بزرگترین جزایر کشور ژاپن

بزرگترین جزایر کشور ژاپن- ژاپن بزرگترین کشور جزیره ای در شرق آسیا و چهارمین کشور جزیره ای بزرگ روی زمین است. این شهر مجموعه ای متشکل از 6000 جزیره شگفت انگیز با اشکال و اندازه های مختلف را در خود جای داده است که از این تعداد تنها حدود 400 جزیره برای همیشه ساکن هستند.

از میان این چند صد، پنج جزیره اصلی ادعای اصلی شهرت این کشور هستند که شهرهای معروف ژاپن و جاذبه های گردشگری ماجراجویانه را در خود جای داده اند. ژاپن جزیره های زیبایی دارد برای سفر به این کشور می توان با تور ژاپن از این جزیره ها دیدن کرد.در اینجا مروری بر بزرگترین جزایر ژاپن بر اساس مساحت زمین است.

 

جزیره شیموشیما (574 کیلومتر مربع )

سواحل جزیره شیموشیما که بزرگترین گروه جزایرآموکاسا با بیش از 120 نفر است، کمتر از چهار دریا شامل دریای آریاکه ، دریای آماکوسا نادا ، دریای چین شرقی و دریای یاتسوشیرو است.

فعالیت در جزیره بیشتر در اطراف شهر آموکوسا متمرکز است و بخش کوچک‌تری در ساحل شمال غربی که شهر آرام‌تر ریهوکو را در خود جای داده است، محدود می‌شود.تاکید در شیموشیما بر روی فضای باز است، با سواحل زیبا، پارک ها و مسیرهای پیاده روی. هیچ کمبودی در تاریخ نیز وجود ندارد. این جزیره به خاطر مجموعه موزه های تاریخی و کلیساهای قدیمی و عجیبش مشهور است.

جزیره آواجی (592 کیلومتر مربع )

جزیره آواجی که در استان هیوگو واقع شده است، در شرق دریای داخلی سئو قرار دارد.آواجی، که به معنای «جاده به سوی آوا» است، دروازه‌ای بین دو جزیره مشهور ژاپن – جزیره شیکوکو و هونشو – ایجاد می‌کند.

این پل توسط طولانی ترین پل معلق جهان به این پل متصل می شود.جدا از سواحل شنی عالی و معماری جذاب ژاپنی، این جزیره به خاطر گرداب های ناروتو در نزدیکی خود که در تنگه بین آواجی و جزیره شیکوکو می چرخند، مشهور است.

جزیره تسوشیما

جزیره تسوشیما بخشی از مجمع الجزایر بزرگ ژاپن است. این جزیره در نیمه راه بین سرزمین اصلی ژاپن و شبه جزیره کره واقع شده است، این جزیره به دو بخش تقسیم می شود – Shimono-shima در جنوب و Kamino-shima در شمال ، این جزیره که بیش از 40 مایل امتداد دارد، 100 جزیره اقماری کوچکتر را در خوشه خود گنجانده است و آن را به بزرگترین گروه جزیره ماهواره ای در استان ناکازاکی تبدیل می کند.

گستره وسیع آن تا حد زیادی توسط پارک شبه ملی Iki-Tsushima محافظت می شود که دارای برخی از جذاب ترین مناظر منطقه است.

آمامی اوشیما (712 کیلومتر مربع )

آمامی اوشیما بزرگترین جزیره در مجمع الجزایر آمامی است و بخشی از جزایر ساتسونان در استان کاگوشیما ژاپن را تشکیل می دهد.این جزیره آتشفشانی با داشتن خانه ای برای بیش از 70000 نفر، توسط آب های دریای چین شرقی و اقیانوس آرام احاطه شده است.

پارک ملی آمامی گونتو با سواحل زیبا، آب و هوای مطبوع، و صخره های مرجانی دیدنی از اکثر جزیره محافظت می کند. جای تعجب نیست که یکی از محبوب ترین مقاصد ورزش های آبی ژاپن است. غواصی، به ویژه، در اینجا محبوب است.

جزیره سادو (854 کیلومتر مربع )

جزیره سادو که در سواحل استان نیگاتا قرار دارد، زمانی به عنوان یک زندان سیاسی موقت خدمت می کرد. هم امپراتور جونتوکو و هم راهب بودایی نیچیرن به اینجا تبعید شدند.

پس از کشف طلا در قرن هفدهم، این جزیره به یک نقطه محبوب معدن طلا تبدیل شد و پانینگ طلا هنوز هم امروزه یک فعالیت محبوب است.جشن سالانه زمین، جشنواره بین‌المللی هنر و فرهنگ که در ماه آگوست برگزار می‌شود، این جزیره دورافتاده را نیز بر روی نقشه قرار داده است، و همچنین شهرت آن برای پرندگان کمیاب است.

جزیره اوکیناوا (1206 کیلومتر مربع )

جزیره اوکیناوا علیرغم اینکه بزرگترین جزایر اوکیناوا و ریوکیو (نانسی) ژاپن است، هنوز کوچکترین و کم جمعیت ترین جزیره در بین پنج جزیره اصلی ژاپن است همچنین ویزای ژاپن بخاطر جاذبه های گردشگری همچنین جزیره های زیبایی که در این کشور وجود دارد بسیار ارزشمند است .

این جزیره که بیش از 65 مایل در آبی فیروزه‌ای اقیانوس آرام کشیده شده، تاریخ جالبی دارد، زیرا محل نبرد اوکیناوا – آخرین نبرد بزرگی است که در طول جنگ جهانی دوم انجام شد.از آن زمان، این جزیره به عنوان یک مرکز برای نیروهای مسلح ایالات متحده خدمت کرده است و دارای بیش از 30 پایگاه نظامی و نزدیک به 50 سایت آموزشی است.

جزیره شیکوکو (18297 کیلومتر مربع )

جزیره شیکوکو که به معنای «چهار استان» است، دارای حومه‌های زیبا است و نام آن از چهار منطقه قبلی که زمانی جزیره را تقسیم می‌کردند،این جزیره بین جزایر هونشو و کیوشو قرار دارد و توسط یک پل به سرزمین اصلی متصل می شود.شیکوکو بزرگ است – این جزیره پنجاهمین جزیره بزرگ روی زمین است.

این جزیره که توسط دریای داخلی در شمال، تنگه کیی در شرق و تنگه بانگو در غرب احاطه شده است، نزدیک به 140 مایل از خط ساحلی پر پیچ و خم است.

شیکوکو یکی از پنج جزیره اصلی ژاپن است و خانه ای برای حدود چهار میلیون نفر فراهم می کند. این شهر بیشتر به خاطر زیارت معابد 88 نفره اش که توسط یک کشیش بودایی باستانی که زمانی در این جزیره زندگی می کرد، ایجاد کرده است.

جزیره کیوشو (36782 کیلومتر مربع )

جزیره کیوشو جنوبی ترین و سومین جزیره بزرگ از پنج جزیره اصلی ژاپن است و جایگزین بسیار آرام تری برای سرزمین اصلی شلوغ ژاپن است.کیوشو، که به معنای «نه استان» است، از نام نه استان باستانی سایکایدو که زمانی آن را تقسیم میکردند، نامگذاری شده است.

این کشور که از شرق توسط اقیانوس آرام و از غرب با دریای چین شرقی احاطه شده است، توسط تنگه شیمونوسکی از سرزمین اصلی جدا شده است. کیوشو محل کوه آسو، فعال ترین آتشفشان ژاپن، و انبوهی از چشمه های آب گرم باشکوه و جوان کننده به نام انسن (چشمه های آبگرم)است.

جزیره هوکایدو (83,423 کیلومتر مربع )

جزیره هوکایدو که قبلا با نام ازو شناخته می شد، بسیار بزرگ است. در واقع، این جزیره بیست و یکمین جزیره بزرگ روی کره زمین است. این جزیره شمالی ترین و دومین جزیره بزرگ ژاپن و همچنین یکی از محبوب ترین مکان های تفریحی آن است.

جزیره آتشفشانی هوکایدو با آب و هوای جزیره ای باشکوه و مجموعه ای از چشمه های آب گرم طبیعی باشکوه، از گرمای سوزان تابستان ژاپن رهایی می بخشد.خانه ای که کمتر از شش پارک ملی دارد، حیات وحش جالبی مانند خرس قهوه ای، روباه قرمز ازو و گوزن هوکایدو سیکا نیز در اینجا وجود دارد.

جزیره هونشو (225800 کیلومتر مربع )

هونشو جایزه بزرگترین جزیره از پنج جزیره بزرگ ژاپن را به خانه می برد. همچنین پرجمعیت ترین است. این جزیره که در کنار آب های دریای ژاپن و اقیانوس آرام قرار دارد، هنوز بخشی از سرزمین اصلی ژاپن محسوب می شود.جزیره هونشو که بیش از 800 مایل امتداد دارد، بیش از نیمی از کشور را به خود اختصاص داده و هفتمین جزیره بزرگ جهان است.

برخی از معروف ترین شهرهای ژاپن را می توان در هونشو یافت. اینها شامل توکیو (پایتخت کشور) و همچنین اوزاکا و هیروشیما است. ادعای اصلی شهرت در جزیره هونشو کوه فوجی است – بلندترین کوه ژاپن و دومین آتشفشان جزیره بلند در آسیا.

 

Recent search terms:

  • https://visitjapan ir/the-largest-islands-in-japan/
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.