ایمن ماندن در ژاپن

ایمن ماندن در ژاپن – ژاپن کشوری بسیار امن برای مسافران است. این کشور وسواس زیادی به پاکیزگی دارد، آب لوله کشی برای نوشیدن سالم است و استانداردهای بهداشت مواد غذایی بسیار بالاست. بزرگترین خطر شما بلایای طبیعی است که گاهی اوقات ژاپن را تحت تاثیر قرار می دهد مانند طوفان، فوران های آتشفشانی، سونامی و زلزله.

در مواقع اضطراری چه باید کرد

در حالی که ژاپن در صدر بسیاری از رتبه‌بندی‌های ایمنی عمومی قرار دارد، مسافرانی که به این کشور می‌روند هنوز باید از خطرات احتمالی و بهترین واکنش نسبت به آنها آگاه باشند. ژاپن مستعد بلایای طبیعی مانند طوفان، زلزله، سونامی و فوران های آتشفشانی است. در حالی که اکثر آنها در مقیاس کوچک هستند، اما مهم است که آماده باشید.و بهتر است قبل از اقدام برای ویزای توریستی الکترونیکی ژاپن این موارد را مطالعه کنید.

ایمن ماندن در ژاپن

آیا ژاپن امن است؟

به طور خلاصه، ژاپن بسیار امن است و میزان جرم و جنایت بسیار پایین است. با این حال، مانند هر مقصد دیگری، مسافران وبازدیدکننگان تور ژاپن ارزان باید از محیط اطراف خود آگاه باشند و بدانند در صورت وقوع اتفاق چه کاری انجام دهند.

همیشه این احتمال وجود دارد، هرچند بعید، که در طول اقامت خود در ژاپن قربانی نوعی جنایت کوچک شوید. اگر به کمک نیاز دارید، به یک کوبان محلی بروید – جعبه‌های کوچک پلیس که در سراسر محله‌های ژاپنی پراکنده شده‌اند.اگر نمی دانید کجاست، کافی است بپرسید. اگر کارت اعتباری، بلیط هواپیما یا پاسپورت شما مورد سرقت قرار گرفت، با صادرکنندگان تماس بگیرید تا نسبت به تعویض آن اقدام کنید. فهرستی از شماره های مربوطه را نگه دارید.

در صورت نیاز به صدور مجدد گذرنامه یا دریافت پرداخت بیمه به دلیل سرقت، گم شدن، ترافیک یا حوادث دیگر، گزارش پلیس مورد نیاز است. یک ایستگاه پلیس محلی می تواند این گزارش را برای شما ایجاد کند. به نزدیکترین کوبان بروید و اگر در هتل اقامت دارید، از میز پذیرش بخواهید که به شما کمک کند.

سفارت شما همچنین یک نقطه تماس مفید در مواقع اضطراری است، بنابراین قبل از ورود به ژاپن، مکان و جزئیات تماس مربوطه را یادداشت کنید. در صورت نیاز به تعویض پاسپورت، باید با سفارت خود در تماس باشید.

در هر صورت، یکی دو کپی از پاسپورت خود تهیه کنید و یکی را نزد خود نگه دارید و یکی را در خانه بگذارید. وب سایت اداره پلیس کلان شهر توکیو همه چیزهایی را که باید در مورد ایمن ماندن در طول مدت اقامت خود در ژاپن بدانید، از گزارش یک جرم یا تصادف گرفته تا ایمنی ترافیک و بلایای طبیعی به شما می گوید.

ایمن ماندن در ژاپن:زلزله در ژاپن

اگرچه این موضوع نباید شما را از سفر به ژاپن منصرف کنند، اما بلایای طبیعی مانند زلزله رخ می دهد. در مقایسه با سایر کشورها، زلزله در ژاپن رایج است، بنابراین بهتر است آماده باشید.

زمین لرزه می تواند در هر زمانی و بدون هشدار رخ دهد. موقعیت ژاپن بر روی صفحات تکتونیکی در حال تغییر به این معنی است که این کشور تقریباً همیشه در حال لرزش است – اما بسیاری از زمین لرزه ها نادیده گرفته می شوند.

اگر در هنگام زلزله بزرگتر داخل خانه هستید، به یاد داشته باشید که آرام بمانید و هر دستورالعملی که کارکنان ممکن است ارائه دهند را دنبال کنید. وقتی وارد هتل می‌شوید، مسیرهای تخلیه را دوباره بررسی کنید تا بدانید در مواقع اضطراری به کجا بروید. آتش‌سوزی خطرناک‌ترین فاجعه ثانویه است، بنابراین در هنگام وقوع زلزله، شعله‌های آتش را در اسرع وقت خاموش کنید.

مطمئن شوید که گوشی و دستگاه های خود را کاملا شارژ نگه دارید، زیرا در مواقع اضطراری ضروری هستند. اگر هنگام وقوع زمین لرزه بزرگ در کنار ساحل هستید، در صورت وقوع سونامی به سمت مناطق بالاتر بروید.

شماره تلفن های مفید

علاوه بر شماره اضطراری ۱۱۰، پلیس متروپولیتن توکیو یک خط کمکی انگلیسی از دوشنبه تا جمعه (به استثنای تعطیلات ملی) از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۵:۱۵ بعد از ظهر دارد. برای حمایت از سلامت روان، Tokyo English Life Line (TELL) دارای یک خط تلفن با شماره ۰۳-۵۷۷۴-۰۹۹۲، همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر است.

مرکز اطلاعات توریستی JNTO در توکیو هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر با شماره ۰۳-۳۲۰۱-۳۳۳۱ در دسترس است. مراکز اطلاعات توریستی (TIC) همچنین دارای دو مکان در فرودگاه بین المللی ناریتا و یکی در فرودگاه بین المللی کانسای در اوزاکا است.

زمانی که احساس بیماری می کنید، آژانس گردشگری ژاپن اطلاعات، روش های جستجو و دستورالعمل های موسسات پزشکی را ارائه می دهد. این وب سایت به زبان های انگلیسی، چینی و کره ای موجود است.

مرکز اطلاعات پزشکی بین المللی AMDA پرسشنامه پزشکی را با چند زبان و سایر اطلاعات ارائه می دهد.

بیمه سفر

قبل از حرکت برای بیمه مسافرتی با پوشش مناسب ثبت نام کنید تا بتوانید بدون نگرانی از اقامت خود در ژاپن لذت ببرید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.