سوگامو

یک منطقه خرید برای پذیرایی از سالمندان،سوگامو (巣鴨) یک منطقه خرید در امتداد خط یامانوته توکیو است که به طور معروف به افراد مسن خدمات می دهد. خیابان محبوب 800 متری خرید جیزو دوری این منطقه همچنین با محبت به عنوان «هاراجوکوی خانم‌های مسن» شناخته می‌شود که در مقایسه با وضعیت منطقه هاراجوکو به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مقاصد برای خریداران تور ژاپن  و مد برای جوانان ژاپن شناخته می‌شود.

سوگامو

این خیابان خرید مسطح و قابل دسترسی برای افراد معلول با بیش از 200 مغازه پوشانده شده است که پوشاک، غذاهای سنتی و سایر کالاهای عرضه شده به سالمندان را می فروشند.

از جمله محبوب‌ترین اقلام، لباس زیر قرمز مشخص منطقه است که در سبک‌های مختلف عرضه می‌شود و تصور می‌شود برای پوشنده خوش شانسی می‌آورد. سوگامو همچنین به خاطر شیرینی‌هایش ، به‌ویژه شیو دایفوکو، کیک‌های برنجی کوبیده حاوی خمیر لوبیا شیرین و نمک برای تعدیل شیرینی‌اش معروف است.

دلیل اصلی محبوبیت سوگامو در معبد کوگانجی در نیمه خیابان خرید یافت می شود. معبد کوچک خانه مجسمه محبوب آرای کانن است که تصور می شود به درمان بیماری ها کمک می کند.

مردم می کوشند تا مجسمه را با حوله های دستی کوچک بشویند که سپس به امید تسکین به قسمت بیمار فشار می آورند. سوگامو در روزهای 4، 14 و 24 هر ماه زمانی که معبد جشنواره کوچکی برگزار می کند، سرزنده می شود.

مردم مجسمه Arai Kannon را به امید تسکین بیماری های خود شستشو می دهند

در اینجا چند نکته کلیدی در مورد سوگامو وجود دارد:

نام مستعار: به دلیل محبوبیت آن در میان ساکنان مسن تر و بازدیدکنندگان ، اغلب به آن “هاراجوکو برای افراد مسن” می گویند.

خیابان خرید: جاذبه اصلی Jizo-dori است، یک خیابان خرید به طول حدود 800 متر که دارای مغازه ها و رستوران های مختلف است.

معبد توگنوکی جیزو: این معبد بودایی به خاطر قدرت شفابخشش مشهور است و بازدیدکنندگان زیادی را که به دنبال سلامتی هستند به خود جذب می کند.

لباس زیر قرمز: سوگامو به فروش لباس زیر قرمز معروف است که اعتقاد بر این است که برای افراد مسن شانس و سلامتی به ارمغان می آورد.

فضای سنتی: برخلاف بسیاری از مناطق مدرن در توکیو، سوگامو با مغازه ها و معماری خود حس سنتی تری را حفظ می کند.

مناسب برای سالمندان: بسیاری از کسب و کارها در این منطقه به طور خاص به مشتریان مسن تر پاسخ می دهند و محصولات و خدمات متناسب با نیازهای آنها را ارائه می دهند.

رویدادهای فرهنگی: این منطقه میزبان رویدادهای مختلفی در طول سال است که اغلب حول محور فرهنگ سنتی ژاپن متمرکز است.

غذا: سوگامو به خاطر شیرینی های سنتی ژاپنی و غذاهای راحت و محبوب در بین نسل های قدیمی شهرت دارد.

اهمیت تاریخی: این منطقه دارای تاریخ غنی است که به دوره ادو برمی گردد و زمانی ایستگاه پست مهمی در بزرگراه ناکاسندو بوده است.

سوگامو نگاه اجمالی منحصر به فردی به زندگی و فرهنگ سنتی توکیو ارائه می دهد، به ویژه برای کسانی که علاقه مند به تجربه قسمت های کمتر توریستی از شهر هستند.بطور کلی برای سفر به ژاپن و بازدید از این منطقه خرید نیاز به ویزای ژاپن داریم که ویزای توریستی الکترونیکی ژاپن روندی جدید در اخذ ویزای توریستی این کشور است .

رسیدن به آنجا و اطراف

خیابان خرید Jizo Dori با پنج دقیقه پیاده روی در شمال غربی ایستگاه Sugamo در خط JR Yamanote و خط مترو Mita شروع می شود.

از ایستگاه توکیو

سوار خط JR Yamanote شوید و در ایستگاه Sugamo پیاده شوید (20 دقیقه، 180 ین).

از ایستگاه شینجوکو

سوار خط JR Yamanote شوید و در ایستگاه Sugamo پیاده شوید (13 دقیقه، 180 ین).

 

ساعت و کارمزد

ساعت ها

بسته به فروشگاه متفاوت است (اکثر مغازه ها از ساعت 10:00 تا 18:00 باز هستند)

بسته شد

بسته به فروشگاه متفاوت است (بیشتر مغازه ها هر روز باز هستند)

 

منبع :https://www.japan-guide.com/e/e3066.html

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.