آب و هوای کشور ژاپن

آب و هوای کشور ژاپن- ژاپن دارای چهار فصل مجزا با آب و هوای زیر قطبی در شمال تا نیمه گرمسیری در جنوب است. شرایط بین طرف اقیانوس آرام و سمت دریای ژاپن متفاوت است.

شمال ژاپن تابستان های گرم و زمستان های بسیار سرد با برف سنگین در سمت دریای ژاپن و در مناطق کوهستانی دارد.
شرق ژاپن تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های سرد با برف بسیار سنگین در سمت دریای ژاپن و در مناطق کوهستانی دارد.
غرب ژاپن تابستان های بسیار گرم و مرطوب (با دمای گاه به 35 درجه سانتیگراد یا بالاتر) و زمستان های سرد معتدل دارد.
اوکیناوا و آمامی دارای آب و هوای نیمه گرمسیری اقیانوسی هستند. این مناطق تابستان‌های گرم و مرطوب (با دمایی که به ندرت به ۳۵ درجه سانتی‌گراد یا بالاتر می‌رسد) و زمستان‌های معتدل دارند.

ما تصمیم گرفتیم در این مقاله شما را با آب و هوای ژاپن و بهترین زمان سفر به این کشور زیبا آشنا سازیم اگر شما نیز تور ژاپن را نیز در فهرست برنامه های خود قرار داده اید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشد.

آب و هوای مناطق مختلف ژاپن

ویژگی های جغرافیایی متنوع ژاپن آن را به شش منطقه آب و هوایی اصلی تقسیم می کند.

هوکایدو متعلق به آب و هوای مرطوب قاره ای است که زمستان های طولانی و سرد و تابستان های خنک دارد. بارش کم است. با این حال، زمستان بارندگی های زیادی به صدها اینچ در مناطقی مانند ساپورو و آساهیکاوا به همراه دارد .

در دریای ژاپن، باد فصلی شمال غربی در زمستان باعث بارش برف سنگین می شود که در جنوب توهوکو بیشتر قبل از شروع بهار آب می شود. در تابستان، باران کمی کمتر از منطقه اقیانوس آرام است، اما گاهی اوقات به دلیل پدیده باد فوئن، دمای بسیار بالایی را تجربه می کند .

ارتفاعات مرکزی : آب و هوای داخلی معمولی تغییرات دمایی زیادی بین تابستان و زمستان و بین روز و شب می دهد. به دلیل اثرات سایه باران، میزان بارندگی کمتر از ساحل است.

دریای داخلی ستو: کوه‌های مناطق چوگوکو و شیکوکو بادهای فصلی را مسدود می‌کنند و آب و هوای معتدل و روزهای خوب زیادی را در طول سال به ارمغان می‌آورند.

اقیانوس آرام: آب و هوا بین شمال و جنوب بسیار متفاوت است، اما به طور کلی زمستان ها به طور قابل توجهی ملایم تر و آفتابی تر از سمتی است که رو به دریای ژاپن است. تابستان ها به دلیل بادهای فصلی جنوب شرقی گرم است. بارش در جنوب بسیار زیاد و در شمال در تابستان شدید است. آب و هوای جزایر اوگاساوارا از آب و هوای نیمه گرمسیری مرطوب تا آب و هوای گرمسیری ساوانا با دماهای گرم تا گرم در تمام طول سال متغیر است.

آب و هوای جزایر ریوکیو از آب و هوای نیمه گرمسیری مرطوب در شمال تا آب و هوای جنگل های بارانی استوایی در جنوب با زمستان های گرم و تابستان های گرم متغیر است.

بدترین آب و هوای ژاپن

گرم ترین و مرطوب ترین فصل ژاپن از ژوئن تا آگوست است. که ترکیبی از گرما و رطوبت زیاد در سطح شهر است همچنین فصل طوفان در (سپتامبر) جزو بدترین آب و هوا در ژاپن محسوب می شود.

بهترین آب و هوای ژاپن

بهترین آب و هوا در ژاپن فصل بهار(از مارس تا آوریل) است این زمانی از سال است که نه خیلی سرد است و نه خیلی گرم – دمای بهار در ژاپن کاملاً مناسب است با شکوفه های گیلاس که منظره ی زیبایی به مناطق گردشگری این کشور می بخشد و اصلی‌ترین فصل گردشگری در ژاپن است.

آب و هوای ژاپن در طول سال چگونه است

ژاپن تقریبا در طول سال مرطوب است. آب و هوای ژاپن دارای چهار فصل مجزا است فصل بهار و پاییز به دلیل شکوفه های گیلاس بهترین و زیباترین فصل در ژاپن است و بهترین زمان برای سفر به ژاپن است.

فصل پاییز در ژاپن بسیار محبوب است زیرا که هوا بسیار خنک است و فصل شروع بارش های منظم است در تابستان توده های گرم و کم فشار فرا می رسند این توده ها تابستان ها را گرم میکنند و با بارندگی زیاد همراه هستند.

فصل زمستان در ژاپن معتدل و میزان بارندگی نسبتا زیاد است هوا خشک می شود و زمین پوشیده از برف می شود و خورشید زودتر غروب می کند .

اواخر می تا اواخر ژوئن فصل بارانی ژاپن است و رطوبت هوا بسیار بالا میرود شمال و جنوب ژاپن آب و هوای متفاوتی دارد.

در ماه مارس در جنوب می توانید آفتاب بگیرید ولی در شمال می توانید اسکی کنید و جنوب ژاپن آب و هوای مدیترانه و نیمه گرمسیری دارد با زمستان های معتدل و تابستان های گرم با بارندگی زیاد همراه است.

آب و هوای ژاپن در فصل زمستان

در زمستان، پتوهایی از برف سفید چشم انداز را می پوشاند، به ویژه در شمالی ترین مناطق توهوکو و هوکایدو. برای علاقه مندان به ورزش های زمستانی، این بهترین زمان از سال برای بازدید از ژاپن است.

پیست‌های اسکی باز هستند و می‌توانید انواع فعالیت‌های خارج از خانه، از جمله اسکی، اسنوبرد، و لوله‌های برفی را امتحان کنید. اگر هنوز تجربه زیادی ندارید، چندین پیست اسکی درس ها و دوره هایی را ارائه می دهند که می توانید در آنها شرکت کنید.

برای کسانی که به دنبال تعطیلات آرامش‌بخش‌تری هستند، می‌توانند از یک روتنبورگ (چشمه آب گرم) که برف به آرامی در اطراف شما می‌بارد دیدن کنید یا از دیگ داغ محبوب خورش ژاپنی که به نام nabe (نبه) می‌روید، امتحان کنید.

هوا در زمستان کاملاً خشک است. از آنجا که خورشید زودتر غروب می کند، نمایشگرهای روشنایی را خواهید دید که برای بازدیدکنندگان تنظیم شده است تا از آن لذت ببرند. البته به خاطر داشته باشید که مغازه ها معمولا در تعطیلات سال نو از 29 دسامبر تا 4 ژانویه بسته هستند.

سه نقطه برتر برای بازدید در زمستان:

1. هاکوبا، ناگانو – یکی از محبوب ترین مناطق اسکی ژاپن و محل برگزاری بازی های المپیک زمستانی 1998

2. Niseko، Hokkaido – یک سرزمین عجایب زمستانی در نزدیکی ساپورو که در آن می توانید از فعالیت های مختلف در برف لذت ببرید، از جمله اسکی، سورتمه سواری، تیوپ و غیره.

3. زائو، میاگی – معروف به پیست اسکی زائو اونسن، که از اواخر دسامبر تا اوایل ماه مه باز است و مکانی عالی برای فعالیت های ورزشی زمستانی است

آب هوای ژاپن در فصل بهار

فصل بهار یکی از محبوب ترین زمان ها برای سفر به ژاپن است. آب و هوای معتدل و مجموعه رنگ‌های شگفت‌انگیز طبیعت که در ماه‌های طولانی زمستان از خواب بیدار می‌شوند، بازدیدکنندگان را از سراسر جهان جذب می‌کنند که می‌خواهند ببینند ژاپن در بهار چه چیزی برای ارائه می‌دهد.

یکی از پرطرفدارترین مناظر در فصل بهار، شکوفه دادن درختان شکوفه گیلاس است. این گل‌های صورتی ظریف که به ساکورا معروف هستند به نماد بین‌المللی ژاپن تبدیل شده‌اند. می توانید آنها را در اوایل ژانویه در اوکیناوا و تا اواخر ماه مه در هوکایدو مشاهده کنید.

با این حال، شکوفه های آلو و گیلاس تنها گل هایی نیستند که دوباره زنده می شوند. گل های دیگری مانند فوجی (ویستریا) و چوریپو (لاله ها) در این زمان از سال شکوفا می شوند.

زمان سفر در هفته طلایی (اواخر آوریل تا اوایل ماه مه) به اوج خود میرسد، زمانی که افزایش سفرهای داخلی به شلوغی ژاپن می افزاید.

سه نقطه برتر برای بازدید در بهار:

1. پارک هیروساکی، آئوموری – یکی از بهترین مکان ها برای دیدن شکوفه های گیلاس در ژاپن در محوطه قلعه هیروساکی.

2. پارک گل آشیکاگا، توچیگی – مکانی زیبا برای دیدن ویستریا، یکی از محبوب ترین گل های ژاپن،

3. فوجی پنج دریاچه، یاماناشی – منطقه تفریحی دریاچه ای که می توانید در آن کمپ بزنید و ماهی بگیرید یا از چشمه های آب گرم و موزه ها دیدن کنید

آب و هوای ژاپن در فصل پاییز

در پاییز، مناظر ژاپن با هزاران رنگ غنی در طول این مهلت کوتاه از گرمای تابستان رنگ می‌شود. برگ های زیبای پاییزی و هوای خنک، آگوست و سپتامبر را به زمان محبوبی برای بازدید از ژاپن تبدیل کرده است.اگر می خواهید در فصل پاییز از ژاپن دیدن کنید و از آب و هوا و جاذبه های دیدنی این فصل لذت ببرید ابتدا باید ویزای ژاپن را تهیه کنید.

مسافران می توانند در پارک ها و جنگل ها قدم بزنند و رنگ های غنی افرا ژاپنی معروف به مومیجی را تحسین کنند که به معنای واقعی کلمه به عنوان برگ های قرمز ترجمه می شود.

چه با قطار کوتاهی از شهر بروید و چه برای یک سفر شبانه، مناظر پاییزی ژاپن را نباید از دست داد.برای کسانی که از شهرها دیدن می‌کنند، کافه‌ها، رستوران‌ها و تفریحات شبانه در این زمان به شدت جریان دارند. آب و هوای خنک تر، گردش به معابد یا ریو کان ( مسافرخانه های سنتی) در حومه شهر را نیز تشویق می کرد.

سه نقطه برتر برای بازدید در پاییز:

1. نیکو، توچیگی – به خاطر رنگ‌های زیبای پاییزی و کوه‌های دیدنی، دریاچه‌ها، آبشارها و چشمه‌های آب گرم معروف است.

2. دره ناروکو، میاگی – یکی از محبوب‌ترین نقاط منطقه توهوکو، که می‌توانید آن را از یک سکوی مشاهده در کنار استراحتگاه ناروکوکیو مشاهده کنید.

3. چیچیبو، سایتاما -مکانی محبوب برای مناظر طبیعی که شاخ و برگ های پاییزی در آن قاب شده است

آب و هوای ژاپن در فصل تابستان

فصل تابستان با باران در ژوئن شروع می شود، در حالی که بیشتر ماه جولای و کمی آگوست با روزهای گرم و مرطوب مشخص می شود. بیشتر بازدید کنندگانی که در این زمان از ژاپن بازدید می کنند به سواحل، دریاچه ها و رودخانه ها می روند.

طیف گسترده ای از فعالیت های تابستانی برای انجام وجود دارد، از جمله موج سواری، حمام آفتاب، غواصی، و رفتینگ در رودخانه.سایر گردشگران برای دمای پایین تر به کوه ها می روند. شهرهایی که در ارتفاعات قرار دارند، اقامتگاه‌های روستایی و جذابی را ارائه می‌دهند که می‌توانید چند روز در آن‌ها بمانید. همچنین جاذبه های محلی مختلفی برای غلبه بر گرمای تابستان پیدا خواهید کرد.

اگر در تابستان به ژاپن سفر می کنید، ماتسوری (جشنواره) ژاپنی یا تای کای هانابی (آتش بازی) دو تجربه تابستانی هستند که نباید از دست داد. اغلب در ماتسوری تابستانی رقص، بازی و موسیقی وجود دارد. از سوی دیگر، نمایش آتش بازی یک سنت ژاپنی است که قدمت آن به صدها سال پیش می رسد.

سه نقطه برتر برای بازدید در تابستان:

1. هوکایدو – در زمستان محبوب است، که به دلیل مزارع گل، و سایر نقاط طبیعی، مکانی زیبا برای بازدید در تابستان است.

2. شهر کیوتو – شهری زیبا در نزدیکی اوزاکا که می توانید در آن به تورهای دوچرخه سواری بروید.

3. جزایر اوکیناوا – مقصد ساحلی ژاپن. هنگامی که آب ها در ماه مه شروع به گرم شدن کرد، می توانید شنا کنید، غواصی کنید، کایاک سواری کنید و در فعالیت های دیگر در فضای باز شرکت کنید .

آب و هوای ژاپن در ماه ژانویه

ژانویه در ژاپن در اواسط زمستان است. سردترین و خشک ترین ماه سال است. با وسعت طولانی آن از شمال به جنوب، هر چه در ژاپن به سمت جنوب بروید، آب و هوای گرمتری خواهید داشت (متوسط ​​ساپورو زیر صفر است و اوکیناوا در ژانویه معتدل است).

برف بیشتر از ماه دسامبر می بارد (البته از نظر کمیت کمتر) . بنابراین، ژانویه بهترین زمان برای ورزش های زمستانی و تجربه یک ریوکان (مهمانخانه ژاپنی) با چشمه های آب گرم است.

در پایان فصل تعطیلات ، جشن های ژاپنی برای استقبال از سال نو در کنار عزیزان و خانواده شما فراهم می کند. پس از هفته اول ژانویه، احتمالاً از تخفیف‌هایی در هتل‌ها/پروازها و جاذبه‌های آرام‌تر برخوردار خواهید شد.

حدوده دما: 2 تا 9 درجه سانتی گراد (35 تا 48 درجه فارنهایت)

میزان بارندگی: 67 میلی متر (2 اینچ)

روزهای بارانی: 8

روزهای آفتابی: 23

آب و هوای ژاپن در ماه فوریه

زمستان در ماه فوریه در ژاپن ادامه دارد. شرایط اسکی در شمال ژاپن (هوکایدو) به بهترین حالت خود می رسد. ژاپن مرکزی (توکیو، کیوتو و اوزاکا) سرد و ساکت می ماند، در حالی که بهار نشانه هایی از آمدن در جنوب گرم (اوکیوانا) را نشان می دهد.

همراه با مزایای شلوغی کمتر ، فوریه زمان بسیار خوبی برای کشف ژاپن برای همه مسافران است: فعالیت‌های زمستانی هیجان‌انگیز، چشمه‌های آب گرم آرامش‌بخش برای حمام کردن، و شکوفه‌های اولیه گیلاس و آلو.

محدوده دمای متوسط: 2 درجه سانتی گراد (36 درجه فارنهایت) – 10 درجه سانتی گراد (50 درجه فارنهایت)

میانگین بارندگی: 73 میلی متر (3 اینچ)

میانگین روزهای بارانی: 8

میانگین روزهای آفتابی: 20

آب و هوای ژاپن در ماه مارس

مارس شروع بهار (مارس تا مه) در بیشتر ژاپن است، جایی که میانگین دمای روزانه به بالای 10 درجه سانتیگراد (50 درجه فارنهایت) می رسد و باران در 1 روز در 3 روز به سطوح متوسط ​​افزایش می یابد. هر چه به سمت جنوب جلوتر می روید گرمتر و مرطوب تر می شود.

با این حال، در شمال ژاپن (هوکایدو)، بهار تا آوریل فرا نمی رسد و برعکس، بارندگی تا ماه مارس کاهش می یابد.با گرم‌ تر شدن هوا در اواخر ماه مارس، می‌توانید از شکوفه‌های مشهور گیلاس ژاپن که در اواخر ماه مارس در مرکز ژاپن به‌طور کامل شکوفا می‌شود، لذت ببرید

آب و هوای مارس به طور میانگین

محدوده دما: 5-13 درجه سانتی گراد (41-56 درجه فارنهایت)

میزان بارندگی: 109 میلی متر (4 اینچ)

روزهای بارانی: 10

روزهای آفتابی: 20

آب و هوای ژاپن در ماه آوریل

در میان ماه های بهار آن (مارس تا مه)، آوریل از نظر آب و هوا بهترین زمان برای بازدید از ژاپن است . به جز هوکایدو سرد، بیشتر ژاپن شرایط ملایم با میانگین دمای 19 درجه سانتیگراد (67 درجه فارنهایت) را تجربه می کند.

در مورد بارندگی، هر چه به شمال بروید، خشک‌تر می‌شود. تنها با چند باران بهاری برای مرطوب کردن درختان گلدار، می توانید یک سفر مهم را در میان پس زمینه ای زیبا از محبوب ترین شکوفه های گیلاس در جهان جشن بگیرید

محدوده دما: 10 تا 19 درجه سانتی گراد (50 تا 67 درجه فارنهایت)

میزان بارندگی: 113 میلی متر (4 اینچ)

روزهای بارانی: 9

روزهای آفتابی: 21

آب و هوای ژاپن در ماه می

ماه مه که آخرین ماه بهار (مارس تا می) است، پر از روزهای آفتابی، گل های خیره کننده و فضای جشن است. اگر دوست دارید ژاپن را در بهاری کمتر شلوغ کشف کنید، ماه می بهترین زمان است.

به عنوان یک ماه انتقالی از بهار به تابستان در ژاپن، بارندگی در ماه مه از شمال به جنوب از کم به زیاد متغیر است. شمال ژاپن (هوکایدو) خشک باقی می ماند، در حالی که در مرکز ژاپن (توکیو وکیوتو) نم نم باران متوسط ​​یا فوران های کوتاه تر شدیدتر در اواخر ماه مه دریافت می شود. در جنوب ژاپن (به ویژه اوکیناوا)، فصل بارانی اول می رسد

محدوده دما: 15-23 درجه سانتی گراد (58-73 درجه فارنهایت)

میزان بارندگی: 140 میلی متر (6 اینچ)

روزهای بارانی: 10

روزهای آفتابی: 21

آب و هوای ژاپن در ماه ژوئن

ژوئن شاهد ورود تابستان (ژوئن تا آگوست) و همچنین فصل بارانی (ژوئن تا اواسط جولای) در ژاپن است. در ژوئن، میانگین دمای روزانه حدود 25 درجه سانتیگراد (77 درجه فارنهایت) است.

در مورد بارندگی، هرچه به شمال ژاپن نزدیک‌تر شوید، آب و هوای خشک‌تر می‌شود. میانگین بارندگی در ژاپن مرکزی (توکیو، کیوتو و اوزاکا) و جنوب ژاپن (اوکیناوا) حدود 200 میلی متر (8 اینچ) است. اما در شمال، در هوکایدو، هنوز هم با روزهای آفتابی خشک است.

حدوده دما: 19-26 درجه سانتی گراد (66-79 درجه فارنهایت)

میزان بارندگی: 178 میلی متر (7 اینچ)

روزهای بارانی: 10

روزهای آفتابی: 20

آب و هوای ژاپن در ماه ژوئیه

جولای در ژاپن در اواسط تابستان (ژوئن تا آگوست) است. بارندگی پس از نیمه اول جولای تا حدودی کاهش می یابد،در ماه جولای می توانید مهمانی هایی با رژه های جشن و آتش بازی های رنگارنگ تجربه کنید

حدوده دما: 23-29 درجه سانتی گراد (73-84 درجه فارنهایت)

میزان بارندگی: 171 میلی متر (7 اینچ)

روزهای بارانی: 11

روزهای آفتابی: 20

آب و هوای ژاپن در ماه آگوست

آگوست پایان تابستان ژاپن (ژوئن تا آگوست) است. میانگین دمای روزانه به 31 درجه سانتیگراد (88 درجه فارنهایت) می رسد. اگر می خواهید از گرما فرار کنید، شمال ژاپن و کوه های آلپ ژاپن مقصد ایده آلی هستند.با وجود گرما، خشک ترین آب و هوای تابستان در ژاپن، فقط با چند بارندگی کوتاه، به شما پاداش داده می شود ، زیرا فصل بارانی (ژوئن تا آگوست) از بین می رود و فصل طوفان (سپتامبر/اکتبر) هنوز فرا نرسیده است.

همچنین می‌توانید از نمایش‌های آتش‌بازی در سطح جهانی و جشنواره‌های فراوان نیپون در ماه اوت لذت ببرید

حدوده دما: 24-31 درجه سانتی گراد (74-88 درجه فارنهایت)

میزان بارندگی: 155 میلی متر (6 اینچ)

روزهای بارانی: 9

روزهای آفتابی: 22

آب و هوای ژاپن در ماه سپتامبر

پاییز ژاپن معمولا از سپتامبر شروع می شود. دمای هوا در طول ماه به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.سپتامبر دومین فصل بارانی (فوق شدیدتر) (فصل طوفان) در مرکز ژاپن است که بیشترین بارندگی را در مرکز و شمال ژاپن و طوفان ها، بیشتر در جنوب ژاپن به همراه دارد.به دلیل آب و هوای مرطوب، از کمترین هزینه و کمترین جمعیت در بین ماه های پاییز (سپتامبر تا نوامبر) در ژاپن بهره مند خواهید شد

حدوده دما: 20-27 درجه سانتی گراد (68-81 درجه فارنهایت)

بارندگی: 200 میلی متر (8 اینچ)

روزهای بارانی: 10

روزهای آفتابی: 20

آب و هوای ژاپن در ماه اکتبر

اکتبر یکی از ماه های پاییز ژاپن است. بدون گرمای سوزان یا سرمای یخبندان ، می‌توانید از فعالیت‌های خارج از منزل با هوای معتدل و عمدتاً آفتابی لذت ببرید.رنگ های پاییزی ژاپن را در ماه اکتبر جذاب تر می کند. شمال ژاپن اولین شاخ و برگ های پاییزی را دارد و پس از آن مناطق مرکزی و جنوبی ژاپن قرار دارند

میانگین دما: 15 درجه سانتی گراد (59 درجه فارنهایت)  22 درجه سانتی گراد (72 درجه فارنهایت)

میانگین بارندگی: 128 میلی متر (5 اینچ)

میانگین روزهای بارانی: 9

میانگین روزهای آفتابی: 22

آب و هوای ژاپن در ماه نوامبر

آب و هوای راحت و شاخ و برگ های پاییزی خیره کننده، نوامبر را به یکی از بهترین ماه ها برای بازدید از بیشتر نقاط ژاپن تبدیل کرده است.چه به دنبال یک جشن عطف رمانتیک باشید یا با خانواده خود برای تعطیلات سفر کنید، برگ های رنگارنگ پس زمینه مناسبی برای سفر ژاپن شما هستند .با آب و هوای معتدل و خشک، نوامبر ماه انتقال از پاییز به زمستان است. بنابراین، شما می توانید انتظار آب و هوای معتدل تری را در اوایل نوامبر داشته باشید و هر چه جنوب ژاپن بیشتر شود، هوای گرم تری خواهید داشت

محدوده دما: 9-17 درجه سانتی گراد (48-62 درجه فارنهایت)

میزان بارندگی: 86 میلی متر (3 اینچ)

روزهای بارانی: 8

روزهای آفتابی: 22

آب و هوای ژاپن در ماه دسامبر

دسامبر شاهد ورود زمستان (دسامبر تا فوریه) در ژاپن با آسمان روشن و دمای سرد در سراسر کشور است.بارش برف معمولاً در اواخر دسامبر که فصل اسکی در حال نزدیک شدن است به شمال ژاپن می رسد. در همین حال، ژاپن مرکزی و جنوبی اغلب اوقات خشک می مانند.

علاوه بر این، در اوایل ماه می توانید دمای گرم تری را انتظار داشته باشید.فرهنگ شرقی عجیب و غریب، نورپردازی های فوق العاده زمستانی، و حمام کردن سنتی بهار آب گرم، ژاپن را به مقصدی ایده آل برای جشن های کریسمس و سال نو تبدیل کرده است.

محدوده دما: 5-11 درجه سانتی گراد (42-52 درجه فارنهایت)

میزان بارندگی: 65 میلی متر (3 اینچ)

روزهای بارانی: 7

روزهای آفتابی :24

آب و هوای از ژاپن در ماه فروردین

فروردین یکی از ماه های بهار در ژاپن و یکی از بهترین فصل ها برای سفر به ژاپن است فصل رویش گیاهان و شکوفایی درختان گیلاس است با هوای مطلوب و ملایم هرچه به سمت شمال می رویم هوا سردتر و میزان بارندگی کمتر

محدوده دما: 7تا19 درجه سانتی گراد

میزان بارندگی: 109 تا 113 میلی متر

روزهای بارانی: 10

روزهای آفتابی: بین 20 تا 21

آب و هوای از ژاپن در ماه اردیبهشت

اردیبهشت فصل رویش گیاهان است همچنین یک فصل پررفت و آمد و ایده آلی برای سفر به ژاپن است در این فصل هوا معتدل در شمال خشک و در مرکز ژاپن فصل بارانی فرامی رسد .

محدوده دما: در اوایل ماه تا 19 و در اواخر بین 15 تا 23 سانتی گراد

میزان بارندگی: بین 113 تا 140 میلی متر

روزهای بارانی: بین 9 تا 10

روزهای آفتابی: 21

آب و هوای از ژاپن در ماه خرداد

خرداد فصل بارانی در ژاپن است بغیر از هوکایدو(شمال )ژاپن که آب و هوای خشک تری دارد ، زمین از لحاظ پوشش گیاهی در بهترین حالت قرار دارد آبتنی در چشمه های آبگرم یکی از بهترین فعالیت ها لذت بخش در این روزهای بارانی است .

محدوده دما: 19 تا 26 درجه سانتی گراد

میزان بارندگی: میزان بارندگی بین 140 تا 178 میلی متر

روزهای بارانی: 10

روزهای آفتابی: بین 20 تا 21

آب و هوای از ژاپن در ماه تیر

تیر یکی از ماه های تابستان است اوایل ماه شاهد باران فراوان هستیم ولی در اواسط و اواخر بارندگی کاهش می یابد گرما ژاپن را فرا میگیرد به جز شمال ژاپن که هوای خنک تری دارد که بهترین مکان در این فصل است در این فصل تفریحات و فستیوال ها به اوج خود می رسد .

محدوده دما:20 تا 29 درجه سانتی گراد

میزان بارندگی: بین 171 تا 178 میلی متر

روزهای بارانی: بین 10 تا 11

روزهای آفتابی: 20

آب و هوای از ژاپن در ماه مرداد

مرداد به خاطر تعطیلی مدارس یک ماه پررفت و آمد در ژاپن است بجز ارتفاعات هوکایدو و کوه های آلپ، آب و هوای گرم شرجی را در کشور شاهد هستیم همچنین می توانید از جشن ها و فستیوال های محلی لذت ببرید.

محدوده دما: بین 23 تا 31 درجه سانتی گراد

میزان بارندگی: بین 155 تا 171

روزهای بارانی: بین 9 تا 11

روزهای آفتابی: 20تا 22

آب و هوای از ژاپن در ماه شهریور

در شهریور هوای مرکزی و جنوبی کشور گرم و مرطوب است برای ساپورو پرباران ترین موعد سال است و به دلیل گرما و رطوبت هوا فصل کم رفت تو آمدی محسوب می شود.

محدوده دما: بین 24 تا 27 درجه سانتی گراد

میزان بارندگی: بین 155 تا 200

روزهای بارانی: بین 9 تا 10

روزهای آفتابی: 21

آب و هوای از ژاپن در ماه مهر

این ماه بخاطر معتدل شدن هوا یکی از ماه های ایده آل برای سفر به ژاپن است در ماه مهر رطوبت هوا کم شده و و با سردتر شدن دما احتمال طوفان کاهش می‌یابد همچنین پوشش گیاهی ژاپن در این ماه رنگ پاییزی به خود می گیرد.

محدوده دما: در اوایل ماه تا 27 و در نیمه دوم 22 درجه سانتی گراد متغیر است

میزان بارندگی:بین 128 تا 200

روزهای بارانی: بین 9 تا 10

روزهای آفتابی: 20 تا 22

آب و هوای از ژاپن در ماه آبان

در این ماه ژاپن جامه پاییزی تن می‌کند و با سردتر شدن دما احتمال طوفان کاهش می‌یابد آب و هوای معتدل و رطوبت پایین در این ماه مردم را به سمت طبیعت روانه می کند.

محدوده دما: 17 درجه فاز نهایت 22 درجه سانتی گراد

روزهای بارانی:بین 86 تا 128

روزهای بارانی :بین 8 تا 9

روزهای آفتابی: 22

آب و هوای از ژاپن در ماه آذر

در ماه آذر هوا به تدریج رو به سرما می رود . ولی در جنوب نسبتا معتدل و زمستان خفیف تری دارد در مناطق مرکزی و شمالی برف در حال بارش است که فرصت مناسبی برای اسکی ایجاد می کند.

محدوده دما: بین 7 تا 15 درجه سانتی گراد

میزان بارندگی: بین 65 تا 86

روزهای بارانی: بین 7تا10

روزهای آفتابی: 23 تا 24

آب و هوای از ژاپن در ماه دی

دی یکی از ماه های زمستان سردترین و خشک ترین ماههای سال است ولی هرچه به سمت جنوب می رویم هوای گرمتری را تجربه خواهید کرد. در این موعد سال و در شمال ژاپن، هنوز هوا سرد و برفی و بازار ورزش‌های زمستانی داغ و تجربه کردن چشمه های آبگرم است

محدوده دما: 2 تا 11 درجه سانتی گراد

میزان بارندگی: 67 میلی متر

روزهای بارانی: بین 7 تا 8

روزهای آفتابی: بین 23 تا 24

آب و هوای از ژاپن در ماه بهمن

بهمن یکی از ماههای زمستانی در ژاپن است در این ماه هوا رطوبت کافی را دارد شمال ژاپن سرد در حالی که در جنوب نشانه هایی از بهار در آن دیده می شود در شمال بازار فعالبت های زمستانی مانند اسکی هنوز برقرار است .

محدوده دما:2 تا 8 درجه سانتی گراد

میزان بارندگی: بین 67 تا 73 میلی متر

روزهای بارانی: 8

روزهای آفتابی: بین 20 تا 23

آب و هوای از ژاپن در ماه اسفند

ماه اسفند فصل بهار و شکوفایی درختان گیلاس است دمای هوا در جنوب ژاپن رو به ملایمت می رود در این فصل باران تا حدودی افزایش می یابد و می توان گفت یکی از بهترین فصل ها برای سفر به ژاپن است.

محدوده دما: 2 تا 13/5 درجه سانتی گراد

میزان بارندگی: بین 73 تا 109 میلی متر

روزهای بارانی: بین 8 تا 10

روزهای آفتابی: 20

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.