بازدید از کشور ژاپن در ماه خرداد

بازدید از کشور ژاپن در ماه خرداد – ماه خرداد بهترین ماه از نظر آب و هواست در این ماه می توانید شکوفه های گیلاس و همچنین گلهای فصلی را در مناطق سردتر مشاهده کنید. این ماه زمان خوبی برای سفر به ژاپن است چون هوا معمولا گرم است اواخر خرداد آغاز بارش های موسمی  است که با رگبارها و روزهای تاریک همراه است.

بعضی ها فکر می کنند که باران های موسمی در ژاپن باعث میشود که مسافران از جذابیت های کشور ژاپن نتوانند دیدن کنند ولی باران های موسمی در ژاپن مداوم نیستند و باران های موسمی در همه شهر های ژاپن به یک اندازه شدید نیست .

ما تصمیم گرفتیم در این مقاله شما را با آب و هوای ژاپن در ماه خرداد و بهترین مقاصد گردشگری در این ماه آشنا سازیم اگر شما تور ژاپن خرداد را در فهرست برنامه های خود قرا داده اید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بازدید از کشور ژاپن در ماه خرداد

بازدید از کشور ژاپن در ماه خرداد- آب و هوا در ماه خرداد

در این فصل دمای هوا در سراسر کشور نسبتا گرم هر چند مقداری بارندگی وجود دارد. فصل بارانی در جزایر نیمه گرمسیری اوکیناوا در ماه خرداد شروع می شود.

هوکایدو فصل بارانی را تجربه نمی کند اما در بیشتر نقاط ژاپن از اواسط ماه خرداد بارش باران شروع می شود و اگر هم باران نبارد هوا ابری و مرطوب است میانگین دمای ساپورو حداقل ۱۰ درجه سانتی گراد و حداکثر ۱۸٫۵، میانگین دمای توکیو حداقل ۱۶ درجه سانتی گراد  و حداکثر ۲۳ درجه سانتیگراد،میانگین دمای اوکیناوا حداقل ۲۲ و حداکثر ۲۷٫۵درجه سانتی گراد 

ازدحام و هزینه ها در ماه خرداد 

اگر از شلوغی خوشتان نمی آید در هفته اول خرداد به ژاپن سفر نکنید چون تعطیلات ملی در اوایل همین ماه شروع می شود و بسیاری از مردم ژاپن به تعطیلات میروند و رزرو قطار و هواپیما سخت می شود .اگر می‌خواهید برای بازدید و گردشگری به ژاپن سفر کنید، حتماً باید برای اخذ ویزای توریستی ژاپن اقدام کنید

اواسط ماه خرداد فصل کم سفری برای مردم ژاپن است فقط در بعضی نقاط مانند هوکایدو اوکیناوا که مردم در اواسط ماه به این مکان ها سفر می کنند اگر به مناطق شهری مانند هونشو و کیوشو سفر میکنید  به دلیل رطوبت بالا فقط با لباس های ضد آب و چتر آماده باشید و از فعالیت های طولانی مانند پیاده روی دوری کنید.

بهترین مکان ها برای بازدید در ماه خرداد

بیشتر نقاط برای پیاده روی دلپذیر ولی کمی مرطوب است اگر میخواهید به مکان های باز بروید کوههای آلپ بهترین مکان خواهند بود این رشته کوها مرتفع ترین کوههای ژاپن هستند .

همچنین به پارک ملی Chubu Sangaku بروید یا در مسیر باستانی Nakasendo که کیوتو و توکیو را به هم وصل می کند پیاده روی کنید

به معابد و و باغ های کیوتو بروید همچنین شهر های شگفت انگیز هیروشیما و ناکازاکی که منظره تاریخی و فرهنگی زیبایی دارند تجربه کنید 

جشنواره های سنتی  زیادی در این ماه برگزار می شوند و بازدیدکنندگان زیادی را به خود جلب می کند 

ویستریا (به ژاپنی فوجی) گل محبوب بهاری در ژاپن است و هر ساله به یک جاذبه بزرگ برای بازدیدکنندگان خارجی تبدیل می شود. معروف ترین باغ ویستریا در ژاپن باغ کاواچی فوجین در استان فوکوکا است، اما باغ بزرگ دیگری نیز در نزدیکی توکیو وجود دارد، پارک گل آشیکاگا در استان توچیگی.

اگر می‌خواهید چیزی فراتر از نکات برجسته‌ای که  همه  بازدیدکنندگان می‌بینند ببینید، به جزایر کیوشو یا شیکوکو بروید . این مکان ها به ترتیب سومین و چهارمین جزیره بزرگ ژاپن هستند که فرهنگ های متفاوتی برای خود دارند. درباره تاریخ منحصر به فرد ناکازاکی بیاموزید ، در داخل دهانه آتشفشانی در کوه آسو بمانید ، یا برخی از ۸۸ معبد مهم شیکوکو را که جزیره را احاطه کرده اند، بررسی کنید.

رویدادهای خرداد

فستیوال های تابستانی در بسیاری از شهر ها محله ها و حتی خیابان های محلی کوچک در تمام طول تابستان برگزار می شود که معمولا شامل موسیقی و لباس ها ،غذا و نوشیدنی فراوان و زیارتگاه های قابل حمل هستند 

اوایل ماه خرداد فصل ویستریا است مردم برای دیدن گل های بنفش آویزان در پارک ها و باغ ها هجوم می آورند 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.