بازدید از کشور ژاپن در ماه مارس

بازدید از کشور ژاپن در ماه مارس  – مارس در اوج زمستان و بهار در ژاپن است و بخش‌ های مختلف کشور بیشتر به سمت یکی از دیگری متمایل شده‌اند. جشن‌های معروف شکوفه‌های گیلاس در این کشور در اواخر ماه، زمانی که ساکورا شکوفا می‌شود، در مناطق جنوبی‌تر آغاز می‌شود.

مناطق شمالی کشور هنوز کاملاً زمستانی هستند و هنوز هم می توانید اسکی کنید. در اینجا چند نکته مهم در مورد سفر به ژاپن در ماه مارس وجود دارد.
مارس یک ماه عالی برای سفر به ژاپن است زیرا می توانید دو فصل مختلف را تجربه کنید: زمستان و بهار. در ابتدای ماه، هنوز هم می توان از فعالیت های زمستانی مانند اسکی و اسنوبرد و رویدادهای برفی لذت برد.

با افزایش دما، زمستان سرد به تدریج در اواسط ماه مارس به بهار تبدیل می شود و زمان استقبال از بهار باشکوه ژاپن فرا رسیده است. فصل شکوفه های گیلاس قطعا بهترین زمان برای سفر به ژاپن است. درختان گیلاس شروع به شکوفایی می کنند و کل کشور را به سرزمین عجایب صورتی تبدیل می کنند.

ما تصمیم گرفتیم در این مقاله شما را با آب و هوای ماه مارس و بهترین مقاصد گردشگری در این ماه آشنا سازیم اگر شما تور ژاپن مارس را در فهرست برنامه های خود قرا داده اید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آب و هوا در ماه مارس

دمای هوا در سراسر کشور در ماه مارس و پس از زمستان سرد شروع به افزایش می کند. در حالی که بخش‌های شمالی ژاپن ( هوکایدو، توهوکو ) هنوز سرد هستند، نسبت به ژانویه یا فوریه سردتر هستند.

شهرهای اصلی هونشو و کیوشو ( توکیو، اوزاکا، کیوتو، فوکوکا ) دمای روز گرم تری را تجربه می کنند، به خصوص با پیشروی ماه..فصل مرطوب ژاپن در سراسر کشور تابستان است، بنابراین میزان بارندگی در ماه مارس کم است.

در هوکایدو و در ساحل دریای ژاپن ، هنوز بارش برف بسیار زیادی در ماه مارس وجود دارد. دلیل آن این است که سواحل دریای ژاپن بار سنگین هوای سرد زمستانی را که از سیبری و چین می‌آید، که سواحل شرقی ژاپن توسط کوه‌ها محافظت می‌شود، متحمل می‌شود.

جشن‌های معروف هانامی ژاپن یا مهمانی‌های تماشای شکوفه‌های گیلاس، در برخی از نقاط این کشور (مانند کیوشو) در اواسط اواخر مارس آغاز می‌شود.

تاریخ دقیق از سال به سال متفاوت است زیرا دما همیشه یکنواخت نیست. هوای آفتابی‌تر اواخر مارس می‌تواند برای نشستن بیرون، در سایه درخت گیلاس، و جشن گرفتن با نیهونشو مفید باشد. اما، اگر بعد از تاریک شدن هوا جشن را ادامه می دهید، به احتمال زیاد دمای هوا همچنان سرد است، هشدار داده شود.

 

  آفتاب   ته نشینی    حداکثر     حداقل  
146.6ساعت

 

77.8 میلی متر

 3.1اینچ

 

4 درجه سانتی گراد

39.2 درجه فارنهایت

 

2.9- درجه سانتی گراد

26.8درجه فارنهایت

 

ساپورو

 

 

163.1ساعت 117.5میلی متر

 4.6اینچ

13.6 درجه سانتی گراد

56.5 درجه فارنهایت

 

          4.4درجه سانتی گراد

39.9 درجه فارنهایت

 

توکیو
108.3ساعت 161.4میلی متر

6.4اینچ

21.7 درجه سانتی گراد

71.1 درجه فارنهایت

 

16.5 درجه سانتی گراد

61.7 درجه سانتی گراد

 

 

اوکیناوا(ناها)

 

ازدحام و هزینه ها در ماه مارس

بازدیدکنندگان بیشتر از ماه‌های سردتر دسامبر- فوریه هستند، اما نه به اندازه ماه‌های بهار آوریل و می. مدارس ژاپنی چند هفته بعد در ماه مارس تعطیل می شوند، بنابراین انتظار می رود بسیاری از مکان ها بسیار شلوغ باشند.اگر می‌خواهید برای بازدید و گردشگری به ژاپن سفر کنید، حتماً بایدبرای اخذ ویزای ژاپن  اقدام کنید.

ژاپنی‌ها دوست دارند از کشورشان بیرون بروند و از کشورشان لذت ببرند، چه در پارک‌های تفریحی و چه در مهمانی‌های شکوفه‌های گیلاس، بنابراین حتی وقتی مسافران خارجی زیادی در اطراف وجود ندارند، ممکن است برای فضا با مردم محلی رقابت کنید.

فصل اسکی تا ماه مارس ادامه دارد. در حالی که تعداد زیادی از مسافران خارجی برای اسکی به ژاپن نمی آیند ، این یک فعالیت محبوب بین مردم محلی است. انتظار قیمت اقامت در فصل بالا را در مکان‌های اطراف زمین‌های اسکی، که بیشتر در اطراف ناگانو ، نیگاتا ، و هوکایدو هستند، داشته باشید.

بهترین مکان ها برای بازدید در ماه مارس 

مناطق جنوبی کشور به طور کلی در ماه مارس گرمتر است. اگر این برای شما مهم است، توکیو را به دورترین شمال که می خواهید بسازید. کیوتو و هیروشیما از نقاط برجسته هونشو غربی هستند و دما برای گشت و گذار در فضای باز در ماه مارس راحت خواهد بود.

کیوشو همچنین می تواند در این زمان از سال بسیار دلپذیر باشد و نسبت به اکثر مناطق هونشو چند درجه گرمتر است. نقاط برجسته کیوشو شهرهای ناکازاکی و کوماموتو و جاذبه های طبیعی آتشفشانی اطراف کوه آسو و بپو هستند .اگرچه مارس فصل اوج در اوکیناوا نیست (این تابستان است)، زمان خوبی برای رفتن است.

ممکن است در برخی مکان ها برای شنا خیلی خنک باشد، اما بخش هایی از زنجیره جزیره گرمسیری است.از سوی دیگر، اگر از ورزش های برفی لذت می برید، به کوه های اطراف ناگانو و نیگاتا، در ساحل دریای ژاپن در هونشو بروید. برف برای مدتی در اینجا باقی می ماند، به خصوص در کوهستان.

این یک اشتباه است که در ماه مارس به ژاپن سفر کنید و به دنبال هانامی نباشید (در واقع، احتمالاً نیازی به جستجوی آن نخواهید داشت، زیرا آنها واضح خواهند بود!). ژاپنی ها به گل های خود متعصب هستند و گل صورتی ظریف ساکورا نماد این کشور است.

در هانامیس ها، مردم زیر درختان پارک ها و معابد فرش یا برزنت می گذارند و بهار را با غذا و نوشیدنی جشن می گیرند (در ژاپن همیشه نوشیدنی زیادی وجود دارد!). بخش‌های جنوبی بیشتر کشور، مانند کیوشو و هونشو غربی، ممکن است اولین شکوفه‌های ساکورا خود را در اواسط ماه مارس ببینند و به دنبال آن موجی از کشور تا ماه آوریل به بالا افزایش یابد.

گذشته از هانامی، مارس زمان خوبی برای لذت بردن از فعالیت های کلی گشت و گذار در بیشتر نقاط ژاپن است. معمولاً آنقدر گرم است که بتوان بیرون رفت، اما خیلی گرم نیست. وقتی آب و هوا اجازه می دهد، فعالیت های داخلی مانند موزه ها وگالری ها را با فعالیت های در فضای باز ترکیب کنید.

معابد و زیارتگاه‌ها در سراسر کشور بهترین‌های هر دو جهان را ارائه می‌دهند، زیرا معمولاً دارای فضاهای سرپوشیده زیبایی برای بازدید هستند و همچنین زمین‌های به خوبی نگهداری شده برای گردش در فضای باز دارند.

بهترین کارهایی که در ماه مارس می توان انجام داد

  • مشاهده شکوفه های گیلاس

شکوفه های گیلاس به طور معمول در اواخر مارس تا اوایل آوریل، بسته به موقعیت و شرایط آب و هوایی، شکوفا می شوند. بسیاری از پارک ها و باغ ها در سراسر ژاپن به خاطر شکوفه های گیلاس خود معروف هستند و زمان بسیار خوبی برای قدم زدن و لذت بردن از زیبایی گل ها است.

  • شرکت در جشنواره

ماه مارس در ژاپن ماه جشنواره‌هایی است، از جمله جشنواره‌های هینا ماتسوری (جشنواره عروسک) و هانامی (مشاهده شکوفه‌های گیلاس). این فستیوال ها دارای غذاهای سنتی، موسیقی و اجرا هستند و راهی عالی برای تجربه فرهنگ ژاپنی هستند.

از توکیو دیدن کنید: توکیو شهری شلوغ است که در طول سال چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن دارد، اما مارس زمان خوبی برای بازدید است زیرا آب و هوا معتدل است و رویدادهای زیادی در حال رخ دادن است. می توانید از بازار ماهی معروف Tsukiji دیدن کنید، معبد تاریخی Senso-ji را کاوش کنید، یا در منطقه شیبویا شیبویا قدم بزنید.

  • اسکی و اسنوبرد

مارس هنوز زمان خوبی برای لذت بردن از ورزش های زمستانی در ژاپن است، به ویژه در مناطق شمالی مانند هوکایدو. برف همچنان برای اسکی و اسنوبرد خوب است و پیست های اسکی زیادی برای انتخاب وجود دارد.

  • از کیوتو دیدن کنید

کیوتو به‌خاطر معماری و معابد سنتی‌اش شناخته شده است و مارس زمان خوبی برای بازدید است، زیرا شلوغی کمتری نسبت به فصل اوج گردشگری در ماه آوریل دارد. می توانید از معبد فوشیمی ایناری دیدن کنید، معبد کینکاکوجی (غرفه طلایی) را ببینید یا در منطقه زیبای گیون قدم بزنید.

به طور کلی، مارس زمان خوبی برای بازدید از ژاپن است، به خصوص برای تماشای شکوفه های گیلاس و تجربه جشنواره های سنتی. همچنین بسیاری از فعالیت ها و مناظر دیگر برای لذت بردن وجود دارد، چه به اسکی، کاوش در شهر یا تجربیات فرهنگی علاقه مند باشید

آیا مارس زمان مناسبی برای سفر به ژاپن است؟

ماه مارس زمان مناسبی برای سفر به ژاپن است – بسته به آنچه که امیدوارید از تعطیلات خود به ژاپن بگذرید، ماه مارس ممکن است بهترین زمان برای رفتن باشد یا نباشد. برخی از ملاحظات زیر باید در نظر گرفته شود:
آب و هوا: ماه مارس در ژاپن آغاز زمستان و آغاز بهار است. مارس ماهی‌ای است که در آن دما هنوز نسبتاً معتدل است، اما شروع به افزایش می‌کند و آن را به یک ماه ایده‌آل برای تماشای شکوفه‌های معروف گیلاس تبدیل می‌کند. با وجود این امکان تند بودن آن وجود دارد و احتمال بارندگی وجود دارد.

ازدحام جمعیت: اگرچه ماه مارس زمان محبوبی برای بازدید از ژاپن برای شکوفه های گیلاس است، اما نقاط توریستی در این زمان از سال می توانند به شدت شلوغ شوند. اگر می‌خواهید از شلوغی دوری کنید، می‌توانید به برنامه‌ریزی سفر خود برای ابتدای ماه یا در فصل خارج از فصل فکر کنید.

هینا ماتسوری، همچنین به عنوان جشنواره عروسک ها، و هانامی، همچنین به عنوان جشنواره ها شناخته می شود : جشنواره تماشای شکوفه های گیلاس، دو جشنی هستند که در ماه مارس در ژاپن برگزار می شود. بازدید از ژاپن در طول یکی از این جشنواره ها فرصتی فوق العاده برای غوطه ور شدن در فرهنگ ژاپنی است و به هر کسی که علاقه مند به انجام این کار است، به شدت توصیه می شود.

به طور کلی، اگر به شکوفه‌های گیلاس، جشنواره‌ها و دمای ملایم‌تر نسبت به دیگر زمان‌های سال علاقه دارید، مارس ماه خوبی برای سفر به ژاپن است. اما مطمئن شوید که برای احتمال آب و هوا و همچنین برخی از جمعیت آماده هستید

رویدادهای مارس

هانامی – مهمانی های تماشای شکوفه های گیلاس. درختان گیلاس از اواسط ماه مارس شکوفا می شوند و تا آوریل کشور را فرا می گیرند. مهمانی‌های تماشای شکوفه‌های گیلاس سرگرمی سالانه مورد علاقه بسیاری از ژاپنی‌ها، از بچه‌ها تا تاجران مناسب است.

انیمه ژاپن، توکیو. اگر اهل انیمه هستید، نمی خواهید AnimeJapan، یکی از بزرگترین رویدادهای انیمه در کشور را از دست بدهید. معمولاً برای چند روز در اواخر مارس برگزار می شود.

هیناماتسوری. هر ساله در سوم مارس، خانه‌ها، زیارتگاه‌ها و سایر مکان‌های عمومی با عروسک‌هایی با لباس‌های سنتی تزئین می‌شوند و روز دختر را جشن می‌گیرند.

Recent search terms:

  • https://visitjapan ir/visiting-japan-in-march/
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.