بازدید از کشور ژاپن در ماه دسامبر

بازدید از کشور ژاپن در ماه دسامبر – دسامبر آغاز زمستان و سومین ماه سرد سال در سراسر ژاپن است، اما معنای آن در واقعیت از شمال به جنوب و شرق به غرب متفاوت است.

در جزیره شمالی هوکایدو، دمای زیر صفر و برف انتظار می رود. در بخش‌های جنوبی کیوشو، در اوایل ماه، هنوز ممکن است رنگ‌های پاییزی را ببینید. در اینجا چند نکته مهم در مورد بازدید از ژاپن در ماه دسامبر وجود دارد.

ما تصمیم گرفتیم در این مقاله شما را با آب و هوای ماه دسامبر و بهترین مقاصد گردشگری در این ماه آشنا سازیم اگر شما تور ژاپن دسامبر را در فهرست برنامه های خود قرا داده اید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آب و هوا در ماه دسامبر

دسامبر آغاز زمستان در سراسر ژاپن است، اما این ماه معتدل تر از ژانویه یا فوریه است. هر کجا که بروید، به یک ژاکت خوب نیاز دارید، اما در بسیاری از جاها دمای هوا به اندازه کافی سرد نیست تا از گشت و گذار در فضای باز جلوگیری شود.

معمولاً دماها در اوایل ماه نسبت به اواخر ماه گرمتر می شوند.در هوکایدو و بخش‌های شمالی هونشو ( توهوکو ) برف انتظار می‌رود، اما در جاهای دیگر باران کم و ساعات آفتابی زیاد است.

 

  آفتاب   ته نشینی    حداکثر     حداقل  
85.9  ساعت

 

111.7 میلی متر

 4.4  ینچ

 

2.1 درجه سانتی گراد

35.8  درجه فارنهایت

 

4.1- درجه سانتی گراد

24.6  درجه فارنهایت

 

ساپورو

 

 

178 ساعت 51  میلی متر

 2.0 اینچ

11.9  درجه سانتی گراد

53.4  درجه فارنهایت

 

3.5  درجه سانتیگراد

38.3  درجه فارنهایت

 

توکیو
5.6  ساعت 102.8  میلی متر

4.0  اینچ

21.2  درجه سانتی گراد

70.2   درجه فارنهایت

 

16.3   درجه سانتی گراد

61.3   رجه سانتی گراد

 

 

اوکیناوا(ناها)

ازدحام و هزینه ها در ماه دسامبر

اگرچه زمستان در بیشتر نقاط ژاپن فصل کم است، اما شروع فصل اسکی در مکان‌های با ارتفاع یا عرض جغرافیایی بالاتر است. با این حال، در بسیاری از مناطق کوهستانی بارش برف در ماه دسامبر ناسازگار است و فصل اسکی تمایل دارد از ژانویه آغاز شود.

اما اگر در ماه دسامبر به ژاپن سفر می‌کنید و واقعاً می‌خواهید اسکی کنید، شرایط محلی و به‌روز را بررسی کنید تا ببینید آیا فصل کمی زودتر شروع می‌شود یا خیر.اگر می‌خواهید برای بازدید و گردشگری به ژاپن سفر کنید، حتماً بایدبرای اخذ ویزای ژاپن  اقدام کنید.

سفرهای داخلی تا پایان ماه افزایش می یابد. بسیاری از مردم ژاپن در آستانه سال جدید (و بلافاصله پس از آن) تعطیلات را می گذرانند، بنابراین بسیاری از مکان ها در این زمان از ماه شلوغ تر هستند. اگر در اواخر دسامبر به ژاپن سفر می کنید، محل اقامت و سفرهای داخلی (مانند قطارهای گلوله ای) را از قبل رزرو کنید.

بهترین مکان ها برای بازدید در ماه دسامبر

مگر اینکه واقعاً بخواهید دماهای سرد و برف را تجربه کنید، به هونشو مرکزی و پایین تر و جزایر کیوشو و شیکوکو پایبند باشید . با آفتاب زیاد در توکیو و اوزاکا (که در نزدیکی بسیاری از مکان‌های دیگر مانند کیوتو، کوبه و نارا قرار دارد )، دسامبر زمان خوبی برای بازدید از شهرهای اصلی ژاپن است.

مکان‌های زیبای فرهنگی و طبیعی مانند کیوتو در ماه دسامبر بسیار زیبا هستند. در شهرها، می‌توانید از برخی فعالیت‌های بیرون از خانه مانند باغ‌ها و پارک‌ها لذت ببرید، و وقتی احساس سرما کردید، می‌توانید به موزه، گالری یا رستوران خلوت کنید.

منطقه اطراف کوه فوجی مکان خوبی برای رفتن در ماه دسامبر است، زیرا به احتمال زیاد مناظر خوبی از کوه پوشیده از برف خواهید داشت. بعلاوه، حمام های چشمه آب گرم زیادی در این منطقه وجود دارد – برخی از آنها حتی منظره ای از فوجی دارند – که مخصوصاً برای استراحت در هوای سرد مفید هستند.

اگر دمای کمی گرم‌تر در ماه دسامبر را ترجیح می‌دهید، و حتی فرصتی برای دیدن آخرین برگ‌های پاییزی زودتر در ماه وجود دارد، به کیوشو بروید. سومین جزیره بزرگ ژاپن دارای ترکیبی عالی از شهرهای جالب (فوکوکا، ناکازاکی، کوماموتو )، کوه ها و آتشفشان ها، استراحتگاه های چشمه آب گرم و خط ساحلی است.

 

بهترین کارهایی که در ماه دسامبر می توان انجام داد 

  • جشنواره برفی ساپورو: از تماشای مجسمه های برفی لذت ببرید

از جشنواره برف ساپورو دیدن کنید، که بزرگترین جشنواره برف در ژاپن است و یکی از بزرگترین جشنواره های جهان محسوب می شود.

این جشنواره که به سال 1950 برمی گردد، شامل مجسمه های برفی عظیمی است که توسط هنرمندان ساخته شده اند، از پیکاچو و هاتسونه میکو گرفته تا پیکره های سامورایی تاریخی و مجسمه های عظیم بودا.

حتی تیم هایی از کشورهای غربی مثل آمریکا، آلمان و کانادا هم می آیند و در این جشنواره شرکت می کنند. این شاید یکی از بهترین راه ها برای گذراندن وقت خود در ژاپن در ماه دسامبر باشد.

  • توکیو: از نورپردازی های زیبا لذت ببرید

اگرچه کریسمس جشنواره بزرگی در ژاپن نیست و مردم در روز کریسمس کار می کنند، چیزی که ارزش تماشای آن را دارد، چراغ ها و نورپردازی های زیبایی است که در سراسر ژاپن، به ویژه در منطقه توکیو انجام می شود.

در مناطق بزرگ شهری مانند توکیو، نقاط زیادی برای دیدن این نورهای زیبا وجود دارد. در مناطق کوچکی مانند Marunouchi و Otemachi، یک ردیف 1.2 کیلومتری از درختان وجود دارد که با رنگ طلایی شامپاین روشن شده است. اینها برخی از مناظر دیدنی ژاپن در ماه دسامبر هستند.

  • Shirakawa Go: یک تور پیاده روی کنید

حتما از روستای ثبت شده در میراث جهانی یونسکو دیدن کنید: Shirakawa Go. این روستای کوچک در استان گیفو ژاپن است. این دهکده دارای 114 خانه با سقف ضخیم کاهگلی است که ممکن است به نظر بسیار متفاوت از خانه های سراسر ژاپن باشد. این به این دلیل است که در آن زمان از بقیه ژاپن جدا بود.

این روستا در فصل زمستان زیبا به نظر می رسد و یک مقصد گردشگری محبوب است. تماشای چراغ ها با شریک زندگی خود یکی از بهترین کارهایی است که می توانید در ماه دسامبر در ژاپن انجام دهید.

  • ژاپن: در جشنواره شب چیچیبو شرکت کنید

چیچیبو یوماتسوری یا جشن شبانه چیچیبو که عموماً شناخته می شود، یک جشنواره سنتی ژاپنی است که از اول دسامبر در معبد چیچیبو برگزار می شود و به مدت 5 روز تا ششم دسامبر ادامه دارد.

اگرچه این جشنواره 6 روز طول می کشد، اما نقطه برجسته جشنواره در 3 دسامبر در نظر گرفته می شود که در آن رژه ای با قایق های شناور عظیم و آتش بازی برگزار می شود. این یکی از اصلی ترین جشنواره هایی است که مردم هنگام سفر به ژاپن در ماه دسامبر از آن بازدید می کنند.

  • معبد Rokuon-ji: کاوش کنید

این معبد یک پناهگاه ذن بودایی است که در کینکاکو جی، کیوتو واقع شده است. در سال 1397 شمسی تأسیس شد و در آن ویلای یک دولتمرد مهم قرار داشت. معبدی که باید در کیوتو دیدن کرد، برخی از خیره کننده ترین مناظر ژاپن را به نمایش می گذارد. اگرچه آب و هوای ژاپن در ماه دسامبر بسیار سخت است، اما افراد زیادی به این مکان می آیند و از آن دیدن می کنند.

  • ژاپن: سال نو را جشن بگیرید

مراسم «به صدا درآوردن زنگ‌ها» جویو نا کین یک مراسم مهم در شب سال نو برای ژاپنی‌ها است. این مراسم شامل ضربه زدن به یک زنگ بزرگ در معبد بودایی با استفاده از یک چوب بزرگ است. زنگ 108 بار زده می شود.

گفته می شود که عدد نشان دهنده تعداد تمام خواسته های انسانی است که در جهان وجود دارد. پس از به صدا درآمدن ناقوس ها، به داخل معبد می روید و به خدا دعا می کنید تا سال را به خوبی به پایان برساند.

  • تاکاراگاوا اونسن: از بهترین تجربه چشمه آب گرم لذت ببرید

تاکاراگاوا اونسن در سال 1936 تاسیس شد و گزینه های متنوعی از چشمه های آب گرم را برای انتخاب ارائه می دهد. محبوب ترین انتخاب، چشمه آب گرم طبیعی در فضای باز به دلیل مناظر مسحورکننده بیرون است.

تاسیسات چشمه آب گرم به ارائه امکانات در سطح جهانی معروف است و به ویژه در بین گردشگران بین المللی محبوبیت دارد زیرا آنها آماده اند تا هر مقدار پول را برای استفاده از خدمات اینجا بخرند.

  • ورزش های آلپاین را امتحان کنید

بخش اعظم خشکی ژاپن پوشیده از کوه است و از این رو بارش برف فراوان است. مناطق غربی ناگانو ژاپن و استان های نیگاتا مکان های عالی برای لذت بردن از برخی از بهترین ورزش های آلپاین در تمام آسیا هستند.

با شیب های تند و قله هایی که به 2000 متر می رسد، این منطقه برای اسکی مناسب است. پس از اتمام اسکی، می‌توانید در چشمه‌های آب گرم استراحت کنید و در کافه‌های متعدد اطراف غذا بخورید.

  • از بازار کریسمس دیدن کنید

اگر بازارهای کریسمس توکیو را ندیده باشید، بازدید از ژاپن در ماه دسامبر چه فایده ای دارد؟ این بازارهای همیشه زیبا همراه با نورهای زیبا، تماشای بسیار خوبی هستند. حتما در این بازارها بگردید و برای عزیزانتان خرید کنید. این مکان عالی برای خرید پشمی، خرده فروشی، سوغاتی و اثاثیه است.

آیا دسامبر زمان خوبی برای سفر به ژاپن است؟

بله، دسامبر زمان خوبی برای سفر به ژاپن است. این ماه در فصل زمستان است که در طی آن چندین بخش از کشور پوشیده از برف غلیظ می شود. دسامبر زمان خوبی برای علاقه مندان به ماجراجویی است. همچنین زمان خوبی برای شرکت در جشنواره ها و رویدادهایی است که در ژاپن برگزار می شود.

رویدادهای دسامبر

کریسمس. اگرچه اکثر ژاپنی‌ها کریسمس را به عنوان یک تعطیلات مذهبی جشن نمی‌گیرند و روز تعطیل هم نیست، چراغ‌ها و درختان جشن کریسمس را در سراسر کشور، به‌ویژه در شهرهای بزرگ، خواهید دید.

بازارهای کریسمس با پیچ و تاب اروپایی (فکر کنید: شراب آب‌پز) نیز در مکان‌های مختلف، به ویژه در روپونگی هیلز و پارک هیبیا در توکیو و بازارهای کریسمس آکارنگا در یوکوهاما برپا شده‌اند.

سال نو. علاوه بر مهمانی‌های معمولی شمارش معکوس در بارهای شهرهای بزرگ، سال جدید در زیارتگاه‌های سراسر ژاپن جشن گرفته می‌شود.

بسیاری از مردم در هوای سرد شب صف می کشند تا به استقبال سال نو با دعا در زیارتگاه محلی خود بپردازند. در زیارتگاه‌های بزرگ‌تر، احتمالاً غرفه‌های غذا و نوشیدنی را خواهید دید که در مسیر مسیر قرار دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.