آکواریوم سومیدا

آکواریوم زیبا در پایه Skytree، آکواریوم سومیدا (すみだ水族館، Sumida Suizokukan) یکی از جاذبه های اصلی شهر توکیو اسکای تری است . این آکواریوم مدرن با اندازه متوسط ​​و زیبا بیش از 10000 موجود دریایی را در طبقات 5 و 6 توکیو سولاماچی ، یک مجتمع خرید و سرگرمی در پایه Tokyo Skytree، در خود جای داده است .

آکواریوم سومیدا

نقطه مرکزی این آکواریوم مخزن 350 هزار لیتری آن است، بزرگترین مخزن سرپوشیده باز در ژاپن، که محل زندگی ده ها پنگوئن و چندین فوک خز است.

این مخزن با دیوارهای شیشه ای ضخیم و شفاف طراحی شده است که تقریباً هیچ تکیه گاه قابل مشاهده ای ندارد تا دید شما را مبهم کند و به بازدیدکنندگان  اجازه می دهد حیوانات را تقریباً از هر زاویه ای ببینند.تمدید ویزای ژاپن ، سفر به توکیو و بازدید از این آکواریوم زیبا جزو معنوی ترین کارهای ممکن به شمار می آید.

این آکواریوم همچنین دارای یک نمایشگر و آزمایشگاه تحقیقاتی عالی چتر دریایی و همچنین مخازنی است که زیستگاه های اطراف خلیج توکیو، جزایر ایزو و جزایر اوگاساوارا را نشان می دهد .

در اینجا حقایق و نکات جالب در مورد آکواریوم سومیدا آورده شده است:

امکانات:

مخزن بزرگ : مخزن اصلی یک مخزن عظیم به مساحت 3600 متر مربع (38750 فوت مربع) است که دارای انواع حیات دریایی از سراسر جهان از جمله ماهی، کوسه، پرتوها و حتی یک ماهی مرکب غول پیکر است!

حیات دریایی متنوع : بیش از 10000 جانور دریایی از 600 گونه، از جمله بسیاری از گونه‌های کمیاب و در معرض انقراض، به نمایش گذاشته شده است.

تجربیات تعاملی : بازدیدکنندگان می‌توانند از طریق نمایشگاه‌های تعاملی، مانند استخرهای لمسی، تظاهرات تغذیه، و مناطق تماشای زیر آب، از نزدیک با حیات دریایی آشنا شوند.

نمایشگاه های منحصر به فرد : این آکواریوم دارای چندین نمایشگاه منحصر به فرد است، از جمله “منطقه آب شیرین” که ماهی های آب شیرین ژاپنی را به نمایش می گذارد، “منطقه ساحلی” با حیات دریایی از آب های ساحلی ژاپن، و “منطقه دریای عمیق” با موجودات بیولومینسانس.

نمایشگاه های محبوب:

ماهی مرکب غول پیکر : این آکواریوم خانه یک مخزن بزرگ با یک ماهی مرکب غول پیکر است که منظره ای نادر و جذاب است.

کوسه ها و پرتوها : این آکواریوم دارای مخزن بزرگی است که به کوسه ها و پرتوها اختصاص داده شده است، از جمله گونه هایی مانند کوسه صخره ای نوک سفید و پرتو گاوی ژاپنی.

اختاپوس و ده‌ماهی : بازدیدکنندگان می‌توانند این موجودات باهوش و جذاب را از نزدیک در نمایشگاه‌های ویژه مشاهده کنند.

محوطه پنگوئن : این آکواریوم محل زندگی یک کلونی از پنگوئن های آبی کوچک است که بومی استرالیا و نیوزلند هستند.

نکات و اطلاعات:

دسترسی : آکواریوم با ویلچر قابل دسترسی است و مسیرهای مناسب برای کالسکه را ارائه می دهد.

راهنماهای صوتی : راهنمای صوتی چندزبانه به زبان های ژاپنی، انگلیسی، چینی و کره ای موجود است.

غذا و نوشیدنی : این آکواریوم دارای چندین رستوران و کافه در محل است که طیف وسیعی از غذاهای ژاپنی و بین المللی را ارائه می دهند.که به مقصدی محبوب برای خریداران تور ژاپن مبدل گردیده است .

رویدادهای ویژه : آکواریوم میزبان رویدادهای ویژه مختلفی در طول سال است، مانند تظاهرات تغذیه، برخورد با حیوانات، و جشن های فصلی.

به طور کلی، آکواریوم سومیدا برای هر کسی که علاقه مند به زندگی دریایی، آکواریوم است یا صرفاً به دنبال تجربه ای منحصر به فرد و آموزشی در توکیو است، جاذبه ای است که باید از آن بازدید کرد.

آکواریوم سومیدا:رسیدن به آنجا و اطراف

 

شهر اسکای تری توکیو

ورودی آکواریوم سومیدا در طبقه پنجم شهر توکیو اسکای تری است که منطقه بین ایستگاه اسکای تری توکیو در خط توبو ایسساکی و ایستگاه اوشیاژ در خط مترو آساکوسا، خط مترو هانزومون و خط کیسی اوشیاژ را در بر می گیرد. از طرف دیگر، 20 دقیقه پیاده روی از طریق رودخانه سومیدا از Asakusa فاصله دارد .

همچنین می توانید با اتوبوس های مستقیم از ایستگاه Ueno (30 دقیقه، 230 ین، هر 30-60 دقیقه)، توکیو Disney Resort (45-55 دقیقه، 800 ین، هر 60 دقیقه) و فرودگاه Haneda (50-70 دقیقه) به اسکای تری رسید. ، 1000 ین، هر 1-3 ساعت).

ساعت و کارمزد

ساعت ها

10:00 تا 20:00 (روزهای هفته)

9:00 تا 21:00 (آخر هفته و تعطیلات رسمی )

بسته شد:روزهای تعطیلی وجود ندارد

پذیرش:2500 ین

منبع:https://www.japan-guide.com/e/e3064_aquarium.html

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.