بازدید از کشور ژاپن در ماه می

بازدید از کشور ژاپن در ماه می –  ماه می بهترین ماه سال از نظر آب و هوا است که جاذبه های گردشگری مختلفی را در سراسر کشور ارائه می دهد. می توانید شکوفه های گیلاس دیر شکوفه را در مناطق سردتر و همچنین گل های فصلی دیگر مانند ویستریا و نموفیلا را مشاهده کنید.

با ذوب شدن برف های زمستانی در مناطق کوهستانی، فصل کامیکوچی و مسیر کوهستانی تاتیاما کروبه فرا می رسد.لطفا توجه داشته باشید که برخی از مکان ها برای هفته طلایی، مجموعه ای از تعطیلات ملی در اوایل ماه مه، شلوغ تر از حد معمول هستند.

فصل بارانی بسته به سال از اواخر ماه مه آغاز می شود..ماه می زمان بسیار خوبی برای سفر به ژاپن است، زیرا دما معمولاً گرم است اما به اندازه تابستان خفه کننده و مرطوب نیست. تعطیلات هفته طلایی بسیار شلوغ در اوایل ماه باید اجتناب شود، اما اگر در اواخر ماه بیایید، مکان های زیادی را خواهید دید که شلوغ هستند اما به طرز ناراحت کننده ای شلوغ نیستند.

ما تصمیم گرفتیم در این مقاله شما را با آب و هوای ماه می  و بهترین مقاصد گردشگری در این ماه آشنا سازیم اگر شما تور ژاپن می  را در فهرست برنامه های خود قرا داده اید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بازدید از کشور ژاپن در ماه می

بازدید از کشور ژاپن در ماه می- آب و هوا در ماه می 

دمای هوا در سراسر کشور نسبتاً گرم است. می گویند اردیبهشت آخرین فصل بهار است و هوای مطبوعی را به ارمغان می آورد. ممکن است مقداری بارندگی وجود داشته باشد، اما هوای عمومی گرم و راحت است.

اگر از طرفداران روزهای بارانی نیستید، ماه می احتمالا آخرین فرصت شما برای داشتن آب و هوای خوب در ژاپن قبل از شروع فصل بارانی است.

 

  آفتاب   ته نشینی    حداکثر     حداقل  
۱۹۸٫۴ساعت

 

۵۳٫۱میلی متر

 ۲٫۱اینچ

 

۱۷٫۳ درجه سانتی گراد

۶۳٫۱ درجه فارنهایت

 

۸٫۳ درجه سانتی گراد

۴۶٫۹درجه فارنهایت

 

ساپورو

 

 

۱۶۷٫۸ساعت ۱۳۷٫۸میلی متر

 ۵٫۴اینچ

۲۲٫۹درجه سانتی گراد

۷۳٫۲درجه فارنهایت

 

۱۴ درجه سانتیگراد

۵۷٫۲ درجه فارنهایت

 

توکیو
۱۴۵٫۸ساعت ۲۳۱٫۶میلی متر

۹٫۱اینچ

۲۶٫۷ درجه سانتی گراد

۸۰٫۱ درجه فارنهایت

 

۲۱٫۸ درجه سانتی گراد

۷۱٫۲درجه سانتی گراد

 

 

اوکیناوا(ناها)

ازدحام و هزینه ها در ماه می 

اگر از شلوغی خوشتان نمی آید، در هفته اول ماه می از سفر به ژاپن خودداری کنید. تعطیلات ملی اصلی، هفته طلایی ، از ۲۹ آوریل شروع می شود و تا ۵ مه ادامه دارد. بسیاری از مردم ژاپن در این زمان تعطیلات دارند، و مکان های محبوب (و همچنین کمتر محبوب) با مسافران داخلی یا فقط مردم محلی که از آنها لذت می برند بسیار شلوغ می شوند.

مرخصی رزرو پروازهای داخلی و قطارهای شینکانسن ممکن است سخت باشد، مگر اینکه از قبل برنامه ریزی کرده باشید، و ازدحام جمعیت در پارک های تفریحی، باغ ها، و گالری های هنری محبوب می تواند به سطوح بسیار ناراحت کننده برسد.

اما خبر خوب این است که اکثر ژاپنی ها بلافاصله بعد از آن به سر کار باز می گردند! بنابراین، بقیه ماه بسیار شلوغ تر است و زمان بهتری برای بازدید از ژاپن است.

اگرچه این فصل اوج سفر است، بنابراین در صورت امکان، محل اقامت و حمل و نقل را از قبل رزرو کنید.اگر می‌خواهید برای بازدید و گردشگری به ژاپن سفر کنید، حتماً بایدبرای دریافت ویزای ژاپن اقدام کنید.

بهترین مکان ها برای بازدید در ماه می 

به استثنای اوکیناوا که در ماه مه کاملا مرطوب است، همه جای ژاپن در این ماه راحت و در دسترس است.برای نکات برجسته فرهنگی و شهرهای بزرگ، زمانی را در توکیو وکیوتو ، دو مرکز فرهنگی و تاریخی ژاپن بگذرانید.

اگر هوای بیرون کمی گرم می شود، به خصوص در اواخر ماه، فعالیت های داخلی زیادی در این مکان ها وجود دارد، مانند موزه ها، وگالری ها و رستوران ها. اگر کمی وقت دارید، نارا و هیروشیما را به برنامه سفر خود اضافه کنید، زیرا این شهرها دارای جاذبه های طبیعی و فرهنگی متنوع و جذابی نیز هستند.

اگر می‌خواهید چیزی فراتر از نکات برجسته‌ای که همه بازدیدکنندگان می‌بینند ببینید، به جزایر کیوشو یا شیکوکو بروید . این مکان ها به ترتیب سومین و چهارمین جزیره بزرگ ژاپن هستند که فرهنگ های متفاوتی برای خود دارند. درباره تاریخ منحصر به فرد ناکازاکی بیاموزید ، در داخل دهانه آتشفشانی در کوه آسو بمانید ، یا برخی از ۸۸ معبد مهم شیکوکو را که جزیره را احاطه کرده اند، بررسی کنید.

بهترین کارهایی که می توان در ماه می انجام داد:

 • کوه فوجی و میدان چای سبز

بهترین فصل برای منظره نمادین کوه فوجی و مزارع چای سبز است. بهترین فصل برای بازدید از مزارع چای در ژاپن در ماه مه است، قبل از چیدن برگ ها و ایستادن کوه فوجی با برف باقی مانده در نوک قله. امامیه در شهر فوجی به شدت توصیه می شود!

 •  شکوفه های گیلاس دیر شکوفه

اگر فکر می کنید شکوفه های گیلاس فقط در ماه آوریل موجود است، کاملا اشتباه است! بعضی جاها هستند که شکوفه های گیلاس دیر شکوفه می دهند به خصوص در شمال ژاپن

 • ویستریا

ویستریا (به ژاپنی فوجی) گل محبوب بهاری در ژاپن است و هر ساله به یک جاذبه بزرگ برای بازدیدکنندگان خارجی تبدیل می شود. معروف ترین باغ ویستریا در ژاپن باغ کاواچی فوجین در استان فوکوکا است، اما باغ بزرگ دیگری نیز در نزدیکی توکیو وجود دارد، پارک گل آشیکاگا در استان توچیگی.

 • به جشنواره ها بپیوندید

فصل جشنواره از آوریل آغاز می شود و تا تابستان در ژاپن ادامه می یابد. در ماه می رویدادهای بزرگی مانند بزرگترین جشنواره توکیو، سانجا ماتسوری وجود دارد . به فستیوال های پر انرژی و پر جنب و جوش در ژاپن بپیوندید تا حال و هوای سنتی را احساس کنید

 • پارک ساحلی هیتاچی

پارک ساحلی هیتاچی پارک گل معروفی است که در استان ایباراکی واقع شده است. تپه باشکوهی که با ۴٫۵ میلیون گل نموفیلا (چشم آبی بچه) پوشیده شده است تا اواسط ماه مه در این پارک قابل مشاهده است.

 • مسیر کوهستانی Tateyama Kurobe

مسیر محبوب توریستی، مسیر کوهستانی Tateyama Kurobe در طول فصل بهار و تابستان باز است. اما بهترین زمان برای بازدید از آنجا قبل از ژوئن است، زمانی که دیوار برفی بزرگ “Yuki no Otani” قبل از ذوب شدن قابل مشاهده است.

 • حوض آبی

برکه آبی معروف در هوکایدو را می توان در تمام طول سال لذت برد، اما بر این اساس، بهترین زمان برای بازدید در ماه می است. آب حوض شفاف تر می شود و رنگ آن به آبی کبالتی زیبا تبدیل می شود.

 • موزه ملی توکیو

این قدیمی‌ترین موزه ژاپن است و به عنوان یک الماس درشت به حساب می‌آید. همچنین قدیمی ترین پارک ژاپن است. پارک Ueno در اینجا قرار دارد و پر از صدها هکتار معبد، زیارتگاه و هزاران درخت شکوفه گیلاس است.

هنر ژاپنی که در اینجا یافت می شود گسترده است و ۵ ساختمان بزرگ مختلف وجود دارد که آثار باستانی اغلب تغییر می کنند. نقطه برجسته این مکان سالن یادبود کورودا خواهد بود که در آن نقاشی‌ها و طرح‌های هنرمند مشهور کورودا برای به نمایش گذاشتن مجموعه‌اش می‌چرخند.

هنر اینجا غربی-ژاپنی است. در خارج از سالن، باغ های ژاپنی قرار دارد که در آن چایخانه هایی وجود دارد که به روی عموم باز است.

 • دریاچه آشی

اگر هوا در کنار شماست، باید از هاکون دیدن کنید. اگر با کشتی از دریاچه آشی عبور کنید یا فقط با تله کابین به کوه فوجی بروید، می توانید مناظر استثنایی از مناظر زیبا را مشاهده کنید. می توانید یک سفر یک روزه به کوه فوجی داشته باشید یا یک شب بمانید.

پارک ملی فوجی هاکون ایزو به خاطر چشمه های آب گرمش معروف است و می تواند راهی عالی برای گذراندن تعطیلات خود با آرامش باشد. قبل از شروع سفر حتماً در مورد آب و هوای ژاپن در ماه می اطلاعاتی کسب کنید. هیچکس دوست ندارد تعطیلاتش خراب شود.

 • نیکو – یک روز را صرف کنید

اگر احساس می کنید که بهترین های ژاپن را ندیده اید، باید روز خود را در این مکان بگذرانید. این مکان از نظر فرهنگی غنی است که دارای زیارتگاه ها و معابد باستانی زیادی است. نقطه برجسته این مکان معبد توشوگو است که بنیانگذار آن، توکوگاوا در آن قرار دارد.

برخی از مکان‌های عالی دیگر اینجا عبارتند از زیارتگاه فوتاراسان و کانمانگافوچی ابیس. سرزمین عجایب ادو در اینجا واقع شده است و این یک راه عالی برای تجربه ژاپن قرون وسطایی در بهترین حالت آن است. ممکن است کمی گران باشد اما قطعا ارزش آن را دارد که در ماه می به ژاپن سفر کنید .

 • کابوکیچو – کاوش کنید

کابوکیچو به دلیل فراوانی تابلوهای نئونی معروف است. هیچ جای دیگری در ژاپن نمی تواند با نشانه های آن برابری کند. این شهر نام خود را از تئاتر معروف کابوکیچو گرفته است که پس از جنگ جهانی دوم بازسازی شد.

اگرچه این مکان به خاطر مناطق چراغ قرمزش بدنام است، اما چیزهای بیشتری برای ارائه دارد. رستوران معروف ربات در اینجا قرار دارد.

این بار به خاطر نمایش فرهنگی خود که در آن هیولاهای روباتی، رقصندگان و نورهای لیزری وجود دارد، مشهور است. جدای از این، منطقه معروف VR نیز در اینجا یافت می شود. اگر در ماه مه یا ژوئن به ژاپن سفر می کنید و از بازی لذت می برید، نمی خواهید این را از دست بدهید.

رویدادهای ماه می

مشاهده فوجی-نو-هانا. ژاپنی ها عاشق یک مهمانی خوب برای تماشای گل هستند و اوایل ماه می (یا اواخر آوریل در کیوشو) فصل فوجی نو هانا (ویستریا) است. مردم برای دیدن گل های بنفش آویزان در پارک ها و باغ های آراسته هجوم می آورند.

سانجا ماتسوری، توکیو این جشنواره شینتو که در محله قدیمی توکیو Asakusa برگزار می شود ، یکی از بزرگترین جشنواره های ژاپن است. بیش از ۱۰۰ زیارتگاه قابل حمل در طول سه روز در خیابان ها رژه می روند و بیش از ۲ میلیون بازدید کننده را به خود جذب می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.