مرکز کیوتو

تاریخ غنی و سنت های فرهنگی ژاپن را در قلب کیوتو  که در بین گردشگران تور ژاپن بسیار طرفدار دارد را کاوش کنید ، کیوتو پایتخت ژاپن و اقامتگاه امپراتور برای بیش از ۱۰۰۰ سال بود. اکنون این مکان خانه برخی از محبوب ترین جاذبه های ژاپن است. بسیاری از این جاذبه ها، از جمله کیوتو گوشو و قلعه نیجو، درست در قلب شهر قرار دارند. می توانید چندین ساعت را صرف گشت و گذار در مرکز کیوتو کنید و برخی از نمادین ترین مکان های میراث ژاپن را ببینید.

این موارد را از دست ندهید

• قلعه بزرگ نیجو متعلق به دوران فئودالی

• کیوتو گوشو و پارک بزرگی که آن را احاطه کرده است

• زیارتگاه شیموگامو-جینجا، یکی از قدیمی ترین زیارتگاه های کیوتو

• فضای سنتی منطقه نساجی نیشیجین

مرکز کیوتو

چگونه به آنجا برویم

دسترسی به مرکز کیوتو با قطار یا اتوبوس از ایستگاه کیوتو به راحتی امکان پذیر است.

بیشتر مناطق مرکزی کیوتو از طریق خط متروی شهرداری کیوتو کاراسوما یا خط راه آهن خصوصی کیهان از ایستگاه کیوتو به راحتی قابل دسترسی است. برای بازدید از پارک های کیوتو گوشو، کیوتو گون و سنتو گوشو از ایستگاه کیوتو، از خط Karasuma به ایستگاه Marutamachi یا Imadegawa بروید. برای رسیدن به قلعه نیجو از ایستگاه کیوتو، از خط Karasuma به ایستگاه Karasuma-Oike بروید.

به خط توزای متروی شهری کیوتو بروید و در ایستگاه Nijo-jo-mae پیاده شوید. معبد شیموگامو-جینجا در خط کیهان به سمت ایستگاه دماچیاناگی قرار دارد. از آنجا ۱۰ دقیقه پیاده راه است. دسترسی به منطقه نیشیجین با اتوبوس بهتر است. از ایستگاه کیوتو، با اتوبوس شماره ۹ به ایستگاه اتوبوس Horikawa Imadegawa بروید.

مرکز کیوتو:نمایش قدرت در قلعه نیجو

اولین شوگون توکوگاوا، ایه‌یاسو، این مجموعه فوق‌العاده را در سال ۱۶۰۳ ساخته بود. او عمداً اینجا را در نزدیکی کاخ امپراتوری به عنوان بیان قدرت خود و برای محافظت از امپراتور ساخت.

جزئیات معماری طلاکاری شده استادانه قلعه نیجو در تضاد کامل با مینیمالیسم خالی کاخ امپراتوری است. این قلعه با کنده کاری های چوبی پیچیده و پانل های رنگ آمیزی فوق العاده پوشیده شده است و دارای خندق های دوتایی و دیوار بلندی برای محافظت است. یکی از ویژگی‌های جذاب، طبقه‌های «بلبل» است که به خاطر صدای پرنده‌مانندی است که هنگام عبور از آن‌ها منتشر می‌کنند. همچنین یک سیستم امنیتی باستانی بود که حضور متجاوزان را به نگهبانان هشدار می داد.

مجموعه کاخ بزرگ از پنج ساختمان اصلی تشکیل شده است که همگی دارای اتاق های متعدد هستند. می‌توانید به آن‌ها نگاه کنید و نقاشی‌های چشمگیر روی صفحه توسط هنرمندان مشهور Kano Tanyu و Naonobu را ببینید. محوطه شامل نمونه ای دیدنی از یک باغ چشم انداز سنتی ژاپنی و همچنین یک باغ آلو زینتی و افراهای زیادی است که در پاییز رنگ های درخشانی به خود می گیرند.

کیوتو گوشو سلطنتی

کیوتو گوشو محل اقامت سابق خانواده امپراتوری ژاپن است. از سال ۱۸۶۸ که پایتخت را از کیوتو به توکیو نقل مکان کردند، این مکان خالی بوده است.

کاخی که امروز می بینید از هر طرف با دیواری بلند احاطه شده است و در محوطه آن معماری تاریخی کیوتو به چشم می خورد.ا

تورهای با راهنما و دسترسی به فضای داخلی ساختمان ها را می توان در دفتر خانه امپریال داخل پارک کاخ امپراتوری یا مستقیماً در مقابل ساختمان های کاخ درخواست کرد.بطور کلی اگر  برای یازدید و گردشگری به ژاپن سفر کنید ابتدا باید برای اخذ ویزای ژاپن اقدام کنید.

کیوتو گیون و سنتو گوشو

کاخ امپراتوری و محوطه کاخ سنتو گوشو هر دو در محوطه کیوتو گیوئن قرار دارند.

در دوره ادو (۱۶۰۳-۱۸۶۷)، امپراتوران برای استراحت به سنتو گوشو آمدند. تنها دو ساختمان باقی مانده است، اما باغ در نوع خود عالی است و پر از حوضچه های آرام است. مسیرهای پرپیچ و خم از کنار درختان باشکوه و مجموعه ای از گیاهان و گل های چشمگیر عبور می کنند. سنتو گوشو فقط با تور راهنما قابل دسترسی است. می توانید برای تور روبروی کاخ اقدام کنید.

مهمانخانه ایالتی کیوتو نیز برای عموم باز است و در شرق گوشو قرار دارد.

کیوتو گیوئن، همانند پارک مرکزی نیویورک در کیوتو، یک فضا در داخل شهر است و برای قدم زدن بعد از ظهر عالی است. اینجا یک مکان عالی برای تماشای مردم است، زیرا مردم محلی برای دویدن یا پیک نیک به اینجا می آیند. برای ورود به کیوتو گیون که کاخ امپراتوری کیوتو را احاطه کرده است، هیچ درخواستی لازم نیست.

کیوتو گیوئن مکان خوبی برای دیدن است. یک باغ آلو در اوایل ماه مارس شکوفا می شود و یک بیشه از درختان گیلاس گریان کمی زودتر در بهار شکوفا می شود.

 شیموگامو جینجا

زیارتگاه شیموگامو جینجا که قدمت آن به قرن ششم بازمی‌گردد، یکی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین زیارتگاه‌های ژاپن است و در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. همراه با زیارتگاه کامیگامو-جینجا، نیمی از دو معبد کامو است که برای محافظت از کیوتو از شر ساخته شده است.

شیموگامو-جینجا یکی از پیچیده‌ترین زیارتگاه‌های کیوتو است که معماری بسیار دقیقی دارد. این مجموعه شامل بسیاری از زیارتگاه‌های کوچک در محیطی زیبا در بخش شمال شرقی کیوتوی مرکزی است که در جنگل بزرگی که درختان ۶۰۰ ساله را در خود جای داده است، قرار گرفته است. رویدادهای زیادی در شیموگامو-جینجا برگزار می‌شود، مهم‌ترین آنها Aoi Matsuri است که در ماه مه برگزار می‌شود و یکی از سه جشنواره بزرگ کیوتو می باشد.

منسوجات سنتی در منطقه نیشیجین

منطقه نساجی سنتی کیوتو، نیشیجین، در شمال غربی مرکز کیوتو قرار دارد. به اینجا بیایید تا در مورد تاریخ منسوجات ژاپنی بیاموزید و در خیابان های تاریخی که با خانه های چوبی قدیمی، یا ماچیا، و پر از معابد کوچک پر شده، سرگردان شوید.

از مرکز نساجی نیشیجین دیدن کنید تا در مورد هنر قدیمی بافندگی بیشتر بدانید. اینجا یک ترکیب کارگاه-موزه است، که راهی عالی برای دیدن دست اول کیمونو می باشد.

این مرکز همچنین دارای نمایش زنده از نساجی و گالری از کیمونوهای عجیب و غریب مربوط به مدت ها قبل است.

فعالیت‌های عملی شامل کلاس‌های بافتنی و فرصت پوشیدن کیمونو و گرفتن عکس و/یا قدم زدن در خیابان‌های کیوتو است.

همچنین می‌توانید از Orinasukan، یک موزه کوچکتر و ساکت‌تر دیدن کنید. در اینجا می توانید نمایشگاه هایی در مورد تاریخ این منطقه و همچنین نمایش زنده بافندگی پیدا کنید. برخی از منسوجات ژاپنی واقعاً قابل توجه به نمایش گذاشته شده است، از جمله برخی از لباس‌های پیچیده تئاتر نو.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.