مهمانخانه ایالتی توکیو

مهمانخانه ایالتی توکیو-کاخ بزرگ به سبک غربی با ضمیمه به سبک ژاپنی، مهمانخانه دولتی توکیو (迎賓館، Geihinkan) یکی از دو مهمانخانه دولتی دولت ژاپن در کنار یکی دیگر در کیوتو است.

مهمانخانه ایالتی توکیو که در املاک امپراتوری آکاساکا در مرکز توکیو قرار دارد، برای پذیرایی از رهبران جهان، دیپلمات‌ها و سایر مهمانان افتخاری در طول سفرهایشان به ژاپن استفاده می‌کند. در صورت عدم استفاده، بخش‌هایی از املاک بزرگ به روی عموم باز است و بازدیدکنندگان می‌توانند برخی از اتاق‌های مجلل، باغ‌های زیبا و ضمیمه به سبک ژاپنی را کاوش کنند.

این کاخ در ابتدا در سال ۱۹۰۹ به عنوان اقامتگاه ولیعهد ساخته شد و پس از جنگ جهانی دوم چندین مؤسسه عمومی را در خود جای داد. از آنجایی که ژاپن در سال‌های پس از جنگ تعداد فزاینده‌ای از مهمانان برجسته بین‌المللی را پذیرفت ، این کاخ به مهمان‌خانه دولتی تبدیل شد. در سال ۱۹۷۴٫ در این زمان ضمیمه به سبک ژاپنی اضافه شد.

مهمانخانه ایالتی توکیو

ساختمان کاخ به سبک غربی قابل تشخیص ترین ویژگی خانه مهمانان دولتی است و به سبک معماری مشابه کاخ های اروپایی ساخته شده است. با وجود این، این ساختمان همچنین دارای برخی از عناصر اصلی ژاپنی مانند تزئینات با تم سامورایی است که ساختمان را با جوهره ژاپنی آغشته می کند.

در داخل کاخ، بازدیدکنندگان  تور ژاپن می‌توانند اتاق‌های خودنمایی را که هر کدام موضوع خاص خود را دارند و در مجموع اهداف زیادی مانند نشست‌های دیپلماتیک، امضای معاهده، مصاحبه‌های رسانه‌ای و ضیافت‌های رسمی را انجام می‌دهند، بررسی کنند. اتاق‌ها با ترکیبی از هنر و مبلمان ژاپنی و بین‌المللی، از جمله نقاشی‌های رنگ روغن و لوستر تزئین شده‌اند. راهنماهای صوتی به چندین زبان موجود است که امکان تورهای خودراهنما را فراهم می کند.

نمایی از داخل یکی از اتاق های کاخ به سبک غربی

انکس به سبک ژاپنی در یک منطقه جداگانه از املاک قرار دارد و دارای یک باغ سنتی ژاپنی با حوضچه ای حاوی کپور ژاپنی است. در داخل، بازدیدکنندگان می توانند اتاق اصلی ساختمان به سبک ژاپنی را مشاهده کنند که برای ضیافت ها، جلسات و رویدادهای فرهنگی استفاده می شود، یک اتاق غذاخوری با پیشخوان که در آن از مهمانان افتخاری غذاهای سنتی ژاپنی سرو می شود و یک اتاق چای .

ساختمان‌های کاخ توسط حیاط‌های سنگ‌ریزه‌ای بزرگ، تخت‌های گل، فواره‌های آب و فضای سبز احاطه شده‌اند. همچنین در داخل املاک امپراتوری آکاساکا واقع شده است، اما اقامتگاه های واقعی برخی از اعضای خانواده امپراتوری کاملاً برای عموم ممنوع است .بطور کلی تمدید ویزای ژاپن  ،سفر به توکیو و بازدید از این مهمانخانه بزرگ جزو معنوی ترین کارهای ممکن به شمار می آید.

ضمیمه به سبک ژاپنی

رسیدن به آنجا و اطراف

مهمانخانه ایالتی توکیو در ۵ دقیقه پیاده روی از ایستگاه Yotsuya قرار دارد که می توانید با خط JR Chuo از ایستگاه توکیو (۱۰ دقیقه، ۱۸۰ ین) یا ایستگاه Shinjuku (5 دقیقه، ۱۷۰ ین) به آن برسید. Yotsuya همچنین توسط خطوط مترو Marunouchi و Namboku سرو می شود.

مهمانخانه ایالتی توکیو- ساعت و کارمزد

مهمانخانه ایالتی توکیو فقط در روزهایی که برای فعالیت های رسمی از آن استفاده نمی شود به روی عموم باز است. سه طرح با هزینه های پذیرش متفاوت وجود دارد که اجازه ورود به بخش های مختلف املاک را می دهد. برخی از آنها اجازه یا نیاز به رزرو قبلی دارند. بازدیدکنندگان باید از طریق دروازه غربی وارد مجموعه شوند.

نکته مهم: تقویم مهمانخانه ایالتی نامنظم و بی ثبات است و تغییرات کوتاه مدت حتی برای بازدیدکنندگانی که رزرو دارند امکان پذیر است. با در نظر گرفتن این موضوع، اکیداً توصیه می شود قبل از بازدید، تقویم خانه مهمان دولتی را به صورت آنلاین بررسی کنید.

طرح۱: باغ

این طرح ۳۰۰ ین هزینه دارد و نیازی به رزرو قبلی ندارد. ورود از ساعت ۱۰:۰۰ الی ۱۶:۳۰ می باشد. این امکان ورود به باغ و نمای نزدیک از کاخ به سبک غربی را از بیرون فراهم می کند. با این حال، هیچ ساختمانی را نمی توان وارد کرد.

طرح ۲: کاخ به سبک غربی

این طرح به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا فضای داخلی کاخ به سبک غربی و باغ آن را کشف کنند. هزینه این طرح ۱۵۰۰ ین است، و در حالی که رزرو قبلی اجباری نیست، توصیه می شود، زیرا فقط تعداد محدودی از بازدیدکنندگان روزانه مجاز هستند. ورود از ساعت ۱۰:۰۰ الی ۱۶:۰۰ می باشد.

طرح ۳: ضمیمه به سبک ژاپنی

این طرح به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد که از انکس به سبک ژاپنی در یک تور با راهنما و باغ آن دیدن کنند. هزینه آن ۱۵۰۰ ین است و نیاز به رزرو قبلی دارد . تورهای متعدد به زبان ژاپنی روزانه برگزار می شود، در حالی که تورهای انگلیسی در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات رسمی در دسترس هستند . با ۵۰۰ ین اضافی، این تور را می توان با بازدید از کاخ به سبک غربی با خود راهنما ترکیب کرد.

منبع:https://www.japan-guide.com/e/e3048.html

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.