بازار بیرونی تسوکیجی

بازار محصولات و غذاهای دریایی تازه،بازار بیرونی تسوکیجی (築地場外市場، Tsukiji Jōgai Shijō) ناحیه ای در مجاورت محل بازار عمده فروشی سابق تسوکیجی است. این بازارشامل چند بلوک از فروشگاه‌های عمده‌فروشی و خرده‌فروشی، و همچنین رستوران‌هایی است که در امتداد خطوط باریک شلوغ هستند. در اینجا می توانید غذاهای دریایی تازه و فرآوری شده را بیابید و در کنار کالاهای مرتبط با غذا مانند چاقو تولید کنید.

بازدید از بازار بیرونی Tsukiji بهتر است با صبحانه یا ناهار سوشی تازه در یکی از رستوران‌های محلی که معمولاً از ساعت 5 صبح تا حوالی ظهر یا اوایل بعد از ظهر باز هستند، ترکیب شود. از آنجایی که بیشتر ماهی‌هایی که در بازار بیرونی Tsukiji سرو می‌شود و به فروش می‌رسد مستقیماً از بازار تویوسو تحویل داده می‌شود ، این یکی از بهترین مکان‌ها در توکیو برای لذت بردن از غذاهای دریایی تازه است.

بازار بیرونی تسوکیجی

اگرچه بازار عمده فروشی داخلی در سال 2018 به تویوسو منتقل شد، بازار بیرونی همچنان یک مقصد محبوب برای مردم محلی و گردشگران تور ژاپن  است. این مکان هزارتویی از مسیرهای باریک است که در ردیف مغازه‌ها و رستوران‌ها قرار گرفته است، از سوشی و ساشیمی گرفته تا چاقوهای آشپزخانه و ظروف غذاخوری.

بازار بیرونی علاوه بر غذا، مکانی عالی برای خرید وسایل آشپزخانه و سوغاتی های آشپزی نیز می باشد. شما می توانید همه چیز را از چاقوهای سنتی ژاپنی و تخته های برش گرفته تا ست های چای و لیوان های ساکه بی نظیر پیدا کنید.

همچنین این بازار  مکانی عالی برای تجربه فضای اصیل بازار سنتی ژاپن است. و یک بهشت ​​غذاخوری است، با فرصت های بی شماری برای چشیدن غذاهای خوشمزه و منحصر به فرد.

در اینجا برخی از کارهایی است که می توانید در بازار بیرونی Tsukiji انجام دهید:

نمونه غذاهای دریایی تازه: بازار بیرونی خانه طیف گسترده ای از فروشندگان غذاهای دریایی است که همه چیز از ماهی تن و ماهی قزل آلا گرفته تا خارپشت دریایی و اختاپوس را می فروشند. می‌توانید غذاهای دریایی تازه را برای بردن به خانه بخرید یا از پختن آن در یکی از رستوران‌های متعدد بازار لذت ببرید.

غذاهای خیابانی ژاپنی را امتحان کنید: بازار بیرونی مکانی عالی برای امتحان غذاهای خیابانی ژاپنی است، مانند تاکویاکی (توپ های هشت پا)، یاکیتوری (سیخ مرغ کبابی) و تایاکی (کیک هایی به شکل ماهی پر از خمیر لوبیا قرمز شیرین).

خرید ظروف آشپزخانه: بازار بیرونی مکانی عالی برای خرید چاقوهای آشپزخانه ژاپنی، ظروف غذاخوری و سایر ظروف پخت و پز است.

مسیرهای باریک را کاوش کنید: بازار بیرونی پیچ و خم از مسیرهای باریک است که هر کدام با مغازه ها و رستوران ها ردیف شده اند. کمی برای کاوش وقت بگذارید و مطمئناً تعدادی جواهرات پنهان پیدا خواهید کرد.

بازار بیرونی Tsukiji مقصدی است که باید برای هر عاشق غذا که از توکیو بازدید می کند، بازدید کرد. این یک مکان پر جنب و جوش و هیجان انگیز است که در آن می توانید بهترین غذاهای ژاپنی و فرهنگ را تجربه کنید.بطور کلی برای سفر به ژاپن و بازدید از بازار تسوکیجی نیاز به ویزای ژاپن داریم که ویزای توریستی الکترونیکی ژاپن  روندی جدید در اخذ ویزای توریستی این کشور است .

بازار بیرونی تسوکیجی- رسیدن به آنجا و اطراف

بازار بیرونی Tsukiji در فاصله کوتاهی از ایستگاه Tsukiji Shijo در خط مترو Oedo یا ایستگاه Tsukiji در خط مترو Hibiya قرار دارد. نزدیکترین ایستگاه JR شیمباشی است که از آنجا می توانید در عرض 20 دقیقه پیاده به بازار برسید.

از ایستگاه توکیو

با خط مترو Marunouchi از توکیو به Ginza (3 دقیقه) بروید و به خط مترو Hibiya بروید تا به ایستگاه Tsukiji (3 دقیقه) برسید. کرایه 180 ین است.

از ایستگاه شینجوکو

مستقیماً از ایستگاه Shinjuku به ایستگاه Tsukiji Shijo با مترو Oedo بروید . سفر یک طرفه 20 دقیقه طول می کشد و هزینه آن 280 ین است.

ساعت و کارمزد

ساعت ها:بسته به فروشگاه متفاوت است، معمولاً از ساعت 5:00 تا 14:00

بسته شد:یکشنبه ها و تعطیلات ملی . برخی از مغازه ها نیز روزهای چهارشنبه تعطیل می شوند.

منبع :https://www.japan-guide.com/e/e3021.html

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.