بازدید ازکشور ژاپن در ماه ژوئن

بازدید از کشور ژاپن در ماه ژوئن – ژوئن آغاز بارش های موسمی در ژاپن است. این فصل بیشتر با رگبارهای معمولی و روزهای تاریک همراه است و آن را به فصلی نامطلوب برای گردشگران تبدیل کرده است. با این اوصاف، برخی تصورات غلط مرتبط با فصل بارانی ژاپن وجود دارد که بسیاری از مسافران را از کشف جذابیت های این کشور در این ماه خارج از فصل باز می دارد.

اولاً، برخلاف تصور عمومی، فصل بارانی در ژاپن باران های مداوم را به همراه ندارد. در حالی که در بیشتر روزها بسیار محتمل هستند، هنوز چند روز آفتابی وجود دارد که برای کاوش عالی هستند.

با این حال، حتی در این روزها، سطوح رطوبت در سطح بالاتری از طیف قرار دارد.به طور مشابه، یکی دیگر از واقعیت های ناشناخته دیگر در مورد موسمی ژاپن این است که در همه شهرها به یک اندازه شدید نیست.

مطمئناً، شهرهای توریستی بزرگ مانند توکیو و کیوتو میزان بارندگی قابل توجهی دارند در نهایت، همانطور که همه ممکن است موافق باشند، هیچ سفری به ژاپن بدون گذراندن حداقل چند روز در توکیو و کیوتو کامل نمی شود.

اگر قصد دارید در ماه ژوئن از این شهرها دیدن کنید، ناامید نخواهید شد زیرا هر دوی این شهرها تجربیات داخلی واقعاً قابل توجهی دارند تا شما را در حالی که منتظر تابش خورشید هستید، مجذوب خود نگه دارند.

ما تصمیم گرفتیم در این مقاله شما را با آب و هوای ماه ژوئن و بهترین مقاصد گردشگری در این ماه آشنا سازیم اگر شما تور ژاپن ژوئن را در فهرست برنامه های خود قرا داده اید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

آب و هوا در ماه ژوئن

میانگین دما بالا است، و همچنین سطوح رطوبت، هر چند نه به شدتی که در جولای و آگوست خواهد شد. اوج میانگین در اکثر مناطق هونشو، کیوشو و شیکوکو در 70 درجه فارنهایت بالا و پایین 80 درجه فارنهایت (25 تا 27 درجه سانتیگراد) قرار دارد، و پایین ترین سطح یک شبه به طور قابل توجهی کمتر نیست. رطوبت در بسیاری از نقاط کشور، به ویژه از جنوب توکیو، باعث می شود که دما گرمتر به نظر برسد.

فصل بارانی در جزایر نیمه گرمسیری و گرمسیری اوکیناوا در ماه مه آغاز می شود، اما در اواخر ژوئن به پایان می رسد. هوکایدو فصل بارانی را تجربه نمی کند، اما بیشتر نقاط ژاپن از اواسط ژوئن بارش باران افزایش یافته است. لزوماً هر روز باران نمی بارد، اما اگر باران نمی بارد معمولاً ابری و مرطوب است.

 

  آفتاب   ته نشینی    حداکثر     حداقل  
187.8ساعت

 

46.8میلی متر

 1.8اینچ

 

21.5 درجه سانتی گراد

70.7 درجه فارنهایت

 

12.9درجه سانتی گراد

55.2درجه فارنهایت

 

ساپورو

 

 

125.4ساعت 167.7میلی متر

 6.6اینچ

25.5درجه سانتی گراد

77.9درجه فارنهایت

 

18 درجه سانتیگراد

64.4 درجه فارنهایت

 

توکیو
163.6ساعت 247.2میلی متر

9.7اینچ

29.4درجه سانتی گراد

84.9 درجه فارنهایت

 

24.8 درجه سانتی گراد

76.6درجه سانتی گراد

 

 

اوکیناوا(ناها)

 

ازدحام و هزینه ها در ماه ژوئن

ژوئن فصل کم سفر در بسیاری از ژاپن است، به استثنای مناطق افراطی جغرافیایی: هوکایدو و اوکیناوا. بسیاری از مردم ژاپن در ماه ژوئن یا برای فرار از گرما (هوکایدو) یا برای در آغوش کشیدن آن (اوکیناوا) به این مقاصد سفر می کنند. فصل اوج اوکیناوا اواخر ژوئن شروع می شود، زمانی که باران تمایل به پاک شدن دارد. هزینه های حمل و نقل و اقامت در این مکان ها نسبت به اکثر اوقات دیگر سال بیشتر است.

در جاهای دیگر ژاپن، گرما و رطوبت سیل بازدیدکنندگان را از خود دور می کند، اگرچه به خودی خود زمان بدی برای سفر در مناطق شهری هونشو، شیکوکو و کیوشو نیست.اگر می‌خواهید برای بازدید و گردشگری به ژاپن سفر کنید، حتماً بایدبرای اخذ ویزای ژاپن  اقدام کنید.

فقط با لباس های ضد آب یا چتر آماده باشید، از فعالیت های طولانی در فضای باز (مانند پیاده روی) اجتناب کنید و برنامه ریزی کنید که مدتی را در جاذبه های داخلی مانند موزه ها، کاخ ها و رستوران ها بگذرانید.

بهترین مکان ها برای بازدید در ماه ژوئن 

برای عقب نشینی از گرما و رطوبت بیشتر مناطق جنوبی ژاپن، هوکایدو یک مقصد عالی است. معمولاً دما گرم است و مانند مناطق جنوبی کشور مرطوب نیست. به علاوه، یکی از جشنواره‌های سنتی اصلی ساپورو در ماه ژوئن برگزار می‌شود (بیشتر را در زیر ببینید) و بازدیدکنندگان را به خود جلب می‌کند.

در انتهای دیگر کشور، اوکیناوا برای سواحل، آب و هوای تابستانی و شنای خنک در اقیانوس، مکان عالی برای رفتن از اواخر ژوئن است. شما جنبه ای کاملاً متفاوت از ژاپن با جنبه ای که عموماً تبلیغ می شود، یعنی توکیو با فناوری پیشرفته و کیوتو سنتی را خواهید دید.

در حالی که بیشتر نقاط کشور برای پیاده روی دلپذیر در ماه ژوئن کمی مرطوب است، اگر می خواهید در فضای باز بروید، کوه های آلپ ژاپن مکانی عالی برای رفتن است. این کوه‌ها از مرکز هونشو، جزیره «اصلی» ژاپن عبور می‌کنند و این رشته کوه خانه مرتفع‌ترین کوه‌های ژاپن است.

به پارک ملی Chubu Sangaku بروید یا در مسیر باستانی Nakasendo که کیوتو و توکیو را به هم متصل می کند، پیاده روی کنید.

اگر گشت و گذار عمومی شهر بیشتر مورد توجه شماست، شرایط برای این کار در ماه ژوئن به طور کلی مناسب است. معابد و باغ‌های کیوتو همیشه جذاب هستند، محله‌های شلوغ توکیو را می‌توان در هر آب و هوایی لذت برد، و شهرهای شگفت‌انگیز (و بدنام) هیروشیما و ناکازاکی در هر زمانی از سال، منظره‌ای فرهنگی و تاریخی دارند.

بهترین جشنواره برای شرکت در ژاپن در ماه ژوئن 

  • جشن عقیق

جشنواره آگاتا در شب 5 ژوئن در کیوتو برگزار می شود. این جشنواره یک شبه طول می کشد و اعتقاد بر این است که به مردم محلی کمک می کند تا شر را از بین ببرند.

این شامل یک رژه بزرگ، همراه با آیینی به نام بونتن ماواشی است. در این آیین، شرکت کنندگان در رژه با حمل یک بونتن (یک تکه چوب مستطیلی با تکه های کاغذ متصل شده) آن را در تاریکی تکان می دهند. اعتقاد بر این است که هر کس یک تکه کاغذ را بگیرد، خوش شانسی و طلسم قدرتمندی است که شر را از بین می برد.

  • جشنواره کاشت برنج

برنج غذای اصلی ژاپن است و فصل باران های موسمی بارندگی سیلابی مورد نیاز برای رشد برنج را به همراه دارد. بنابراین، این زمان در اوزاکا با جشنواره کاشت برنج جشن گرفته می شود. جشن 1700 ساله این جشن برگزار می‌شود که 12 زن با حضور موسیقی محلی و آوازهای کاشت برنج، نهال برنج را در مزرعه شالیزاری معبد سومیوشی می‌کارند.

  • انشو هاماکیتا هیریو ماتسوری

جشنواره ای که آتش، آب و صدا را جشن می گیرد، فستیوال Enshu Hamakita Hiryu Matsuri به خدای رودخانه تنیو در شهر هاماماتسو احترام می گذارد. این جشنواره یک منظره واقعی است با جشنواره آتش شامل سر اژدهای در حال پرواز، بادبادک پران (معروف به محلی تاکواژ) و چندین اجرا از طبل های ژاپنی، که در محلی به عنوان تایکو شناخته می شود.

  • خرگوش عثمانی

اصطلاح “خرگوش” به مسابقه قایق اژدها، یک ورزش جشن در ژاپن ترجمه می شود. در حالی که اوکیناوا میزبان چندین “خرگوشه” در طول سال است، خرگوش ایتومان مورد احترام ترین رویداد است. جشنواره ای که در میان ماهیگیران در اوکیناوا اهمیت زیادی دارد، خرگوش عثمان برای دعا برای کشتیرانی ایمن و صید خوب جشن گرفته می شود.

چرا باید در ماه ژوئن از ژاپن دیدن کنید؟

مهمترین دلیل برای بازدید از هر مکان در فصل خارج از فصل، قیمت ارزان پروازها و گزینه های اقامت است. علاوه بر این، اگر قصد دارید از توصیه ما برای بازدید از هوکایدو استفاده کنید، ژوئن زمان مناسبی برای انجام این کار است.

در طول این ماه، هوکایدو بهترین آب و هوای خود را تجربه می کند، در حالی که انبوهی از گردشگران محلی هنوز منتظر شروع تعطیلات تابستانی فرزندان خود هستند و ژوئن را به بهترین زمان برای بازدید از هوکایدو تبدیل می کند.

رویدادهای ژوئن

ناتسو ماتسوری. فستیوال های تابستانی ژاپنی یا natsu matsuri در بسیاری از شهرها، شهرها، محله ها و حتی خیابان های محلی کوچک در سراسر کشور در تمام طول تابستان برگزار می شود. اینها معمولاً شامل رقص سنتی، موسیقی و لباس‌ها، زیارتگاه‌های قابل حمل، جمعیت زیاد و غذا و نوشیدنی فراوان است.

هر جشنواره دارای ویژگی های منحصر به فرد و متمایز است. فهرست کردن تمام فستیوال‌هایی که در ماه ژوئن برگزار می‌شوند و ارزش دیدن را دارند غیرممکن است، اما هر کجا که به آن سفر می‌کنید خیلی از جشنواره‌هایی که می‌توان در برنامه سفرتان گنجانده شده بود دور نخواهید بود. از متخصص محلی خود بپرسید که آیا این چیزی است که شما علاقه مند به تجربه آن هستید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.