بازدید از کشور ژاپن در ماه بهمن

بازدید از کشور ژاپن در ماه بهمن-  بهمن یک ماه سرد در ژاپن است که بسیاری از مسافران از خارج کشور برای تعطیلات سال نو به این کشور سفر می کنند. جاذبه های زمستانی مختلفی در ژاپن وجود دارد از جمله غذاهای داغ ، نورپردازی و اسکی در این ماه می توان روز ولنتاین معروف در سطح جهانی را تجربه کنید.

برخی از مردم برای شکوفه های آلو و جشنواره شکوفه های گیلاس کاوازو به این کشور سفر می کنند زمستان در سراسر کشور بسیار متفاوت است.

جزایر اوکیناوا با دمای گرمتر در جنوب و دمای بسیار سرد و برف سنگین در شهر هونشو و هوکایدو قسمت شمال. همچنین جشنواره برف ساپورو یکی از دلایل بازدید  در ماه بهمن است.

ما تصمیم گرفتیم در این مقاله شما را با آب و هوای ژاپن در ماه بهمن و بهترین مقاصد گردشگری در این ماه آشنا سازیم اگر شما تور ژاپن بهمن را در فهرست برنامه های خود قرا داده اید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

آب و هوا در ماه بهمن

آب و هوای ژاپن بسیار متنوع بین هوکایدو در شمال و جزایر اوکیناوا در جنوب آب و هوای یکنواختی وجود ندارد.

میزان بارندگی در بهمن معمولا کم است زیرا بارندگی بیشتر به شکل برف می بارد تا پایان ماه برخی مناطق جنوب کشور ممکن است احساس هوای بهاری کنند بقیه مناطق در اواخر بهمن در اوج زمستان هستند .

هرچه بیشتر به سمت جنوب سفر کنید دمای هوا در هر زمان از سال گرمتر است به جز ساحل دریای ژاپن هونشو که زمستان های بسیار سختی دارد و برف سنگینی می بارد در هوکایدو که شمالی ترین جزیره است بازدیدکنندگان باید منتظر دمای بسیار سرد باشند .

میانگین دمای ساپورو حداقل 3/5 – درجه سانتیگراد حداکثر 0 درجه سانتیگراد،میانگین دمای توکیو حداقل 1 درجه سانتی گرا و حداکثر 9/5 درجه سانتی گراد،میانگین دمای اوکیناوا حداقل 14 درجه سانتیگراد و حداکثر 19 درجه سانتی گراد.

ازدحام و هزینه ها در ماه بهمن

بهمن ماه فصل اوج اسکی در هوکایدو و هونشو است و جشنواره سالانه برف ساپورو شروع می شود تعداد زیادی از مردم ژاپن برای اسکی به شهر ساپورو می روند برای همین اگر می خواهید به این شهرها سفر کنید باید از قبل بلیط محل اقامت خود را رزرو کنید همچنین اگر می‌خواهید برای بازدید و گردشگری به ژاپن سفر کنید، حتماً باید برای اخذ ویزای توریستی ژاپن اقدام کنید.

جاهای مورد علاقه مسافران مانند توکیو ، اوزاکا، کیوتو ، هیروشیما در بهمن ماه چندان شلوغ نیستند و گردشگران کمتر به این شهرها سفر می کنند ولی نباید بخاطر زمستان و سردی هوا سفر نکرد زیرا این ها شهرهای بزرگی هستند و رویدادهای زیادی در آن ها اتفاق می افتد .


بهترین مکان ها برای بازدید در ماه بهمن

  • تاکاراگاوا اونسن

زمانی را به آرامش بگذرانیداین چشمه آبگرم یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین چشمه های موجود در ژاپن است دمای ژاپن در این ماه بسیار پایین است و این یک راه عالی برای گرم کردن خود است که انواع خدمات مختلف شامل درمان ها و ماساژهای اسپا را ارائه می دهد.

  • ساپورو: شاهد جشنواره هنر برفی

جشنواره هنر برفی در ژاپن بسیار پرطرفدار و محبوب است اگر از آن دیدن کنید می توانید از هزاران مجسمه یخی از موجودات اساطیری پیدا کنید که ارتفاع آن ها به 20 متر می رسد.

  • جشنواره نور اوتارو

ماه بهمن شهر برفی اوتارو در هوکایدو، زیباترین جشنواره شمع ژاپن را برگزار می کند.اگر در این ماه از این شهر بازدید می کنید با خیابان هایی پوشیده از برف با بیش از 120000 شمع که می درخشند مواجه می شوید

  • روز کوه فوجی

کوه فوجی یکی از مشهورترین مکان های دیدنی کشور ژاپن است که بیشتر بازدید کنندگان در طول سفر از آن بازدید می کنند اگر از پیاده روی و کوهنوردی لذت می برید این کوه با منطقه پنج دریاچه فوجی یک مکان عالی ارائه می دهد.

رویدادهای ماه بهمن

جشنواره برف ساپورو این جشنواره معروف با مجسمه‌های یخی باورنکردنی معمولاً در اوایل بهمن به مدت حدود دو هفته برگزار می‌شود.

مشاهده شکوفه های آلو. شکوفه‌های گیلاس ژاپن (ساکورا) ممکن است معروف‌تر باشند، اما شکوفه‌های آلو نیز مورد استقبال قرار می‌گیرند و در اواخر بهمن به عنوان یکی از اولین نشانه‌های بهار جشن گرفته می‌شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.