عجایب طبیعی برتر در ژاپن

عجایب طبیعی برتر در ژاپن – ژاپن شگفتی های طبیعی فراوانی دارد. آنها به همان اندازه برجسته هستند و می توانند به راحتی با هر چیزی که انسان خلق کرده و در یکی از موزه ها یا نمایشگاه های فناوری توکیو به نمایش بگذارد رقابت کنند. برای سفر و تماشای عجایب طبیعی این کشور نیاز به تور ژاپن است.

هنر ژاپنی اغلب از مناظر ژاپن الهام می‌گیرد و وقتی آن را می‌بینید، دلیل آن را درک خواهید کرد. در اینجا ده مورد از بهترین‌هایی که دیدن آن‌ها هنگام  بازدید از این کشور از دست ندهید، آورده شده است.

1-تنگه تاکاچیهو (Takachiho-cho)

تنگه تاکاچیهو واقعاً یک نسخه زنده از هنر ژاپنی است. این تنگه دارای دیوارهایی به ارتفاع صد متر از سنگ بازالت است که بر فراز آبهای سبز آبی رودخانه گوکاسه قرار دارد. صخره های عمودی خاکستری تخته سنگی با خزه و درختان پوشیده شده است که فضایی جادویی ایجاد می کند که الهام بخش تولد افسانه ها باشد.

آبشار میناینوتاکی در قسمتی از مسیر کانال باریک، از بالا به پایین می‌آید و جذابیت افسانه‌ای افسانه‌ای به دره تاکاچیهو می‌دهد.

اطلاعات کاربردی: می توانید با پای پیاده یا با قایق از تماشای این قطعه شگفت انگیز از طبیعت در ژاپن لذت ببرید. برای دیدن شکوه و عظمت با پای پیاده، از مسیری به طول یک کیلومتر در امتداد بالای صخره ها قدم بزنید و سپس به سکوی دید چوبی کنار آبشار بروید.

پیمایش در تنگه با قایق نیازمند کمی پارویی است و حدود نیم ساعت طول می کشد. قایق های پارویی کوچک سه نفره با قیمت حدود 2000 ین از انتهای جنوبی تنگه برای اجاره در دسترس هستند.

این یک راه محبوب برای دیدن مناظر خیره کننده تنگه است، بنابراین زودتر به آنجا بروید، در غیر این صورت قایق را از دست خواهید داد. اگر با ماشین به دره تاکاچیهو رسیدید، انتظار داشته باشید که برای پارکینگ تمام روز 500 ین بپردازید.

2-تپه های شنی توتوری (توتوری ساکیو)

آخرین چیزی که بیشتر مردم با ژاپن در ارتباط هستند، منظره ای به سبک بیابانی است. اما ژاپن یک منطقه دارد که توسط شن‌های متحرک پوشیده شده است و آنقدر جاذبه گردشگری محبوبی است که سالانه بیش از دو میلیون نفر از آن بازدید می‌کنند.

تپه‌های ماسه‌ای توتوری، تپه‌های ساحلی هجده مایل مربعی در استان توتوری ژاپن هستند که بسته به اینکه باد از کدام سمت می‌وزد، به طور مداوم در حال تغییر شکل است. این مینی صحرا که تقریباً شش مایل در امتداد خط ساحلی توتوری امتداد دارد، در برخی مکان‌ها بیش از یک مایل عرض دارد و حتی در تاریخ سینمای ژاپن نیز جایگاه خود را دارد.

برای کاوش در تپه های شنی با پای پیاده و برای صرفه جویی در کفش های معمولی خود، یک جفت چکمه از هر یک از مغازه های سوغاتی فروشی در اطراف اجاره کنید. کمدهایی را می توان اجاره کرد تا وسایل شخصی شما را در آن قرار دهید و آنها را از گم شدن در شن های بیابان در امان نگه دارید.

3-گرداب ناروتو (Naruto-no-Uzushio)

اگر تا به حال می خواهید تجربه کنید که مکیده شدن در یک گرداب چگونه است، باید از گرداب ناروتو در ژاپن دیدن کنید. خوب، بنابراین شما به معنای واقعی کلمه در گرداب‌های قدرتمند تنگه ناروتو مکیده نمی‌شوید، اما می‌توانید به اندازه کافی به آن نزدیک شوید و تصور کنید که چه حسی ممکن است داشته باشید.

گرداب‌ها که می‌توانند در هر جایی تا شصت و پنج فوت عرض داشته باشند، نتیجه موج‌های جزر و مدی هستند که از کانال باریک فوران می‌کنند و یک شگفتی طبیعی واقعاً تماشایی که دو بار در روز اتفاق می‌افتد. زمان ها بسته به الگوهای جزر و مد و زمان سال متفاوت است.

اطلاعات عملی: بهترین راه برای تجربه نیروی واقعی گرداب ناروتو این است که از نزدیک در یک قایق قرار بگیرید. دو شرکت مختلف وجود دارد که تورهای گشت و گذار به گرداب ها را اجرا می کنند، آنها Uzushio Kankosen و Uzushio Kizen هستند .

اگر قایق سواری کمی اعصاب خردکن به نظر می رسد و می خواهید پدیده گرداب ناروتو را از زمین جامد مشاهده کنید، محل انجام آن از عرشه مشاهده پل ناروتو است. پل معلق در سراسر تنگه امتداد دارد و شما می توانید از راهروی پانصد متری با دیوارهای شیشه ای زیر آن به گرداب ها نگاه کنید.

به عنوان آخرین راه حل و گزینه ای که به اندازه دو مورد اول هیجان انگیز نیست، می توانید گرداب ها را از ساحل تماشا کنید. گرداب‌های ناروتو بسیار چشمگیر هستند، شاید بخواهید آنها را بیش از یک بار در حال اجرا ببینید.

اگر تصمیم به انجام این کار دارید، اقامت در هتلی نزدیک به این معنی است که می توانید هر دو بار در یک روز آن را بگیرید. یکی از بهترین ها در این منطقه ناروتو کایگتسو است .

4-جیگوکودانی (دره جهنم)

اگر فکر می‌کردید جیگوکودانی یک استخر بخار پر از میمون‌هایی است که در حال حمام کردن هستند ، پس دوباره فکر کنید.این جیگوکودانی، اگرچه همنام پارک میمون معروف ژاپن است، اما چیزی کاملاً متفاوت است.

این Jigokudani یک دهانه آتشفشانی در حال دود شدن است که دقیقاً مانند یک تکه کوچک جهنم روی زمین است. این مکانی است که منظره ژاپنی جنبه تاریک‌تر طبیعت خود را در آب‌فشان‌های گوگردی و حوضچه‌های گل حبابی بیرون می‌کشد.

حمام های چشمه آب گرم را تجربه کنید: گرمای جیگوکودانی بیشتر از بخار دادن به مناظر طبیعی است، همچنین آب های چشمه معروف ترین استراحتگاه آبگرم حرارتی ژاپن، Noboribetsu را گرم می کند.

این استراحتگاه مجلل در کنار دهانه ایجاد شده است و مردم برای لذت بردن از مزایای درمانی آب‌های مملو از مواد معدنی در آنجا جمع می‌شوند. چه کسی باور می کرد که رفتن به جهنم تا این حد محبوب شود؟

برای غوطه ور شدن در یک سنت واقعی ژاپنی سعی کنید از Dai-ichi Takimotokan دیدن کنید . این رایوکان یا مسافرخانه ژاپنی تجربه ای به سبک خلوت گاه است که در آن می توانید قبل از خوردن غذاهای لذیذ محلی ژاپنی در حمام کردن بهار آب گرم بگذرانید.

شما می توانید یک شب بمانید یا یک بازدید روزانه فقط در Onsen با حدود 2000 ین داشته باشید. یا به عنوان یک جایگزین مقرون به صرفه تر، چند کفش راحت بپوشید و سی دقیقه پیاده روی از Jigokudani تا حمام طبیعی پای Oyunumagawa را طی کنید .

در آنجا می توانید به طور رایگان انگشتان پا را در آب بخار آب چشمه فرو کنید. فراموش نکنید که یک حوله بردارید تا پاهای خود را با آن خشک کنید.

اطلاعات عملی: بازدید از Jigokudani آنقدرها هم که به نظر می رسد دلهره آور نیست. این دهانه یک سری مسیرهای مشخص دارد که می توانید آنها را دنبال کنید، بنابراین گم شدن در جهنم ژاپنی گزینه ای نیست.

با عبور از منظره بخار، نه تنها احساس می کنید که به سیاره دیگری سفر کرده اید، بلکه هر بار که به گوشه ای از مسیر بپیچید منتظر ظاهر شدن شیطان خواهید بود.

Jigokudani بیست و چهار ساعت شبانه روز باز است و برای دریافت بهترین اثر جهنمی، بازدید در ساعات تاریکی بسیار توصیه می شود. یکی دیگر از چیزهای خوب در مورد رفتن به جهنم در ژاپن این است که رایگان است.

5-خلیج کبیرا

خلیج کابیرا قطعه کوچکی از بهشت ساحلی ژاپن است که در آن آب‌های آبی شفاف و شفاف در برابر شن‌های سفید خالص قرار می‌گیرند.

خلیج بهشتی در جزیره ایشیگاکی قرار دارد و در حالی که یکی از خیره کننده ترین مناظر زیبای ژاپن است، کاملاً آن عدنی نیست که به نظر می رسد. همچنین ویزای ژاپن بخاطر جاذبه های گردشگری فراوانی که در این کشور وجود دارد بسیار ارزشمند است .

جریان های قوی و انبارهای چتر دریایی در آب وجود دارد.اینها، همراه با رفت و آمد مداوم قایق های توریستی، به این معنی است که شنا فعالیتی بسیار خطرناک برای انجام آن است.

چیزی که آب‌های خلیج کابیرا برای آن مناسب است، کشت مروارید سیاه است و در حالی که این چیزی است که چند سال طول می‌کشد، نتیجه ارزش انتظار را دارد.

اطلاعات عملی: در حالی که ممکن است نتوانید در آب خلیج کابیرا بروید، می توانید با قایق روی آن سوار شوید. قایقرانی در یکی از قایق های کف شیشه ای که در تمام طول روز از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر از خط ساحلی کار می کنند حدود 1000 ین هزینه دارد.

قایق‌ها بر فراز صخره‌های مرجانی حرکت می‌کنند و شما نگاهی شگفت‌انگیز به آنچه که زندگی دریایی در زیر امواج انجام می‌دهد می‌بینید. وقتی واقعاً در خلیج کابیرا هستید، به سختی می‌توانید خودتان را کنار بکشید. اگر می‌خواهید بیشتر بمانید و غوطه‌ور شوید، اگر نه در آب، بلکه در زیبایی‌های منطقه، به جایی مانند لولالیا مراجعه کنید و ناامید نخواهید شد.

6-غار آکیوشیدو (Akiyoshi-dō)

گاهی اوقات، برای مشاهده چیزی که به راحتی به عنوان آسمانی طبقه بندی می شود تا آنجا که مناظر ژاپن پیش می روند، لازم است به جای بالا رفتن، پایین بروید. غار آکیوشیدو یک غار زیرزمینی وسیع است که بیش از شش مایل در داخل زمین امتداد دارد.

این غار کارستی در کنار رودخانه ای که از میان آن می گذرد از صخره های آهکی تراشیده شده است و در جاهایی بیش از سیصد فوت عرض دارد. آب‌های تیره رودخانه مانند آینه‌ای عمل می‌کنند که استالاکتیت‌های ناهمواری را که از سقف غار بیرون می‌آیند، منعکس می‌کند.

اطلاعات عملی: غار آکیوشیدو دمای 17 درجه سانتیگراد (62 درجه فارنهایت) را در طول سال حفظ می کند، بنابراین حتی در زمستان، هنگام رفتن به داخل غار نمی لرزید.

برای اینکه واقعاً بهترین بازدید خود را از غار آکیوشیدو داشته باشید، از ورودی آکیوشیدو وارد شوید، قبل از بازگشت تمام طول غار را پیاده روی کنید و با آسانسور به سمت فلات آکییوشیدو بروید . پس از اینکه از مناظر خیره کننده سکوی رصد آنجا لذت بردید، می توانید با استفاده از همان بلیط ورودی، از طریق آسانسور دوباره وارد غار شوید.

7-کوه آسو (آسو سان)

اگر تعطیلات خود را در ژاپن می‌گذرانید و می‌خواهید در گردشگری آتشفشانی تلاش کنید ، کوه آسو باید در صدر فهرست مکان‌های دیدنی شما باشد. کوه آسو در جزیره کیوشو قرار دارد و تشکیل مخروط پنج گانه غیرمعمولی دارد که بلندترین آن کوه تاکا است.

در حالی که سایر افراد گروه، که کوه نکو، کوه ابوشی، کوه کیشیما و کوه ناکا نام دارند، همه دارای ویژگی‌های متمایز هستند، این دهانه فعال کوه ناکا به نام Kana-dake است که جمعیت را به خود جلب می‌کند. Kana-dake و همچنین فوران به طور منظم ابر پس از ابری از دود گوگردی بیرون می‌زند.

اطلاعات عملی: هنگامی که یک آتشفشان در حال فوران است، یا در حال انجام آن است، بازدید از آن می تواند شغل خطرناکی باشد. به همین دلیل، گاهی اوقات دسترسی به Kana-dake محدود می شود و بهتر است قبل از برنامه ریزی سفر برای دیدن آن، وضعیت فعلی آن را بررسی کنید.

اگر کارتر رفتار می‌کند و برای بازدیدکنندگان ایمن به نظر می‌رسد، می‌توانید با تله‌کابین چهار دقیقه‌ای که هزینه آن ۱۲۰۰ ین است، بروید یا با پای پیاده بروید که حدود نیم ساعت طول می‌کشد.

8-آبشار ناچی (ناچی نو تاک)

یکی از تکراری ترین ویژگی های طبیعی در هنر ژاپنی آبشارها هستند. آبشار ناچی با ارتفاع کمی بیش از چهارصد فوت، بلندترین آبشار تک قطره ژاپن است و قرن هاست که به صورت هنری نمایش داده شده است.

این آبشار همچنین محل عبادت قرن ها بوده است و از زمان اولین سکونت ژاپن در این مکان زیارتگاه های مذهبی وجود داشته است. بسیاری از مردم هنوز هم آن را به عنوان یک مکان زیارتی امروزی می دانند و از زیارتگاه خیره کننده ناچی تایشا که جلوی آبشار قرار دارد بازدید می کنند.

اطلاعات عملی: برای دیدن منظره خوب از آبشار ناچی، می توانید از یکی از دو نقطه مشاهده استفاده کنید. نقطه پایین دارای هزینه دسترسی 300 ین است. نمای بالایی از معبد بودایی سیگانتو جی است که رایگان است. برای گرفتن آن عکس بزرگ اینستاگرام از هر دوی آنها، این نقطه عکس باورنکردنی را بررسی کنید – بهترین عکس تا به حال.

آبشار ناچی حداقل چهار ساعت رانندگی از نزدیکترین شهر اوزاکا یا نارا فاصله دارد، بنابراین اقامت در آنجا گزینه بهتری است. اگر بودجه کمی دارید، مهمانخانه فوکوروکو را امتحان کنید یا اگر هزینه‌ها مشکلی نیست، در Onsenminshuku Kosakaya می‌توانید تجملات بیشتری داشته باشید .

9-جزیره یاکوشیما

برای اینکه واقعاً با طبیعت ژاپن در بهترین حالت خود ارتباط برقرار کنید، باید مدتی را در جزیره یاکوشیما بگذرانید . این جزیره نه تنها پناهگاه حیوانات و یکی از بهترین مناظر طبیعی ژاپن است، بلکه در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز قرار دارد . این ترکیبی از عواملی است که فقط باید بررسی شوند.

حیات وحش: حیوانات جزیره یاکوشیما ممکن است گونه های مشابهی با حیوانات در سرزمین اصلی باشند، اما اغلب از نظر اندازه کوچکتر هستند.

میمون‌های یاکو ، نوعی از ماکاک‌ها، مکرراً دیده می‌شوند و اگرچه کوچک‌تر از برادران سرزمین اصلی‌شان هستند و تماشای آن‌ها سرگرم‌کننده است، اما در صورت نزدیک شدن به آن‌ها می‌تواند کاملاً تهاجمی باشد.

یاکو شیکا ، گوزن کوچکی که در جزیره یاکوشیما زندگی می کند، اغلب در مسیرهای جنگلی سرگردان دیده می شود و بازدیدکنندگان شبانه روستاها هستند.

این جزیره دارای طیف وسیعی از جانوران عجیب و غریب و غیرمعمول است که به بهترین وجه از فاصله ای امن قابل مشاهده است. آنها شامل زالوهای خونخوار ، مارهای سمی و برخی هورنت های بسیار بزرگ هستند که بیش از حد خوشحال هستند که در روز هر کسی نیش بزنند.

اطلاعات عملی: تنها یک راه برای تجربه منحصر به فرد بودن جزیره یاکوشیما وجود دارد و آن پیاده روی است. بله، پیاده روی در اینجا بهترین گزینه برای اکتشاف است، بنابراین یک جفت چکمه خوب بسته بندی کنید.

مسیر آراکاوا را انتخاب کنید ، این مسیر طولانی است اما برای آنچه در طول مسیر خواهید دید ارزش تلاش را دارد. اگر خیلی سخت است یا وقتتان کم است، به جای آن مسیر کوتاه‌تر Shiratani-unsuikyō-tozanguchi را انجام دهید.

10-کوه فوجی (فوجی سان)

یک ویژگی برجسته در چشم انداز ژاپن وجود دارد که نه تنها یکی از قابل تشخیص ترین آتشفشان ها است، بلکه یکی از نمادین ترین آتشفشان ها نیز هست .

کوه فوجی – نقطه عطفی پوشیده از برف و غیرقابل انکار ژاپن. اگرچه این قله که بلندترین قله ژاپن با بیش از دوازده هزار فوت است، بیش از شصت مایل از پایتخت توکیو فاصله دارد، اما اغلب به وضوح از شهر قابل مشاهده است.

مکان هایی برای دیدن کوه فوجی: اگرچه توکیو ممکن است مکان مناسبی برای دیدن کوه فوجی باشد، اما لزوما بهترین نیست. برای یک منظره واقعا عالی، باید به بتکده چوریتو در فوجی یوشیدا بروید.

این بتکده پنج طبقه در کنار کوهی در مقابل کوه فوجی قرار دارد و به مکانی مورد علاقه برای گرفتن عکس های فراموش نشدنی از کوه معروف ژاپن تبدیل شده است.

اگر ترجیح می‌دهید تماشای کوه شما در سطح زمین انجام شود، به منطقه پنج دریاچه فوجی بروید و از کوه فوجی در میان آب‌های دریاچه کاواگوچی یا دریاچه یاماناکا جاسوسی کنید . هر دو مناظر باورنکردنی را ارائه می دهند.

اگر می خواهید آن را از هر زاویه ممکن ببینید، نحوه انجام آن را در سی و شش روش مختلف بررسی کنید .
صعود از کوه فوجی: ممکن است آسان‌ترین کار نباشد، اما صعود به کوه فوجی قطعا دیدگاه متفاوتی از ژاپن به شما می‌دهد. این به معنای واقعی کلمه باعث ایجاد لرز در ستون فقرات شما خواهد شد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.