایش بارندگی تابستان کاهش یافته است. برگ های پاییزی در ارتفاعات بالاتر و عرض های شمالی بیشتر ظاهر می شوند. در اینجا چند نکته مهم در مورد سفر به ژاپن در ماه اکتبر آورده شده است.

ما تصمیم گرفتیم در این مقاله شما را با آب و هوای ماه اکتبر و بهترین مقاصد گردشگری در این ماه آشنا سازیم اگر شما تور ژاپن اکتبر را در فهرست برنامه های خود قرا داده اید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بازدید از کشور ژاپن در ماه اکتبر

آب و هوا در ماه اکتبر 

در ماه اکتبر در بیشتر نقاط ژاپن هوا گرم است اما خیلی گرم نیست.بارندگی در سراسر کشور در ماه اکتبر بسیار کم است و میانگین ساعات آفتابی زیاد است.

بنابراین، اگر دمای معتدل و شرایط خشک را ترجیح می دهید (مانند بسیاری از مسافران)، اکتبر زمان خوبی برای سفر به ژاپن است.

 

  آفتاب   ته نشینی    حداکثر     حداقل  
۱۵۲٫۳  ساعت

 

۱۰۸٫۷ میلی متر

 ۴٫۳  ینچ

 

۱۶٫۲ درجه سانتی گراد

۶۱٫۲  درجه فارنهایت

 

۷٫۵ درجه سانتی گراد

۴۵٫۵  درجه فارنهایت

 

ساپورو

 

 

۱۳۱ ساعت ۱۹۷٫۸  میلی متر

 ۷٫۸ اینچ

۲۱٫۵  درجه سانتی گراد

۷۰٫۷  درجه فارنهایت

 

۱۴٫۲  درجه سانتیگراد

۵۷٫۶  درجه فارنهایت

 

توکیو

۱۶۹٫۶ ساعت ۱۵۲٫۹  میلی متر

۶٫۰  اینچ

۲۷٫۹ درجه سانتی گراد

۸۲٫۲  درجه فارنهایت

 

۲۳٫۱  درجه سانتی گراد

۷۳٫۶  رجه سانتی گراد

 

 

اوکیناوا(ناها)

ازدحام و هزینه ها در ماه اکتبر

در حالی که تعداد گردشگران خارجی در ماه اکتبر شروع به افزایش می کند، این زمان برای گردشگران ژاپنی چندان شلوغ نیست، بنابراین بسیاری از مکان های محبوب در ماه اکتبر شلوغی باورنکردنی نخواهند داشت.

مانند دیگر زمان‌های شلوغ ژاپن، برای جلوگیری از ناامیدی، یا پرداخت هزینه‌های بالاتر از آنچه می‌خواهید، تا حد امکان اقامت و حمل‌ونقل را از قبل رزرو کنید.اگر می‌خواهید برای بازدید و گردشگری به ژاپن سفر کنید، حتماً بایدبرای اخذ ویزای ژاپن  اقدام کنید.

استثناها مناطقی هستند که پاییز کمی زودتر فرا می رسد، مانند هوکایدو، منطقه توهوکو در شمال هونشو، و ارتفاعات بالاتر کوه های آلپ ژاپن و سایر شهرهای کوهستانی در سایر نقاط هونشو. گردشگران ژاپنی عاشق دنبال کردن شاخ و برگ های پاییزی هستند و هر جایی که بتوانید در ماه اکتبر این را ببینید احتمالاً شلوغ است.

بهترین مکان ها برای بازدید در ماه اکتبر

واقعاً هیچ مکان «بد» در ژاپن برای رفتن در ماه اکتبر وجود ندارد. چه به شهرها و فرهنگ علاقه بیشتری داشته باشید و چه به طبیعت و فضای باز، مکان های زیادی در ژاپن در ماه اکتبر ارزش دیدن دارند.

کوهنوردان مشتاق باید به شیکوکو یا منطقه آلپ ژاپن در هونشو بروند . شرایط در ماه اکتبر برای پیاده روی خوب است، زیرا درجه حرارت مطلوب و شرایط خشک است.

یک چیز عالی در مورد پیاده روی های چند روزه در ژاپن این است که در بسیاری از مناطق، این مسیرهای پیاده روی قرن هاست که وجود داشته است، بنابراین مسافرخانه ها و مهمانخانه هایی برای اقامت در طول مسیر وجود دارد تا ترکیبی ایده آل از طبیعت و فرهنگ باشد.

اگر همیشه دوست داشتید یکی از نمادین ترین جاذبه های ژاپن، کوه فوجی را ببینید ، اکتبر زمان خوبی برای این کار است. این کوه کاملاً به توکیو نزدیک است، اما به دلیل رطوبت هوا همیشه قابل مشاهده نیست.

به مناطق پنج دریاچه فوجی ( فوجی-گو-کو ) یا مناطق هاکونه بروید تا بهترین شانس را برای تماشا داشته باشید، همچنین برای قایق سواری، پیاده روی ملایم، معابد جذاب، جاذبه های چشمه آب گرم و موارد دیگر.

کیوتو یک مقصد بسیار محبوب است و به دلایل خوبی – شهر مدرن دارای تعداد زیادی معابد، زیارتگاه‌ها و باغ‌های قدیمی و همچنین محله‌های سنتی با معماری قدیمی است.

در ماه اکتبر با گردشگران خارجی بسیار شلوغ خواهد شد، اما شرایط برای سرگردانی در باغ‌های بامبو و باغ‌های آراسته‌شده خوب است، بنابراین بدون توجه به مقصدی ارزشمند است.

 

جشنواره های سنتی در ژاپن در ماه اکتبر

  • جشنواره غذای هوکایدو

پاییز در ژاپن فصلی را برای جشن برداشت محصول جدید آغاز می کند و مردم محلی آن را “اشتهای پاییز” می نامند تا انواع مختلف غذاها و مواد فصلی را جشن بگیرند و امتحان کنند. تعدادی رویداد غذایی در ماه اکتبر برگزار می شود که یکی از بزرگترین آنها جشنواره غذای هوکایدو است.

این یک رویداد غذایی در فضای باز است که در هفته اول اکتبر به مدت ۴ روز در پارک یویوگی، توکیو برگزار می شود. دارای حدود ۱۰۰ فروشنده و بیش از ۴۰۰ غذای لذیذ از هوکایدو است. در اینجا، می توانید غذاهای مجلل، از غذاهای دریایی گرفته تا رامن منطقه ای را پیدا کنید.

  • جشنواره تایکو نیهاما

جشنواره Niihama Taiko در اواسط اکتبر در جزیره شیکوکو برگزار می شود. این شامل ۴۷ شناور است که به شکل طبل های غول پیکر تایکو هستند. تیم های مختلفی از محله محلی، متشکل از ۱۵۰ مرد، شناورهای ۲ تنی را به طور وحشیانه در منطقه می پرند تا روحیه تیمی خود را نشان دهند.

این جشنواره با حضور حدود ۲۵۰۰۰۰ تماشاگر برگزار می‌شود که در اطراف این تیم‌ها جمع می‌شوند و تیم‌های شناور سعی در ضربه زدن به شناورهای تیم مقابل با شارژ کردن و ضربه زدن به آنها دارند.

  • ناکازاکی کانچی

که در شهر ناکازاکی برگزار می شود، این جشنواره به سال ۱۶۳۴ برمی گردد. این رویداد به شدت تحت تأثیر فرهنگ اروپایی و چینی است. کل شهر ناکازاکی با حدود ۶۰ تیم به نمایندگی از مناطق مختلف شهر در این جشنواره شرکت می کند.

این تیم ها یک رقص منحصر به فرد را در یک برنامه چرخشی ۷ ساله اجرا می کنند، بنابراین حتی برای بیننده عادی هم تازه می ماند. اگر می‌خواهید در این جشنواره شرکت کنید، باید بلیت‌ها را از ماه‌ها قبل خریداری کنید، زیرا چندین هفته قبل از شروع رویداد فروخته می‌شوند.

برخی از اجراها در مکان‌های مختلف در سطح شهر اجرا می‌شوند و شما می‌توانید آزادانه آنها را تماشا کنید زیرا نیازی به بلیط ندارند.

بهترین کارهایی که در ماه اکتبر می توان انجام داد

همانطور که در بالا ذکر شد، اکتبر زمان خوبی برای پیاده روی در ژاپن است، چه در یک پیاده روی چند روزه (مانند مسیر ناکاسندو ) یا پیاده روی روزانه آسان تر در اطراف نیکو، پارک ملی چیچیبو-تاما-کای و موارد دیگر.

گشت و گذار عمومی در ماه اکتبر گزینه خوبی است، زیرا در بسیاری از مقاصد محبوب ژاپنی می توانید فعالیت های داخلی و خارجی را با هم ترکیب کنید.

موزه‌ها و گالری‌های خارق‌العاده را بررسی کنید، در باغ‌ها و پارک‌های زمین‌آرایی شده قدم بزنید، در رودخانه یا بندرگاه سفر کنید، از خوردن غذاهای لذیذ و متنوع ژاپنی لذت ببرید.

اکتبر زمان خوبی برای رفتن به یک انسن است، یک تجربه اساساً ژاپنی. ژاپنی‌ها حمام کردن بهار آب گرم را به یک هنر زیبا تبدیل کرده‌اند و مجتمع‌های حمام زیبایی در سراسر کشور وجود دارد. برخی در داخل خانه هستند، برخی دیگر در غارهای طبیعی حفر شده اند. آنها در تمام طول سال در دسترس هستند، اما در واقع وقتی هوا خنک است راحت تر هستند

برای هر کسی که در ماه اکتبر به ژاپن سفر می کند، دیدن برگ های دیدنی پاییزی باید در صدر فهرست کارهایی باشد که باید انجام دهند. برگ های پاییزی در ماه اکتبر در مناطق شمالی توهوکو و جزیره اصلی هوکایدو به اوج خود می رسد.

برخی از نقاط دیگر برای مشاهده برگ های پاییزی نیکو، ناگانو، توکیو و کیوتو هستند. می‌توانید در اوایل اکتبر از مسیر طلایی استفاده کنید تا هنگام سفر از شمال به جنوب جزیره، تغییر رنگ پاییزی را مشاهده کنید.

آیا اکتبر زمان خوبی برای سفر به ژاپن است؟

اکتبر یکی از بهترین زمان ها برای سفر به ژاپن به چند دلیل است. در این زمان هوا مطبوع است و در مقایسه با فصل ساکورا ازدحام کمتری وجود دارد که نتیجه آن ارزان‌تر شدن بلیط هواپیما و اقامت است.

چرا باید در ماه اکتبر از ژاپن دیدن کنید؟

درختان تازه شروع به تغییر رنگ در ارتفاعات بالاتر می کنند و شما می توانید تغییر تدریجی رنگ ها را هنگام سفر از شمال به جنوب در ماه اکتبر مشاهده کنید. در مقایسه با فصل ساکورا که به عنوان فصل شکوفه های گیلاس نیز شناخته می شود، جمعیت کمتری وجود دارد.

در نتیجه بلیط هواپیما و اقامت برای جذب گردشگران بیشتر ارزان تر است. ژاپن همچنین دارای شبکه راه آهن گسترده ای است و خرید بلیط قطار ریلی ژاپن به شما امکان می دهد برای مدت معینی به سفرهای ریلی نامحدود دسترسی داشته باشید.

بازدید از کشور ژاپن در ماه اکتبر- رویدادهای اکتبر

جشنواره های سنتی ماتسوری در حالی که بسیاری از جشنواره های محله ژاپنی در اواسط تابستان برگزار می شوند، در ماه اکتبر نیز گزینه های عالی وجود دارد.

Matsue Suitoro در شهر ماتسوی در غرب هونشو یک جشنواره نور و آب است که در اطراف قلعه شهر متمرکز شده است. Asama Onsen Taimatsu Matsuri یک فستیوال آتش سوزی است که در نزدیکی ماتسوموتو (به لطف قلعه زیبا و نزدیکی به کوه های آلپ شمالی ژاپن مقصدی ارزشمند) برگزار می شود.

در طول Kurama-no-hi Matsuri در کوه‌های نزدیک کیوتو، مردان مشعل‌های سوزان را در حالی که پارچه‌های کمری به تن دارند، در روستای Kurama حمل می‌کنند!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.