بازار تویوسو

بازار تویوسو (豊洲市場، تویوسو شیجو) در اکتبر 2018 در جزیره دست ساز تویوسو در خلیج توکیو افتتاح شد . این بازار عمده فروشی را از بازار قدیمی Tsukiji گرفته است و فرصتی را برای گردشگران فراهم می کند تا فعالیت های بازار را مشاهده کنند و در رستوران ها در سراسر محوطه بزرگ و مدرن آن غذا بخورند .

بازار تویوسو

بازار تویوسو از سه ساختمان اصلی تشکیل شده است: بازار عمده فروشی ماهی، بازار میوه و سبزیجات، و ساختمان رستوران ها و مغازه ها. بازار عمده فروشی ماهی بزرگترین و پرطرفدارترین بخش است که بازدیدکنندگان می توانند حراج های ماهی تن را در اوایل صبح تماشا کنند.

بازار میوه و سبزیجات طیف گسترده‌ای از محصولات تازه ارائه می‌دهد، در حالی که رستوران‌ها و مغازه‌ها دارای غذاخوری‌هایی هستند که غذاهای دریایی تازه سرو می‌کنند و مغازه‌هایی که ظروف آشپزخانه و سایر کالاهای مرتبط را می‌فروشند.

به طور خلاصه، بازار تویوسو مقصدی است که باید برای دوستداران غذا و علاقه مندان به فرهنگ ژاپنی از آن بازدید کنند. این یک فرصت منحصر به فرد برای مشاهده فعالیت های شلوغ بازار عمده فروشی و لذت بردن از غذاهای دریایی و محصولات با کیفیت بالا است.

-ساختمان بازار عمده فروشی ماهی

این همان ساختمانی است که حراج ماهی تن در حدود ساعت 5:30 تا 6:30 صبح در آن برگزار می شود. از دو سالن اصلی تشکیل شده است: سالن حراج ماهی تن و سالنی که غذاهای دریایی غیر از ماهی تن در آن حراج می شود. برای گردشگران، مجموعه ساختمان دارای یک منطقه رستوران کوچک و بسیاری از پنجره ها و یک سکوی مشاهده برای مشاهده حراج ها است:

پنجره مشاهده حراج ماهی تن

چندین پنجره در امتداد یک راهرو به بازدیدکنندگان تور ژاپن اجازه می دهد تا از حراج های ماهی تن تماشا کنند. پنجره ها دو جداره هستند و در تمام طول سال منطقه مشاهده را ملایم نگه می دارند. با این حال، آنها همچنین تمام صداهای بازار را مسدود می کنند و گرفتن عکس بدون بازتاب را کمی چالش برانگیز می کنند.

عرشه مشاهده حراج ماهی تن

این سکوی رصد در یک طبقه پایین تنها با یک تکه شیشه از عمل جدا می شود و همچنین در معرض صدا و دمای سالن حراج است. برای دسترسی به این عرشه در طول حراج ماهی تن، رزرو قبلی لازم است .

درخواست ها برای تاریخ های یک ماه معین را می توان در یک دوره زمانی انتخاب شده در ماه قبل (معمولاً در حدود ده روز تا اواسط ماه) ارسال کرد . شرکت کنندگان به قید قرعه تعیین می شوند و چند روز پس از پایان مهلت ارسال به اطلاع می رسند.

پنجره مشاهده حراج غذاهای دریایی

چند پنجره نیز به سالن حراج نگاه می کند که در آن غذاهای دریایی غیر از ماهی تن به حراج گذاشته می شود. در حالی که کف سالن حراج ماهی تن به رنگ سبز است تا کنتراست ایده آلی را برای خریداران به منظور بررسی ماهی تن فراهم کند، کف سالن حراج غذاهای دریایی خاکستری نگه داشته می شود.

-ساختمان بازار عمده فروشی میانی ماهی

این ساختمانی است که بسیاری از مشاغل عمده فروشی در آن مغازه های خود را دارند و غذاهای دریایی را به خریداران دارای مجوز می فروشند. بازار عمده فروشی برای بازدیدکنندگان عادی ممنوع است، با این حال این ساختمان جاذبه های متعددی را در طبقات بالای خود به گردشگران ارائه می دهد:

منطقه رستوران

این بزرگترین منطقه از سه رستوران موجود در بازار است. بسیاری از رستوران‌ها که قبلاً در بازار داخلی Tsukiji قرار داشتند، به بازار تویوسو نقل مکان کردند و در بازار Toyosu بازگشایی شدند، از جمله برخی از رستوران‌های سوشی بسیار محبوب.

ویندوز مشاهده بازار عمده فروشی

بازار عمده فروشی برای گردشگران ممنوع است. با این حال، چند پنجره وجود دارد که از پایین به کف بازار نگاه می کنند و نماهای نسبتاً محدودی از بازار ارائه می دهند.

بازار یوگاشی یوکوچو

برخلاف بازار عمده فروشی، بازار یوگاشی یوکوچو یک منطقه خرید است که نه تنها برای کارگران بازار، بلکه برای عموم مردم نیز باز است. در اینجا، بیش از 70 مغازه، کالاهای فاسد نشدنی و غذاهای فرآوری شده را در بخش های خرده فروشی، از جمله چاقو، ترشی ، چای و سوغاتی می فروشند.

روف تاپ گاردن

یک باغ بزرگ روی پشت بام در بالای ساختمان قرار دارد که فضای چمنزار و مناظر زیبایی به اسکله خلیج توکیو را فراهم می کند.

-ساختمان بازار میوه و تره بار

این ساختمان ترکیبی از سالن حراج و بازار عمده فروشی میوه و سبزیجات تازه است . بازدیدکنندگان می‌توانند این عمل را از پنجره‌های طبقه بالا مشاهده کنند. علاوه بر این، مجموعه کوچکی از رستوران ها در نزدیکی ورودی ساختمان قرار دارد:

ویندوز مشاهده بازار عمده فروشی

یک راهروی طولانی با بیش از ده ها پنجره، چشم اندازی از بسیاری از مغازه های عمده فروشی کوچک در بازار را برای بازدیدکنندگان فراهم می کند.

ویندوز مشاهده حراج

یک سکوی تماشای بزرگ با پنجره‌های بزرگ به سالن بزرگی که صبح‌ها محصولات تازه به حراج گذاشته می‌شود، نگاه می‌کند. حراج ها از حدود ساعت 6:30 شروع می شود.

تسهیلاتی برای خرید و غذاخوری اضافی که بازدیدکنندگان و گردشگران را هدف قرار می دهد، در فوریه 2024 درست در کنار بازار افتتاح شد. این مرکز زیبا که با نام Senkyaku Banrai شناخته می‌شود ، دارای یک حمام عمومی و آبگرم است که گزینه‌های شبانه‌روزی را ارائه می‌دهد.

حراج ماهی تن

رسیدن به آنجا و اطراف

بازار تویوسو ایستگاه Shijo-mae را در Yurikamome احاطه کرده است. Yurikamome یک قطار خودکار و مرتفع با لاستیک‌های لاستیکی است که ایستگاه شیمباشی را در خط JR Yamanote از طریق Odaiba به ایستگاه Toyosu متصل می‌کند. منطقه ساحلی توکیو نیز یکی از معدود مناطق شهر است که دسترسی با اتوبوس در آن قابل تامل است.

توجه داشته باشید که دو هتل، هتل JAL City Tokyo Toyosu و La Vista Tokyo Bay ، در چند قدمی بازار واقع شده‌اند که امکان بازدید راحت در صبح زود را فراهم می‌کند.

با قطار از ایستگاه توکیو

از ایستگاه توکیو تا یوراکوچو (1 دقیقه، 150 ین) از ایستگاه خط یک JR Yamanote استفاده کنید . از Yurakucho، با خط مترو Yurakucho به Toyosu بروید (8 دقیقه، 180 ین). در نهایت، با Yurikamome به ایستگاه Shijo-mae در مرکز بازار تویوسو (4 دقیقه، 190 ین) بروید. اولین اتصال صبح حوالی ساعت 5:20 به بازار می رسد.

با اتوبوس از ایستگاه شیمباشی

“Tokyo BRT” (اتوبوس ترانزیت سریع) تقریباً سه اتوبوس در ساعت بین ایستگاه شیمباشی در خط Yamanote و بازار تویوسو (10 دقیقه، 220 ین یک طرفه) کار می کند. با این حال، اولین اتوبوس تا ساعت 6 صبح حرکت نمی کند.

از طرف دیگر، از خط اتوبوس 市01 استفاده کنید که بین شیمباشی و بازار هر 10 تا 15 دقیقه از ساعت 5 صبح تا 9 صبح و کمتر بعد از آن کار می کند. این اتوبوس ها حدود 25 دقیقه برای سفر طول می کشند، هزینه یک طرفه 210 ین است و در روزهای یکشنبه و تعطیلات ملی کار نمی کنند .

با اتوبوس از ایستگاه توکیو

خط اتوبوس Toei 都05-2 هر 10-20 دقیقه از سمت Marunouchi ایستگاه توکیو به Tokyo Big Sight حرکت می کند و در طول مسیر در ایستگاه Shin-Toyosu نزدیک بازار Toyosu توقف می کند (25 دقیقه، 210 ین یک طرفه). با این حال، اتوبوس ها قبل از ساعت 7 صبح کار نمی کنند.

ساعت و کارمزد

ساعت ها:

5:00 الی 17:00

بسته شد:

یکشنبه ها، تعطیلات ملی و برخی از چهارشنبه ها (به تقویم مراجعه کنید )

پذیرش:

رایگان

منبع :کشور ژاپن

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.