شهر شیزوکا

شهر شیزوکا ،خانه یک شوگان، میگوی گیلاسی، و مرکز چای سبز ژاپن

شهر ساحلی شیزوکا در اقیانوس آرام که در امتداد خلیج سوروگا بین توکیو و ناگویا در مسیر تاریخی توکایدو قرار دارد، به دلیل تامین بیشتر چای و ماهی تن ماگورو ژاپن مشهور است. همچنین جایی است که توکوگاوا ایه یاسو – شوگانی که ژاپن را در سال ۱۶۰۰ دوباره متحد کرد – بزرگ شد و آخرین سال های زندگی خود را سپری کرد. یادآوری های زیادی از حضور او باقی مانده است، از جمله پارک قلعه سانپو.

دیدنی های اطراف شهر عبارتند از Miho-no-Matsubara Pine Grove، یک باغ کاج ساحلی با چشم‌اندازی از کوه فوجی که توسط شاعران و هنرمندان مورد توجه قرار گرفته است، که گردشگران تور ژاپن را به خود جذب کرده است  و فلات نیهوندایرا، که مشرف به اقیانوس آرام و مزارع چای است. شیزوکا همچنین دارای زیارتگاه های زیبایی است که به قبیله توکوگاوا متصل است – شیزوکا سنگن و زیارتگاه کونوزان توشوگو، چه مورد دوم محل استراحت توکوگاوا ایه یاسو است.

اگر اهل خرید، غذا خوردن و زندگی شبانه هستید، سری به مجتمع های خرید وسیع شهر بزنید. یکی از آنها، S-Pulse Dream Plaza، دارای یک پارک موضوعی و یک موزه اختصاصی سوشی است.

این موارد را از دست ندهید

• تپه‌های فلات نیهوندایرا، با مناظر فوق‌العاده، و همچنین محل معبد Kunozan Toshogu

• ایستگاه های پست Mariko و Utsunoya که به خوبی در مسیر قدیمی توکایدو حفظ شده

• Miho-no-Matsubara Pine Grove، منطقه وسیعی در امتداد ساحل با منظره خیره کننده از کوه فوجی

• امتحان کردن میگوی ساکورا که فقط در خلیج سوروگا صید می شود

چگونه به آنجا برویم

شما می توانید از توکیو و سایر شهرهای بزرگ، از طریق قطار تندرو یا اتوبوس به پایتخت استان شیزوکا برسید.

راه‌آهن: سریع‌ترین گزینه JR Tokaido Shinkansen، Nozomi، از توکیو تا ایستگاه Shizuoka فقط یک ساعت طول می‌کشد و سایر قطارهای تندرو و گزینه‌های ریلی معمولی نیز در دسترس هستند.

اتوبوس: اگر از فرودگاه ناریتا می‌آیید، می‌توانید اتوبوس بزرگراهی را بگیرید که در عرض پنج ساعت به ایستگاه شیزوکا می‌رسد.

شهر شیزوکا

حقایق فوری

• شیزوکا دارای بیشترین تعداد ریوکان یا مسافرخانه های سنتی، ویلاهای استراحتگاهی و اونسن در ژاپن است.

• این استان بیشتر از هر جای دیگر کشور چای سبز برداشت و ارسال می کند

• اینجا طولانی ترین پل عابر پیاده چوبی جهان، پل هورای را دارد

• شیزوکا عمیق ترین آب های ژاپن، خلیج سوروگا، در عمق ۲۵۰۰ متری را دارد.

شهر شیزوکا:سرمایه چای

محصولات کمی بیشتر از چای برای شیزوکا اهمیت دارند و برگها فقط برای ایجاد یک نوشیدنی سالم و با طراوت دم نمی شوند. غذاهای مختلف و تنقلات زیادی از جمله سوبا، ژلاتو، و وافل پر شده با کرم ماچا با چای دریت می شود.

در سرتاسر شهر چایخانه‌هایی وجود دارد و تجربه نوشیدن آرام چای یک لذت به سبک ژاپنی است. خود چای انواع مختلفی دارد، بنابراین حتما تا حد امکان امتحان کنید تا دمنوش دلخواه خود را بیابید. اگر می خواهید چای خود را انتخاب کنید، اردیبهشت بهترین زمان است.

قلمرو شوگان

قلعه سومپو در شیزوئوکا جایی است که مردی که ژاپن را متحد کرد و یک سلسله خانوادگی فئودالی را تأسیس کرد که نزدیک به سه قرن دوام آورد – شوگن توکوگاوا ایه یاسو – هم سال های شکل گیری و هم آخرین سال های خود را گذراند. پارک Sumpu، واقع در دیوارهای قلعه، دارای جشنواره شیزوکا الهام گرفته از ایه یاسو است که با رقص شکوفه های گیلاس در اولین آخر هفته ماه آوریل کامل می شود.

زیارتگاه شیزوکا سنگن، در غرب پارک سومپو، نام جمعی گروهی متشکل از سه زیارتگاه، معبد کامبه، معبد آساما و معبد اوتوشیمیویا است که همگی به رنگ قرمز پر رنگ هستند. محوطه معبد نیز حوض عظیمی دارد.

بسیاری از اقلام مرتبط با قبیله توکوگاوا و ایه یاسو، از جمله لباس زرهی او، در موزه دارایی های فرهنگی شیزوئوکا در محوطه اینجا نگهداری می شود.

وقتی فلات، فلات نیست

بطور کلی اگر برای بازدید و گردشگری به ژاپن سفر کنید حتما باید برای اخذ ویزای ژاپن اقدام کنید. فلات نیهوندایرا زمانی به اندازه کافی مسطح بود که به این عنوان خوانده می شد، اما طبیعت نقشه های دیگری داشت و زمین را به سمت تپه ها هل داد. از این کار خوشحال باشید، زیرا در نتیجه مناظر گیاهان چای، اقیانوس آرام و کوه فوجی در نزدیکی آن دیدنی تر است.

در نزدیکی آن، از طریق طناب‌راه، معبد Kunozan Toshogu، معبد باشکوهی که توکوگاوا ایه یاسو در آن دفن شده است، قرار دارد. این بنا به سبک گونگن-زوکوری که یادآور نیکو است ساخته شده است که در آن یک اتاق سنگفرش شده، تالار اصلی و سالن عبادت را به هم متصل می کند.

صحنه ای که توسط هنرمندان و شاعران نقاشی و ستایش شده است

یک خط ساحلی به نام بیشه کاج Miho-no-Matsubara در نزدیکی شهر وجود دارد که قرن‌ها در تصاویر و اشعار مورد تجلیل قرار گرفته است. نگاهی بیندازید و خواهید فهمید که چرا این بیشه کاج در کنار دریا قرار دارد و منظره ای فراموش نشدنی از کوه فوجی را ارائه می دهد. این منطقه به عنوان بخشی از مکان فرهنگی کوه فوجی ژاپن در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

غذاهای بیشتر در فروشگاه

علاوه بر غذاهای دریایی تازه و لذیذی که از خلیج سوروگا و دریاهای اطراف آن گرفته شده است، شیزوکا به خاطر محصولات دیگرش از جمله توت فرنگی، پرتقال شیرین میکان، سبزیجات و واسابی معروف است – واسابی چاشنی تندی است که همراه بسیاری از غذاهای ژاپنی از جمله سوشی سرو می شود.

احتمالاً غیرمعمول ترین غذا در اینجا میگوی ساکورا ابی یا گیلاسی است، سخت پوستان کوچک شیرین و آبدار که عمدتاً در خلیج سوروگا یافت می شوند. تا زمانی که در شیزوئوکا هستید، حتماً آن را امتحان کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.