جزایر کراما

جزایر کراما

به دنیای آبی کراما خوش آمدید

جزایر زنجیره ای کراما یک مکان ایده آل برای تعطیلات است، به خصوص اگر به پیاده روی، ساحل، تماشای نهنگ و غواصی علاقه دارید. رنگ آبی خیره کننده اقیانوس در اطراف این جزایر به قدری متمایز است که اسم خاصی به نام آبی کراما دارد. بیشتر جزایر کراما خالی از سکنه هستند و محبوب ترین مقاصد آن توکاشیکی، زامامی و آکا هستند.

این موارد را از دست ندهید

• برخی از بهترین سواحل شنی در اوکیناوا

• غواصی عالی برای همه سطوح

• نهنگ های گوژپشت در زمستان

جزایر کراما

چگونه به آنجا برویم

از ناها با کشتی به جزایر دسترسی پیدا کنید.

کشتی های پرسرعت از بندر توماری در ناها به سه جزیره کراما وجود دارد: جزیره توکاشیکی (2-3 سفر در روز، حدود 40 دقیقه)، جزیره زامامی (2 سفر، 50-70 دقیقه) و جزیره آکا. (1-2 سفر، 50 دقیقه).

از آنجا می توان با کشتی به جزیره رفت.

حقایق فوری

• بیش از 20 جزیره در مجمع الجزایر کراما وجود دارد

• تنها چهار جزیره مسکونی هستند

• جزیره توکاشیکی بزرگترین جزیره کراما است

 

لاک پشت های توکاشیکی

جزیره توکاشیکی بزرگترین جزیره کراما است که روستا و بندر توکاشیکی در ساحل شمال شرقی و دهکده و بندر آهارن در ساحل جنوب غربی دارد. کشتی‌های ناها شما را به بندر توکاشیکی می‌آورند، اما احتمالاً می‌خواهید به سمت دیگر جزیره، به ساحل آهارن و ساحل توکاشیکو بروید.

غواصی فوق العاده

سواحل بسیار خوبی در این جزیره وجود دارد، اما این دو دارای بهترین مکان های غواصی و همچنین بهترین امکانات برای گردشگران هستند. زندگی دریایی در اینجا استثنایی است و آب ها خانه تعداد زیادی از لاک پشت های دریایی است.

مشاهداتی انجام دهید

Aharen بزرگتر از این دو است و تعدادی شرکت تور وجود دارد که اتوبوس های شاتل را به بنادر ارائه می دهند. رصدخانه Kubandaki که در کنار ساحل قرار دارد، منظره ای باشکوه از جزایر و خط ساحلی را به شما می دهد.

به ساحل بروید، مسیرها را طی کنید

ساحل توکاشیکو کوچکتر است و نقاط غواصی کمتری دارد، اما برای شنا و آفتاب گرفتن ایده آل است. منطقه اطراف ساحل توکاشیکو از تپه های جنگلی تشکیل شده است و مسیرهای پیاده روی عالی و نقاطی برای تماشا وجود دارد.

پیاده آن را طی کنید

اگرچه این جزیره دومین جزیره بزرگ در میان جزایر کراما است، اما جزیره زامامی به اندازه‌ای کوچک است که می‌توان از بندر تا دو ساحل عالی آن را در 20 دقیقه پیاده‌روی کنید.

بهترین سواحل

مانند همه این جزایر، مسیرهای پیاده‌روی بسیار خوبی در میان تپه‌های پوشیده از درخت وجود دارد، اما این سواحل است که جزیره زامامی را به مقصدی محبوب تبدیل کرده است.

مناظر زیر آبی

20 دقیقه از شرق بندر زامامی پیاده روی کنید و به ساحل فوروزامامی خواهید رسید. در همان مسافت به سمت غرب بروید و به ساحل آما می رسید. هر دو ساحل زیبا با امکانات خوب و طیف وسیعی از شرکت ها هستند که تورهای غواصی را با قایق های کف شیشه ای و اجاره تجهیزات غواصی ارائه می دهند.

آب های کم عمق

آب در ساحل آما کم عمق تر است و آن را برای خانواده دوستانه تر می کند، اما به این معنی است که برای دیدن زندگی مرجانی باید دورتر شنا کنید.

کوچک و زیباست

با اینکه حدود 260 ساکن دائمی در جزیره آکا وجود دارد، اما این تعداد توسط مسافرانی که در جستجوی سواحل عالی و طبیعت بکر هستند چندین برابر می شود.

آهوها

با آهوهای ریوکیو سیکا در این مناطق آزاد می‌دوند. آنها حتی بین جزایر شنا می کنند. این آهوها از گونه های حفاظت شده هستند.

قدرت پدال

بهترین ساحل آکا ساحل نیشیباما است. 20 دقیقه پیاده تا بندر فاصله دارد، اما می توانید دوچرخه، ماشین و اسکوتر کرایه کنید. اگر مشتاق دوچرخه سواری هستید، بهترین راه برای گردش در جزیره دوچرخه سواری است.

سواحل کمتر بازدید شده

پلی از جزیره آکا وجود دارد که شما را به جزایر گروما و فوکاجی می برد. اینها مقاصد کمتر محبوبی هستند، اما همچنان ارزش دیدن دارند زیرا سواحلی زیبا و مقدار زیادی رنگ آبی کراما دارند.

نهنگ یک زمان

بین ژانویه و مارس، برخی از مهمانان دیگر به آب‌های اطراف جزایر کراما می‌رسند – یعنی نهنگ‌های گوژپشت. نهنگ ها بیشتر سال را در آب های آلاسکا تغذیه می کنند و سپس به سمت جزایر کراما شنا می کنند تا زایمان کنند و بچه های خود را در آب های گرم پرورش دهند.

زمانی برای نزدیک شدن شما

دو یا سه ساعت برای یک تور تماشای نهنگ برنامه ریزی کنید. تقریباً مطمئن باشید که یک نمای نزدیک از این موجودات باشکوه خواهید دید. اندازه آنها 15 متر طول و با باله های یک سوم طول آنها، منظره ای باشکوه دارند. اگر بدشانس باشید و هیچ نهنگی را در تور ندیدید، بازپرداخت دریافت خواهید کرد (دوره هایی وجود دارد که بازپرداخت قابل اعمال نیست؛ این دوره بسته به تور متفاوت است).

 

 

منبع منبع
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.