موزه ملی توکیو

موزه ملی توکیو-یکی از قدیمی ترین و بهترین موزه های ژاپن،موزه ملی توکیو (東京国立博物館، Tōkyō Kokuritsu Hakubutsukan) قدیمی ترین و بزرگترین موزه ملی سطح بالای ژاپن است که شامل موزه ملی کیوتو ، موزه ملی نارا و موزه ملی کیوشو نیز می شود . در ابتدا در سال ۱۸۷۲ در زیارتگاه یوشیما سیدو تأسیس شد و چند سال بعد به مکان فعلی خود در پارک اوئنو منتقل شد.

موزه ملی توکیو یکی از بزرگترین و بهترین مجموعه‌های هنری و باستان‌شناسی ژاپن را به نمایش می‌گذارد که از بیش از ۱۰۰۰۰۰ مورد منفرد از جمله نزدیک به صد گنجینه ملی تشکیل شده است.

در هر زمان، حدود ۴۰۰۰ آیتم مختلف از مجموعه دائمی موزه به نمایش گذاشته می شود. علاوه بر این، بازدید از نمایشگاه های موقت نیز به طور منظم برگزار می شود. اطلاعات انگلیسی خوب و راهنمای صوتی موجود است.

موزه ملی توکیو

نمایش در داخل Honkan

مجموعه موزه بزرگ دارای شش ساختمان مجزا است که هرکدام به اندازه کافی بزرگ هستند که به تنهایی یک موزه در نظر گرفته شوند که در انواع مختلف هنر و نمایشگاه تخصص دارند.

ساختمان اصلی هونکان در سال ۱۹۳۸ افتتاح شد و انواع آثار هنری ژاپنی از دوران باستان تا قرن ۱۹ از جمله مجسمه‌های بودایی عتیقه ، درهای کشویی نقاشی شده ، طومارها، سرامیک‌ها و نقشه‌ها، علاوه بر موارد فرهنگی مانند ماسک، لباس، زره و سلاح را به نمایش می‌گذارد. از جمله دیگر آثار تاریخی

در سمت چپ هونکان، هیوکیکان ، قدیمی‌ترین ساختمان روی زمین قرار دارد که در سال ۱۹۰۹ در جشن عروسی امپراتور تایشو ساخته شد . هیوکیکان نمونه ای معرف از معماری به سبک غربی در دوره میجی است و به عنوان یک دارایی فرهنگی مهم ثبت شده است. این ساختمان عمدتاً برای نمایشگاه های موقت مورد استفاده قرار می گیرد و در طول سال ها برای حفظ سازه چندین بار بازسازی شده است.

در سمت راست هونکان ساختمان تویوکان قرار دارد که در سال ۱۹۶۸ توسط معمار ژاپنی تانیگوچی یوشیرو طراحی شده است. این ساختمان دارای گالری هایی است که هنر و مصنوعات آسیایی را از چین، کره، آسیای جنوب شرقی، آسیای مرکزی، هند و مصر به نمایش می گذارد.

در پشت هونکان، Heiseikan قرار دارد ، که نسبتاً اخیراً به موزه اضافه شده است که برای بزرگداشت عروسی ولیعهد آن زمان در سال ۱۹۹۳ ساخته شده است. این موزه نمایشگاه هایی در مورد فرهنگ های ژاپن باستان و همچنین نمایشگاه های ویژه در مقیاس بزرگ دارد.

نمایش در داخل Honkan

جدیدترین ساختمان موزه، Horyuji Homotsukan یا گالری گنجینه‌های Horyuji، برای نگهداری مجموعه‌ای از اشیاء مذهبی شامل مجسمه‌های کوچک و پیچیده و تصاویر برجسته مسی ساخته شده توسط معبد Horyuji در نارا ساخته شده است .

این ساختمان توسط تانیگوچی یوشیو (پسر معمار تویوکانی تانیگوچی یوشیرو) طراحی شده است که سبک مینیمالیستی او را می توان در پروژه های دیگر او از جمله Heisei Chishinkan در موزه ملی کیوتو ، آکواریوم Sea Life در پارک Kasai Rinkai توکیو و Mimoca مشاهده کرد. موزه هنر در Marugame ، و همچنین موزه هنر مدرن در نیویورک.

در نهایت، درست بیرون محوطه موزه، تالار یادبود کورودا قرار دارد که از کمک های اهدایی کورودا سیکی، هنرمند ژاپنی که به عنوان پدر نقاشی مدرن به سبک غربی در ژاپن شناخته می شود، ساخته شده است. این سالن مجموعه‌ای چرخشی از نقاشی‌ها و طرح‌های کورودا و همچنین آثار هنری دیگری را در خود جای داده است که توسط خانواده او اهدا شده است.

علاوه بر سالن‌های نمایشگاه، موزه ملی توکیو همچنین باغ و چایخانه‌هایی به سبک ژاپنی (در بهار و پاییز برای عموم باز است) واقع در پشت هونکان و همچنین چندین مغازه و کافه در اطراف محوطه ارائه می‌دهد.بطور کلی اگر قصد سفر به ژاپن و بازدید از موزه ملی توکیو را در فصل پاییز و بهار دارید رزرو تور ژاپن بهار را از دست ندهید.

هوموتسوکان هوریوجی

موزه ملی توکیو-رسیدن به آنجا و اطراف

موزه ملی توکیو در پارک Ueno واقع شده است و ۵-۱۰ دقیقه پیاده تا ایستگاه Ueno فاصله دارد.

منبع:https://www.japan-guide.com/e/e3054_tokyo.html

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.