جزایر توکیو

جزایر توکیو

جزایر آتشفشانی هر چه به سمت جنوب پیش می روید زیباتر از دیگری هستند

بیشتر مردم توکیو را به عنوان یک کلان شهر پرهیاهو تصور می کنند. جزایر توکیو نمی توانند متفاوت تر از شهری با همین نام باشند. این زنجیره از جزایر آتشفشانی شامل جزایر ایزو و جزایر نیمه گرمسیری دورافتاده اوگاساوارا است که همگی از نظر فنی بخشی از منطقه توکیو هستند.

این موارد را از دست ندهید

• تعطیلات در دهانه آتشفشان در آئوگاشیما

• جزایر اوگاساوارا: نسخه ژاپنی جزایر گالاپاگوس

• موج سواری در جزیره نیجیما

• شنا با دلفین های وحشی در جزیره میاکه

چگونه به آنجا برویم

همه جزایر با کشتی قابل دسترسی هستند و همه جزایر به جز دوردست‌ترین آن‌ها با هواپیما و هلیکوپتر نیز در دسترس هستند.

ترمینال تاکشیبا در توکیو، با کشتی رانی به تمام جزایر، بهترین نقطه عزیمت برای سفر دریایی است. بنادر در یوکوهاما و شیزوکا نیز خدمات انتخابی را برای دسترسی از خارج از پایتخت ارائه می دهند.

کشتی‌های پرسرعت از توکیو به اوشیما و سایر جزایر کمتر دورافتاده در کمتر از دو ساعت کار می‌کنند و حتی سفرهای یک روزه را ممکن می‌سازند. به استثنای مسیر Haneda-Hachijojima، همه پروازها از فرودگاه چوفو در حومه توکیو انجام می شود. دورترین منطقه جنوب که می توانید با هواپیما پرواز کنید، هاچیجوجیما است.

توجه داشته باشید که سفر با کشتی به جزایر اوگاساوارا 24 ساعت طول می کشد و فقط یک بار در هفته کار می کند.

 

در جزایر ایزو امواج آبی شفاف را تماشا کنید

آب‌های آبی شفاف و موج‌سواری، نیجیما را به مکانی محبوب برای موج‌سواران تبدیل کرده است. پس از یک شنای سخت، به چشمه آب گرم کنار دریا نزدیک بندر بروید تا گرم شوید.

همچنین می‌توانید از غواصی در آب‌های نیجیما لذت ببرید. آب های گرمتر اطراف جزایر آتشفشانی توکیو زیستگاه مناسبی برای ماهی های گرمسیری و مرجان ها ایجاد کرده است. هاچی‌جیجوما یک مکان بسیار خوب برای غواصی است.

سوغاتی خاص برای بردن به خانه

سوغاتی محبوب نیجیما شیشه ای سبز رنگ است که از سنگ های آتشفشانی ساخته شده است. سعی کنید هنر شیشه ای خود را بسازید تا با خود به خانه ببرید. در جزیره اوشیما، محصولات مراقبت از پوست ساخته شده با روغن کاملیا را انتخاب کنید. در اواخر زمستان، می توانید گل های زیبای کاملیا را در اطراف پارک اوشیما مشاهده کنید.

گیاهان و جانوران عجیب و غریب در اوگاساوارا

جزایر اوگاساوارا که جزو میراث جهانی یونسکو است، پناهگاهی برای پرندگان وحشی و سایر گونه های عجیب و غریب مانند چشم سفید بونین است که فقط در هاهاجیما یافت می شود. محیط طبیعی بکر این دو جزیره (هاهاجیما و چیچی‌جیما) بازدید از آن‌ها را جذاب می‌کند و تنوع بی‌نظیر حیات گیاهی شگفت‌انگیز است. مسیرهای پیاده روی جایگزینی برای ساحل در دسترس است و فرصتی عالی برای نزدیک شدن به طبیعت است.

یک سفر دریایی حماسی

بخشی از جادوی جزایر اوگاساوارا سفر به آنجاست. تنها راه دسترسی به جزایر با یک کشتی هفتگی است که 24 ساعت طول می کشد. Ogasawara-maru از ترمینال تاکشیبا در توکیو عبور می کند و از زیر پل رنگین کمان می گذرد، از اودایبا رد می شود و از خلیج توکیو خارج می شود و مناظری از جزایر مختلف در مسیر دارد.

با انجام بازی، مطالعه، گپ زدن با سایر مسافران یا تماشای مناظر از عرشه، این سفر طولانی تجربه نادر سفرهای قدیمی را برای شما به ارمغان می آورد. یک شب بخوابید و صبح روز بعد که از خواب بیدار شدید، با مناظری از جزایر و یک صبحانه مقوی در رستوران کشتی از شما استقبال می شود.

جزایری که توسط نیروهای آتشفشانی شکل گرفته اند

این جزایر بخشی از کمربند آتشفشانی فوجی هستند و شواهدی از منشا آتشفشانی آنها در اطراف وجود دارد. بارزترین یادآور این میراث، حمام های چشمه آب گرم فراوانی است که در جزایر پراکنده شده اند.

برای تجربه نهایی آتشفشان، آئوگاشیما را انتخاب کنید. این جزیره یک دهانه آتشفشانی است که از دریا خارج می شود. می‌توانید تخم‌مرغ، سبزیجات و سایر غذاها را روی دریچه‌های بخار آتشفشانی بپزید یا در تأسیسات زمین گرمایی در جزیره از سونا استفاده کنید.

 

نهنگ ها و دلفین ها را از نزدیک ببینید

دلفین ها و نهنگ ها در آب های اطراف جزایر چیچی‌جیما و هاهاجیما پراکنده هستند. یک تور قایق رزرو کنید تا نمای نزدیک از این حیوانات وحشی زیبا را که در زیستگاه طبیعی خود شادی می کنند، ببینید.

اگر جزایر اوگاساوارا خیلی دور هستند، جزیره میاکه را امتحان کنید. برخلاف تور معمولی تماشای دلفین‌ها، می‌توانید وارد آب شوید و با آنها در طبیعت شنا کنید.

جزیره هاپ به سبک دلخواه

زنجیره آتشفشانی با مسیرهای قایق به جزایر مختلف (به جز جزایر اوگاساوارا) ایده آل است. با این حال، برای اینکه واقعاً با بهترین مناظر سفر کنید، به خصوص بر فراز آئوگاشیما، پرواز با هلیکوپتر را در نظر بگیرید. خدمات توهو ایر، یک برنامه ثابت پرواز دارد و نرخ های آن نسبتاً ارزان هستند.

 

 

منبع منبع
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.