موزه سومیدا هوکوسای

درباره نقاش و هنرمند مشهور ukiyo-e،موزه سومیدا هوکوسای (すみだ北斎美術館، Sumida Hokusai Bijutsukan) موزه‌ای اختصاص داده شده به هنرمند ukiyo-e Katsushika Hokusai است که معمولاً به عنوان Hokusai شناخته می‌شود.

مشهورترین آثار او شامل موج بزرگ کاناگاوا و فوجی سرخ است که چند چاپ از مجموعه سی و شش نما از کوه فوجی هستند. این موزه در نوامبر 2016 در بخش سومیدا توکیو ، جایی که هوکوسای متولد شد و بیشتر عمر خود را در آن گذراند، افتتاح شد.

گالری دائمی موزه در طبقه چهارم در یک اتاق واحد و نسبتا کوچک واقع شده است، اما مملو از هنر و اطلاعات جالب است. کپی‌های باکیفیت آثار هنری هوکوسای در اینجا به نمایش گذاشته می‌شوند و پانل‌ها و ویدیوهای چندزبانه اطلاعات دقیق‌تری درباره هنرمند، زندگی و کار او و چاپ‌های چوبی ارائه می‌دهند .

موزه سومیدا هوکوسای

نمایش در گالری دائمی، هوکوسای را با دخترش نشان می دهد که در خانه کثیف خود کار می کند

فضای بیشتری به نمایشگاه های چرخشی و موقت در طبقات سوم و چهارم موزه اختصاص داده شده است که نیاز به هزینه اضافی برای پذیرش دارد. اینجاست که بیشتر آثار هنری اصلی هوکوسای را می توان با جزئیات دید.

این موزه چهار طبقه توسط برنده جایزه معماری پریتزکر، سجیما کازویو ، نیمی از شرکت معماری SANAA طراحی شده است. مفهوم پشت معماری جالب این بود که موزه برای همه و از همه طرف قابل دسترسی باشد و در نتیجه راهروهایی ایجاد شود که ساختمان را از سطح زمین به دو نیم می کند و به ورودی موزه در مرکز منتهی می شود.

در طبقه اول نیز یک فروشگاه موزه و یک کتابخانه کوچک با مجموعه ای خوب از کتاب های انگلیسی در مورد تاریخ، هنر، مذهب و فرهنگ ژاپن به اضافه کتاب های مربوط به هوکوسای وجود دارد.

داخل گالری دائمی

موزه سومیدا هوکوسای- ویژگی های کلیدی:

نمایشگاه ها : این موزه دارای ترکیبی از نمایشگاه های دائمی و موقت است. این مجموعه دائمی شامل چاپ‌ها، نقاشی‌ها و طرح‌های اصلی هوکوسای و همچنین آثار مختلف مرتبط با زندگی او است. نمایشگاه‌های موقت اغلب جنبه‌های مختلف کار و تأثیر گسترده هوکوسای را به نمایش می‌گذارند، که گاهی شامل قطعاتی از هنرمندان دیگر یا نمایش‌های موضوعی می‌شود.

معماری : خود ساختمان که توسط معمار مشهور بین المللی Kazuyo Sejima از شرکت معماری SANAA طراحی شده است، یک سازه مدرن با طراحی منحصر به فرد و زاویه ای است. این محله در محله نسبتاً سنتی خودنمایی می کند و نماد پلی بین سنتی و معاصر است.

برنامه های آموزشی : این موزه برنامه های آموزشی مختلفی از جمله سخنرانی ها، کارگاه ها و تورهای راهنما ارائه می دهد. هدف این برنامه ها آموزش بازدیدکنندگان تور ژاپن در مورد تکنیک های هوکوسای، زمینه تاریخی کار او و تأثیر ماندگار او بر هنر و فرهنگ است.

نمایشگرهای تعاملی : برای افزایش تجربه بازدیدکنندگان، موزه شامل نمایشگرهای تعاملی و تاسیسات دیجیتال است. این ویژگی‌ها به بازدیدکنندگان این امکان را می‌دهد تا با هنر هوکوسایی به شیوه‌ای همه‌جانبه‌تر درگیر شوند و بینش عمیق‌تری درباره فرآیند خلاقیت و جزئیات آثار او ارائه دهند.

کتابخانه و آرشیو : موزه سومیدا هوکوسای دارای یک کتابخانه و آرشیو است که حاوی منابع غنی مربوط به هوکوسای و دوره ادو است. محققان و علاقه مندان می توانند برای مطالعه عمیق تر به این مطالب دسترسی داشته باشند.

محل سکونت : این منطقه در بخش سومیدا واقع شده است، زیرا هوکوسای بیشتر عمر خود را در آنجا گذرانده است. این موزه نه تنها به عنوان یک نقطه عطف فرهنگی بلکه به عنوان یک نقطه غرور محلی و اهمیت تاریخی عمل می کند.

رسیدن به آنجا و اطراف

موزه سومیدا هوکوسای در منطقه ریوگوکو توکیو در فاصله 5 تا 10 دقیقه پیاده روی از ایستگاه ریوگوکو در خط JR Sobu و خط مترو Oedo واقع شده است.بطور کلی برای سفر به ژاپن و بازدید از این موزه نیاز به دریافت ویزای ژاپن داریم.

ساعت و کارمزد

ساعت ها:

بسته شد :

پذیرش:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.