برج توکیو و اطراف آن

برج توکیو و اطراف آن ،نقطه عطف نمادین توکیو مرکز نورهای روشن، فرهنگ غنی و آرامش دوران ادو است.

برج نمادین قرمز و سفید توکیو که در ارتفاع ۳۳۳ متری و با الهام از برج ایفل الهام گرفته شده است، به سختی از مرکز توجه کنار می‌رود و بازدید از آن باید در فهرست کارهای شما در سفر به پایتخت ژاپن باشد.همچنین بازدیدکنندگان تور ژاپن را در سراسر جهان شگفت  زده می کند.

فقط دیدن برج از نزدیک به اندازه کافی چشمگیر است، اما منطقه اطراف نیز مملو از مکان های فرهنگی جذاب برای کاوش است. معابد مهم تاریخی، موزه‌های هنر و فناوری مدرن و حتی بخشی از طبیعت آرام‌بخش همگی در انتظار شما هستند.

این موارد را از دست ندهید

• فرصتی برای دیدن کوه فوجی در یک روز صاف

• یک فنجان چای در فضایی از سبزه میان شهری

• برج One Piece، یک پارک تفریحی در داخل پایگاه توکیو تاور

چگونه به آنجا برویم

با مترو و اتوبوس می توانید به برج توکیو دسترسی پیدا کنید.

برج توکیو پنج دقیقه پیاده تا ایستگاه Akabanebashi خط Toei Oedo، شش دقیقه تا ایستگاه Onarimon خط Toei Mita و هفت دقیقه تا ایستگاه Kamiyacho در خط Hibiya مترو توکیو فاصله دارد. اتوبوس ها از بسیاری از نقاط شهر در این  طقه تردد می کنند.

برج توکیو و اطراف آن

غول فولاد توکیو

برج توکیو از سراسر شهر قابل مشاهده است و نماد واقعی پایتخت است. در سال ۱۹۵۸ زمانی که ژاپن در حال تبدیل شدن به یک قدرت اقتصادی بزرگ بود ساخته شد.

اگر می‌خواهید منظره خوبی از شهر داشته باشید، می‌توانید از محدوده ۲۵۰ متری Top Deck یا رصدخانه‌های اصلی که کمی پایین‌تر هستند، فضای خیره‌کننده کلان شهر گسترده اطراف خود را تماشا کنید. اگر ترجیح می‌دهید پاهایتان به زمین نزدیک‌تر باشد، تا غروب آفتاب منطقه را کاوش کنید و نور برج را با نمایشی خیره‌کننده تماشا کنید.

معبد ماندگار توکوگاواها

در محوطه وسیع پارک شیبا در زیر برج توکیو معبد زوجوجی قرار دارد. این معبد که اکنون آرام است، اهمیت تاریخی فوق العاده ای دارد. فردی به نام توکوگاوا ایه یاسو، آن را به عنوان معبد خانواده توکوگاوا و محل دفن تعدادی از ۱۵ شوگون توکوگاوا تعیین کرد.

بیشتر ساختمان‌های اصلی معبد در جنگ جهانی دوم سوختند، اما دروازه جلویی با ابهت قرن‌ها در برابر حملات طبیعی و دست‌ساز مقاومت کرده و به‌عنوان یک ملک مهم فرهنگی شناخته شده است.

به خود فرصت کافی برای پرسه زدن در محوطه بدهید و حتماً در کنار گالری گنج و مقبره شوگون های گذشته توکوگاوا و همچنین موزه در سطح پایینی ساختمان اصلی معبد توقف کنید. مدلی از یکی از معابد گمشده را خواهید دید که از خانواده سلطنتی بریتانیا به جای مانده است. کاوش در پارک شیبا تعدادی زیارتگاه کوچک، معابد و دیگر شگفتی های به یاد ماندنی را نشان می دهد.

بازدید از موزه

اگر پارک تفریحی توریستی در پایه برج توکیو توجه شما را جلب نمی کند، منطقه اطراف برج توکیو موزه های کوچک بسیاری را ارائه می دهد که بینشی از جهان های مختلف تاریخ و تجارت ژاپن را ارائه می دهد. موزه پخش NHK شما را به دوران رادیو و تلویزیون می برد، در حالی که موزه تبلیغات توکیو در Shiodome تاریخچه تبلیغات ژاپنی را برجسته می کند و نمایشگاه نشیمن پاناسونیک همه نیازهای زندگی شهری مدرن را به نمایش می گذارد.

بطورکلی اگر برای بازدید و گردشگری به ژاپن سفرمی کنیدحتماباید برای اخذ ویزای ژاپن اقدام کنید،پیاده‌روی به سمت روپونگی شما را به سه موزه با هنرهای سنتی و معاصر می‌رساند: کیکوچی کانجیتسو، سن اوکو هاکوکوکان توکیو (برنامه‌ریزی شده برای بازگشایی در بهار ۲۰۲۲) و موزه هنر اوکورا.

لحظه ای آرامش شهری

با پیاده‌روی در پارک شیبا و به سمت ایستگاه Hamamatsucho، به باغ‌های Hamarikyu که به طور رسمی به نام Hamarikyu Onshi Teien شناخته می‌شوند، می‌روید. این باغ‌های ژاپنی که به زیبایی آراسته شده است، آرامش دوران ادو در زیر آسمان‌خراش‌های باشکوه منطقه شیودوم را به شما ارائه می‌دهند.

آنها در اصل محل قدم زدن خانواده امپراتوری بودند تا اینکه در سال ۱۹۴۶ به روی عموم باز شدند. یک فنجان چای معطر و آرامش بخش را در چایخانه شناور میل کنید و برای استراحت در میان شکوفه های فصلی چشمگیر وقت بگذارید. از باغ هاماریکیو، می‌توانید «اتوبوس آبی» را بگیرید که از رودخانه سومیدا به سمت آساکوسا بالا می‌رود تا راهی منحصر به فرد برای گشت و گذار در شهر شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.