بازدید از کشور ژاپن در ماه آذر

بازدید از کشور ژاپن در ماه آذر – آذر فصل پاییز در ژاپن است کم کم ژاپن رو به سردی می رود و برگ درختان در بخش های مرکزی و جنوبی کشور قرمز و طلایی می شوند اواخر آذر زمستان در سراسر ژاپن شروع می شود.

اما این آب و هوا از شمال به جنوب و شرق به غرب متفاوت است مثلا در جزیره شمالی هوکایدو دما زیر صفر و برف می بارد ولی در بخش های جنوبی کیوشو هنوز فصل پاییز است و می توانید رنگ های زیبای پاییزی را ببینید.

ما تصمیم گرفتیم در این مقاله شما را با آب و هوای ماه آذر  و بهترین مقاصد گردشگری در این ماه آشنا سازیم اگر شما تور ژاپن آذر را در فهرست برنامه های خود قرا داده اید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بازدید از کشور ژاپن در ماه آذر

بازدید از کشور ژاپن در ماه آذر- آب و هوا در ماه آذر 

آذر یک ماه سرد در ژاپن است اما این ماه معتدل تر از ماه های زمستان است و در بسیاری از مکان ها دمای هوا به اندازه کافی سرد نیست ولی به هر جا که سفر کنید به یک ژاکت خوب نیاز دارید در اوایل ماه دمای هوا نسبتا به اواخر ماه گرمتر است .

میانگین دمای ساپورو حداقل ۲- درجه سانتی گراد و حداکثر ۵۲ درجه سانتی گراد ، میانگین دما در توکیو حداقل ۵/۵ درجه سانتی گرادو حداکثر ۱۳/۵ درجه سانتی گراد،میانگین دمای اوکیناوا حداقل ۱۷/۵ درجه سانتی گراد و حداکثر ۲۲/۵ درجه سانتی گراد.

ازدحام و هزینه ها در ماه آذر 

این فصل اوج گردشگری است و گردشگران خارجی زیادی به ژاپن سفر میکنند در حالی که ژاپنی ها تعطیلات مهمی در این ماه ندارند در این فصل زمستان در بیشتر نقاط ژاپن دیده  شود.

اما شروع فصل اسکی در مکان های با ارتفاع بالاتر شروع می شود سفرهای داخلی تا پایان این ماه افزایش می یابد و بسیاری از مردم در آستانه سال جدید به تعطیلات می روند برای همین مکان ها در این زمان از ماه شلوغ است.اگر می‌خواهید برای بازدید و گردشگری به ژاپن سفر کنید، حتماً بایدبرای اخذ ویزای ژاپن  اقدام کنید.

 

بهترین مکان ها برای بازدید در ماه آذر 

اگر میخواهید سرما و برف را تجربه کنید به هونشو مرکزی و جزایر کیوشو و شیکوکو بروید ولی اگر به دنبال یک هوای آفتابی هستید از توکیو و اوزاکا دیدن کنید.

آذر زمان خوبی برای بازدید از شهرهای اصلی ژاپن است مانند کیوتو که مکان های فرهنگی و زیبایی دارد در این ماه می توانید از برخی فعالیت های بیرون از خانه مانند پارک و باغ ها لذت ببرید و وقتی احساس سرما کردید به موزه ،گالری ها و رستوران بروید.

در اطراف کوه فوجی مناظر زیبایی از کوه پوشیده از برف را خواهید دید همچنین حمام چشمه آبگرم در این مکان وجود دارد که برای استراحت در هوای سرد مفید است.

اگر دمای گرمتر و معتدل تری در این ماه را ترجیح می دهید به کیوشو بروید این جزیره بزرگ فرصتی عالی برای لذت بردن از کوه ها و استراحتگاه های چشمه های آبگرم و کوه ها و آتشفشان ها در اختیار شما قرار می دهد.

بسیاری از بازدیدکنندگان ژاپنی که فرصت کافی ندارند به توکیو و کیوتو می‌روند، شاید با بازدیدهای کوتاه از اوزاکا، نیکو، نارا و/یا منطقه فوجی. با وجود شلوغ بودن،آذر  زمان بسیار خوبی برای بازدید از این مکان‌ها است، زیرا آب و هوای خوب و خنک و برگ‌های رنگارنگ باعث ایجاد فعالیت‌های ملایم در فضای باز، مانند پرسه زدن در محوطه‌های معبد و پارک‌ها می‌شود.

رویدادهای آذر

مومیجیگری. تماشای شاخ و برگ های پاییزی در بین ژاپنی ها بسیار محبوب است و اگر در ماه نوامبر در ژاپن باشید، دیدن رنگ های قرمز، طلایی و نارنجی زیبای درختان در پارک ها، باغ ها، محوطه معابد و پارک های ملی سخت است. در حالی که برگ های هوکایدو در ماه اکتبر می چرخد، برگ های هوکایدو در بیشتر مناطق هونشو، کیوشو و شیکوکو این کار را در طول ماه نوامبر انجام می دهند. تاریخ های دقیق متفاوت است و به ارتفاع و همچنین دمای محلی بستگی دارد.

کریسمس. اگرچه اکثر ژاپنی‌ها کریسمس را به عنوان یک تعطیلات مذهبی جشن نمی‌گیرند و روز تعطیل هم نیست، چراغ‌ها و درختان جشن کریسمس را در سراسر کشور، به‌ویژه در شهرهای بزرگ، خواهید دید. بازارهای کریسمس نیز در مکان‌های مختلف، به ویژه در روپونگی هیلز و پارک هیبیا در توکیو و بازارهای کریسمس آکارنگا در یوکوهاما برپا شده‌اند .

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.