پارک اوئنو

پارک اوئنو-پارک شهری با چندین موزه و باغ‌وحش،پارک اوئنو (上野公園، Ueno Kōen) یک پارک عمومی بزرگ در کنار ایستگاه Ueno در مرکز توکیو است . محوطه پارک در اصل بخشی از معبد کانئیجی بود که یکی از بزرگترین و ثروتمندترین معابد شهر و معبد خانوادگی خاندان حاکم توکوگاوا در دوره ادو بود . Kaneiji در شمال شرقی پایتخت ایستاده بود تا از شهر در برابر شر محافظت کند، دقیقاً مانند معبد Enryakuji در کیوتو .

پارک اوئنو

در طول جنگ داخلی بوشین، که پس از بازسازی میجی در سال 1868 انجام شد، کانئیجی در نبرد بین نیروهای پیروز دولت جدید میجی و وفاداران شوگونات سرنگون شده تقریباً نابود شد . پس از نبرد، محوطه معبد به یکی از اولین پارک‌های سبک غربی ژاپن تبدیل شد و در سال 1873 به روی عموم باز شد. مجسمه سایگو تاکاموری ، یکی از ژنرال‌های نبرد اوئنو، در نزدیکی ورودی جنوبی پارک قرار دارد.

پارک اوئنو در فصل شکوفه های گیلاس

در انتهای جنوب غربی پارک برکه شینوبازو قرار دارد که یکی از یادآور عظمت سابق معبد کانئیجی است. این حوض نمایانگر دریاچه بیواکو است (در اشاره به مدل کانئیجی، معبد انریاکوجی کیوتو ، که مشرف به دریاچه بیواکو است). در جزیره ای در وسط حوض، بنتندو ، سالن معبدی که به الهه بنتن اختصاص داده شده است، قرار دارد.

امروزه پارک Ueno به خاطر موزه های زیادی که در محوطه آن یافت می شود، به ویژه موزه ملی توکیو ، موزه ملی هنر غربی ، موزه هنر متروپولیتن توکیو و موزه ملی علوم مشهور است . همچنین باغ وحش اوئنو ، اولین باغ جانورشناسی ژاپن، در آن قرار دارد .

علاوه بر این، Ueno Park یکی از محبوب‌ترین و سرزنده‌ترین مکان‌های شکوفه‌های گیلاس توکیو است که بیش از 1000 درخت گیلاس در مسیر مرکزی آن قرار دارند. شکوفه های گیلاس معمولاً در اواخر اسفند و اوایل آوریل شکوفا می شوندکه به مقصدی محبوب برای بازدیدکنندگان  تور ژاپن بهار تبدیل کرده است  و تعداد زیادی مهمانی هانامی را به خود جلب می کنند .

پارک اوئنو- معابد و زیارتگاه ها

  • معبد کانیجی

ساعت کاری: 9:00 الی 17:00

تعطیل: بدون روزهای تعطیل

ورودی: رایگان

در دوره ادو معبد کانئیجی یکی از بزرگترین و ثروتمندترین معابد شهر بود. در طول جنگ بوشین ویران شد و بقایای مجموعه معبد اصلی، مانند بتکده پنج طبقه و معبد توشوگو، در اطراف پارک پراکنده شده است. کانئیجی فعلی یک معبد کوچک و نسبتاً غیرقابل توجه است که در محله‌ای آرام در نزدیکی گوشه شمال غربی پارک اوئنو واقع شده است.

  • معبد Kiyomizu Kannon

ساعت کاری: 9:00 الی 17:00

تعطیل: بدون روزهای تعطیل

ورودی: رایگان

Kiyomizu Kannondo در اصل در سال 1631 به عنوان بخشی از معبد Kaneiji ساخته شد . طراحی آن، شامل یک بالکن چوبی که از دامنه تپه امتداد یافته است، از Kiyomizudera در کیوتو الهام گرفته شده است . این معبد خانه تصویری از Kosodate Kannon، الهه لقاح است، و به ویژه در میان زنانی که امیدوار به بچه دار شدن هستند، محبوب است.بطور کلی اگر برای بازدید و گردشگری به ژاپن سفر می کنید حتما برای اخد ویزای توریستی ژاپن اقدام کنید .

  • معبد توشوگو

ساعت کاری: 9:00 الی 17:30 (تا 16:30 از اکتبر تا فوریه)

تعطیل: بدون روزهای تعطیل

ورودی: رایگان (مساحت حرم داخلی 500 ین)

معبد Ueno Toshogu در سال 1616 ساخته شد و یکی از زیارتگاه های متعدد در سراسر کشور است که به توکوگاوا ایه یاسو ، بنیانگذار Edo Shogunate اختصاص دارد. این زیارتگاه تا سال 1868 در معبد کانئیجی گنجانده شده بود . باغ گل صد تومانی زیارتگاه از ژانویه تا اواسط فوریه و از اواسط آوریل تا اوایل می (1000 ین) باز است.

  • سالن بنتندو

ساعت کاری: 7:00 الی 17:00

تعطیل: بدون روزهای تعطیل

ورودی: رایگان

بنتندو یک تالار معبد هشت ضلعی در جزیره ای در برکه شینوبازو در انتهای جنوبی پارک است. این معبد به بنتن، الهه بخت، ثروت، موسیقی و دانش اختصاص دارد. زمین‌های بنتندو به‌ویژه در فصل شکوفه‌های گیلاس که مملو از غرفه‌های غذای جشنواره است، سرزنده است.

موزه ها و باغ وحش ها

  • موزه ملی توکیو

ساعت کاری: 9:30 تا 17:00 (تا 19:00 جمعه و شنبه)

تعطیل: دوشنبه ها (یا روز بعد اگر دوشنبه تعطیل است )، تعطیلات سال نو

ورودی: 1000 ین

قدیمی ترین و بزرگترین موزه ژاپن، موزه ملی توکیو است که از چندین ساختمان تشکیل شده است که هر کدام به تنهایی مانند یک موزه جداگانه هستند. آنها بزرگترین مجموعه از گنجینه های ملی و اقلام مهم فرهنگی کشور را در خود جای داده اند.

  • موزه ملی طبیعت و علم

ساعت کاری: 9:00 تا 17:00

تعطیل: دوشنبه ها (یا روز بعد اگر دوشنبه تعطیل است )، 28 دسامبر تا 1 ژانویه

ورودی: 630 ین

این موزه علم و تاریخ طبیعی را با آزمایش های عملی فیزیک و رباتیک، مجموعه ای چشمگیر از حیوانات سوار شده و یک تئاتر مجازی 360 درجه پوشش می دهد.

  • موزه هنر متروپولیتن توکیو

ساعت کاری: 9:30 تا 17:30 (تا 20:00 جمعه ها)

تعطیل: 1 و 3 دوشنبه هر ماه یا روز بعد اگر دوشنبه تعطیل است ، ورودی سال نو : بسته به نمایشگاه متفاوت است

موزه هنر متروپولیتن توکیو انواع هنر را در شش گالری خود به نمایش می گذارد. هیچ مجموعه دائمی وجود ندارد، اما چندین نمایشگاه موقت به طور همزمان توسط گروه های هنری مختلف برگزار می شود. برخی از نمایشگاه ها پولی هستند، برخی دیگر رایگان هستند.

  • موزه ملی هنر غربی

ساعت کاری: 9:30 تا 17:30 (تا ساعت 20:00 جمعه و شنبه)

تعطیل: دوشنبه ها (یا روز بعد اگر دوشنبه تعطیل است )، 28 دسامبر تا 1 ژانویه

ورودی: 500 ین

این موزه هنرهای غربی، عمدتاً توسط هنرمندان اروپایی را به نمایش می گذارد. نمایشگاه های چرخشی از مجموعه موزه و همچنین نمایشگاه های ویژه موقت وجود دارد. این موزه تنها ساختمان ژاپن است که توسط لوکوربوزیه طراحی شده است و در کنار چند ساختمان دیگر که توسط پیشگامان معماری مدرن طراحی شده اند، به عنوان میراث جهانی معرفی شده است.

  • موزه شیتاماچی

موقتاً تا مارس 2025 به دلیل بازسازی بسته است

شیتاماچی نام بخش صنعتگر و بازرگان توکیو قدیمی است. این موزه نوستالژیک دارای نمایشگاه ها و بازسازی هایی است که زندگی در توکیو را از اواخر میجی تا اوایل دوره شووا نشان می دهد .

  • باغ وحش اوئنو

ساعت: 9:30 تا 17:00 (ورودی تا 16:00)

تعطیل: دوشنبه ها (یا روز بعد اگر دوشنبه تعطیل است )، 29 دسامبر تا 1 ژانویه

ورودی: 600 ین (ورودی رایگان در 20 مارس، 4 می و اکتبر) 1)

باغ وحش Ueno که در سال 1882 افتتاح شد، قدیمی ترین باغ وحش ژاپن است . محبوب ترین ساکنان آن خرس های پاندا غول پیکر هستند که اولین بار در سال 1972 به مناسبت عادی سازی روابط ژاپن و چین به اینجا نقل مکان کردند.

رسیدن به آنجا و اطراف

پارک Ueno در کنار ایستگاه JR Ueno قرار دارد. راحت ترین دسترسی توسط “خروج پارک” ایستگاه فراهم می شود.

منبع :https://www.japan-guide.com/e/e3019.html

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.