بازدید از ژاپن در ماه ژانویه

بازدید از ژاپن در ماه ژانویه – ژانویه، یکی از سردترین ماه های ژاپن است ، اما از آنجایی که کشوری طولانی با مناطق آب و هوایی بسیار زیاد است، زمستان می تواند همه چیز را از برف عمیق و دمای زیر صفر تا گرم و آفتابی دلپذیر داشته باشد. فصل اوج گردشگری نیست، اما هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که می‌توانید در داخل و خارج از خانه از آن لذت ببرید.

ژانویه، یکی از سردترین ماه های ژاپن، بسیاری از مسافران از خارج از کشور در تعطیلات سال نو به این کشور سفر می کنند. جاذبه‌های زمستانی مختلفی در ژاپن در ژانویه وجود دارد که از آن جمله می‌توان به نورپردازی، Onsen، غذاهای داغ و اسکی اشاره کرد.

بسیاری از فروشگاه‌ها تخفیف‌های ویژه سال نو را ارائه می‌دهند در حالی که اکثر آنها در تعطیلات سال نو، به ویژه در 1 ژانویه بسته هستند. برای تجربه‌ها و مناظر شگفت‌انگیز باید بررسی کنید که در این فصل کجا بروید.

ما تصمیم گرفتیم در این مقاله شما را با آب و هوای ماه ژانویه و بهترین مقاصد گردشگری در این ماه آشنا سازیم اگر شما تور ژاپن ژانویه را در فهرست برنامه های خود قرا داده اید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

آب و هوا در ماه ژانویه

آب و هوای ژاپن بسیار متنوع است و بین هوکایدو در شمال تا جزایر اوکیناوا در جنوب، آب و هوا در ژانویه یکنواختی وجود ندارد. همانطور که گفته شد، ژانویه اواسط زمستان و سردترین ماه در سراسر کشور است.در ساپورو و سایر بخش‌های هوکایدو، شمالی‌ترین جزیره، بازدیدکنندگان باید منتظر دمای بسیار سرد باشند.

در شهرهای بزرگتر هونشو و کیوشو به طور قابل توجهی گرمتر هستند، اما همچنان می توان مقداری برف در توکیو ، اوزاکا و کیوتو انتظار داشت. بیشتر در جنوب، در جزایر اوکیناوا، زمستان معتدل است. میزان بارندگی در ژانویه معمولاً کم است، زیرا زمانی که بارندگی وجود دارد، معمولاً به شکل برف می بارد. تابستان فصل مرطوب ژاپن است.

یکی از ویژگی های مهم جغرافیا و آب و هوای ژاپن که باید در مورد آن بدانید این است که کوه هایی که از وسط هونشو می گذرند، از سواحل شرقی در برابر بدترین آب و هوای زمستانی که از سیبری و چین می آید محافظت می کنند. بنابراین، اگرچه شهرهای شرق مانند توکیو هنوز هم می توانند دمای سرد را در ژانویه تجربه کنند، اما زمستان آنها به سختی زمستان های غرب نیست.

  آفتاب   ته نشینی    حداکثر     حداقل  
92.5ساعت

 

113.6 میلی متر

 4.5اینچ

 

0.6 درجه سانتی گراد

32.2 درجه فارنهایت

 

7- درجه سانتی گراد

19.4درجه فارنهایت

 

ساپورو

 

 

184.5ساعت 52.3میلی متر

 2.2اینچ

9.6 درجه سانتی گراد

49.3 درجه فارنهایت

 

0.9 درجه سانتی گراد

35.1 درجه فارنهایت

 

توکیو

94.2ساعت 107میلی متر

 4.2اینچ

19.5 درجه سانتی گراد

67.1 درجه فارنهایت

 

14.6 درجه سانتی گراد

58.3 درجه سانتی گراد

 

 

اوکیناوا(ناها)

ازدحام و هزینه ها در ماه ژانویه 

ژانویه در ژاپن به دلیل دماهای سردتر فصل کم رفت و آمد است، اگرچه اوج فصل اسکی آن در هوکایدو و هونشو مرکزی است.

اگرچه گردشگران بین‌المللی زیادی برای اسکی به ژاپن نمی‌آیند، اما این یک فعالیت محبوب بین مردم محلی است، بنابراین می‌توانید انتظار داشته باشید مناطق اطراف زمین‌های اسکی در ژانویه شلوغ باشند.اگر می‌خواهید برای بازدید و گردشگری به ژاپن سفر کنید، حتماً بایدبرای دریافت ویزای ژاپن  اقدام کنید.

جشنواره سالانه برف ساپورو اغلب از اواخر ژانویه شروع می شود و تا فوریه ادامه دارد و این زمان شلوغ (و گران قیمت) برای سفر به ساپورو و هوکایدو است. اگر می‌خواهید در این رویداد بسیار محبوب شرکت کنید، پرواز و محل اقامت را تا حد امکان از قبل رزرو کنید.

اگرچه اوکیناوا در ژانویه دمای بسیار گرم تری نسبت به سایر نقاط ژاپن دارد، اما این زمان اوج سفر به آنجا نیست.سایر مقاصد مورد علاقه مسافران – مانند توکیو، اوزاکا، کیوتو و هیروشیما – در ماه ژانویه چندان با گردشگران شلوغ نیستند، اما اینها شهرهای بزرگی هستند که همیشه اتفاقاتی در آنها رخ می دهد، حتی در اواسط زمستان. فصل دلیلی برای دوری از این مکان ها نیست.

بهترین مکان ها برای بازدید در ماه ژانویه 

جایی که در ژانویه در ژاپن می روید تا حد زیادی بستگی به نوع تجربیاتی دارد که می خواهید داشته باشید. به طور کلی، هر چه بیشتر به سمت جنوب بروید، دما گرمتر می شود، اما به غیر از اوکیناوا، در ژانویه هیچ جا گرم نیست.اگر از شرایط برفی، چه برای اسکی و چه برای گشت و گذار عمومی لذت می برید، پس هوکایدو و ناگانو مقاصد عالی هستند. در هوکایدو می توانید جشنواره برف سالانه ساپورو را تماشا کنید.

شهرهای بزرگ توکیو، اوزاکا و کیوتو در ژانویه می‌توانند کاملاً سرد باشند، اما بسیاری از فعالیت‌های داخلی برای لذت بردن از آن‌ها (گالری‌ها، موزه‌ها، معابد، تئاترها، رستوران‌ها…) وجود دارد که می‌توانید در ژانویه از آنها لذت ببرید. به ویژه کیوتو در هر زمانی از سال یک شهر جذاب است، اما گرد و غبار برف صدها معبد، زیارتگاه و قصر را زیباتر می کند.

بهترین کارهایی که می توان در ماه ژانویه انجام داد

1-جشنواره کیتامی یاکینیکو

این جشنواره زمستانی BBQ راهی عالی برای غلبه بر هوای سرد است زیرا این مکان در ژانویه هوا کاملاً یخبندان خواهد بود و احتمالاً به زیر 10 درجه سانتیگراد می رسد.

انجام این کار در باز به جای درهای بسته بسیار عجیب به نظر می رسد، اما به نظر می رسد مردم از این گردش لذت می برند که در آن یک نمایش کوچک برگزار می شود و حدود 100 میز یا بیشتر وجود دارد که مردم از سراسر شهر فقط برای لذت بردن از آن می آیند. غذا. در حالی که چاپستیک های خود را آماده می کنید، یک نمایش اجرا می شود

2-تاکاراگاوا اونسن: زمانی را به آرامش بگذرانید

این چشمه آب گرم یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین چشمه های موجود در ژاپن است. اگرچه تقریباً هر شهر ژاپن دارای چندین چشمه آب گرم است، اما قطعاً ارزش دیدن را دارد. دمای ژاپن در ژانویه بسیار پایین خواهد بود و این یک راه عالی برای گرم کردن خود است.

درست در کنار رودخانه تاکاراگاوا قرار دارد و می توانید مطمئن باشید که منظره ای از آنجا کاملا خیره کننده است. این مکان جدا از ترسیم یک تصویر زیبا، انواع حمام ها و خدمات مختلف را ارائه می دهد. درمان‌ها و ماساژهای اسپا زیادی وجود دارد که می‌توانید در اینجا بروید.

3-Hatsumode: شاهد سنت

هاتسومود یک سنت بسیار محبوب ژاپنی است. اولین زیارت امامزاده در سال است. معابد و زیارتگاه ها در این زمان از سال شلوغ می شوند زیرا همه برای سال نو دعا می کنند. شما می توانید برای هر چیزی که دوست دارید دعا کنید یا می توانید بمانید و مشاهده کنید. در بیشتر معابد، فروشندگان و مغازه‌هایی وجود خواهد داشت، سایر تزیینات مذهبی می‌فروشند. شما همچنین می توانید فروشندگان مواد غذایی را فقط در صورت گرسنه شدن پیدا کنید.

4- ساپورو: شاهد جشنواره هنر برفی

جشنواره های هنر برفی در ژاپن بسیار محبوب هستند. برخی برای چند هفته و برخی بیش از یک ماه ادامه می یابند. مجسمه های برفی عظیم در شب ساخته و روشن می شوند. اگر از یکی دیدن کنید، می توانید هزاران مجسمه یخی از موجودات اساطیری یا شخصیت های متحرک پیدا کنید. حتی می توانید مجسمه های مذهبی مانند بودا را پیدا کنید.

این مجسمه ها همچنین می توانند تا ارتفاع 20 متری برسند. این مسابقه شرکت کنندگانی از داخل ژاپن داشت، اما اکنون تیم هایی از کشورهای بین المللی نیز شروع به حضور کرده اند. اگر در ماه های ژانویه و فوریه به ژاپن سفر می کنید، باید این را بررسی کنید.

5-اسنوبرد یا اسکی: ماجراجویی را زندگی کنید

اگر دوست دارید در ماه ژانویه در ورزش شرکت کنید، می توانید به اسکی یا اسنوبرد بروید. از آنجایی که ژانویه قطعا سردترین ماه سال است، این بدان معناست که برف برای هر ورزشی به اندازه کافی پایدار است. هر کوهی که برف مرطوب را تجربه کند، در سردترین ماه‌ها به احتمال زیاد برف خشک پودری خواهد داشت.

اگر از عجله لذت می برید و عاشق طبیعت هستید، استراحتگاه های اسکی زیادی وجود دارد که می توانید پیدا کنید که می توانند به شما در شروع کار کمک کنند. این قطعاً باید بخشی از برنامه سفر ژاپن شما در ژانویه باشد

6-توکیو: از نورهای زمستانی لذت ببرید

نورپردازی های زمستانی در سراسر ژاپن بسیار محبوب هستند. بهترین مکان‌ها برای بازدید در ژاپن در ژانویه ، گینزا، شینجوکو و روپونگی هستند. محبوب ترین آنها ایستگاه توکیو است. درختان با چراغ های شامپاین رنگی روشن می شوند زیرا همه درختان قبلاً برگ های خود را ریخته بودند. نورپردازی ها حدود 200 درخت و ساختمان های تاریخی اطراف و همچنین آسمان خراش ها را پوشش می دهند.

به این ترتیب جشن ها به شما اجازه می دهند که هم از قدیمی ها و هم جدیدها قدردانی کنید. این محبوب ترین رویداد نورپردازی است که در سراسر شهر برگزار می شود و می تواند یکی از بهترین دلایل برای بازدید از ژاپن در ژانویه باشد .

 

رویدادهای ژانویه

سال نو . ژاپن از 1 تا 3 ژانویه تعطیلات سراسری سال نو را می گیرد. کاخ امپراتوری در توکیو نیز در 2 ژانویه دروازه‌های خود را باز می‌کند (این کار را فقط دو بار در سال انجام می‌دهد) تا بازدیدکنندگان بتوانند نگاهی به داخل محوطه بیاندازند در این زمان بسیار شلوغ است.

جشنواره برف ساپورو این جشنواره معروف با مجسمه‌های یخی باورنکردنی معمولاً در اوایل فوریه برگزار می‌شود

آیا ژاپن در زمستان خوب است؟

ژاپن به دلیل آب و هوای عالی، مناظر برفی خیره کننده و ورزش های زمستانی، مکانی عالی برای بازدید در زمستان است.

از آنجایی که بیشتر زمین های ژاپن کوهستانی است، می توانید به انواع ورزش های برفی مانند اسکی، اسنوبرد، اسکیت، سورتمه سواری و غیره بپردازید. نیسکو هوکایدو در شمال ژاپن در واقع به خاطر استراحتگاه های اسکی و بافت پودری ایده آل برف معروف است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.