شیبویا و شیموکیتازاوا

در شیبویا و شیموکیتازاوا قدم بزنید تا هم سبک فوق مدرن و هم سبک قدیمی را تجربه کنید

اگر به دنبال کافه‌های مد روز، موسیقی زنده، و خرید کالاهای فقط ژاپنی هستید، این مکان‌های محبوب توکیو تفریحات زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهند ، اما از زوایای مختلف. بطور کلی توکیو یکی از شهرهای توریستی ژاپن است که در بیین گردشگران تور ژاپن  بسیار طرفدار دارد.

شیبویا مسلماً مرکز خرید اصلی توکیو برای اقلام جدید و مدرن است و شیموکیتازاوا فرصتی برای خرید برخی از کالاهای قدیمی را ارائه می دهد.

این موارد را از دست ندهید

• تماشای پرواز جهانی در تقاطع شیبویا

• در بسیاری از بوتیک‌های شیموکیتازاوا، سنگ‌های قیمتی را پیدا کنید

• لذت بردن از موسیقی در مکان های زنده تاریخی، کلوپ های شبانه و فروشگاه های ضبط موسیقی

چگونه به آنجا برویم

ایستگاه شیبویا و ایستگاه شیموکیتازاوا توسط خط Keio Inokashira به هم متصل می شوند.

شیبویا از خط JR Yamanote و همچنین بسیاری از خطوط اصلی قطار و مترو توکیو قابل دسترسی است. از شیبویا، قطار سریع السیر Keio Inokashira شما را در کمتر از پنج دقیقه به شیموکیتازاوا می رساند.

حقایق فوری

• شیموکیتازاوا که زمانی یک شهر کشاورزی بود، اکنون خانه فیلم، موسیقی و فرهنگ تئاتر مستقل توکیو است.

• گذرگاه شیبویا با ۲۵۰۰ نفر عبور از هر تغییر سیگنال، شلوغ ترین گذرگاه در جهان است.

• در مقابل ایستگاه شیبویا مجسمه ای از هاچیکو، معروف ترین سگ ژاپنی قرار دارد

شیبویا و شیموکیتازاوا

شروع بعید

هر دو محله دستخوش تغییرات قابل توجهی شدند تا به مرکز شهر تبدیل شوند. گوشه آرام شیموکیتازاوا زمانی یک شهر کشاورزی بود که هنوز هم در خیابان های باریک آن دیده می شود.

شیموکیتازاوا به دلیل نزدیکی به شیبویا و هزینه های زندگی پایین، پس از زلزله بزرگ کانتو در سال ۱۹۲۳ و به ویژه پس از جنگ جهانی دوم، در میان خانواده های جوان و دانش آموزان محبوب شد. درست پس از جنگ، بازاری برای سربازان آمریکایی بود که کانونی برای فرهنگ جوان و غربی ایجاد کرد.

همانطور که شیموکیتازاوا دوره تکامل اجتماعی و فرهنگی را سپری می کرد، شیبویا نیز همین کار را می کرد. شیبویا که از سال ۱۸۸۵ ایستگاه قطار توکیو بود، به ایستگاه اصلی مسیر خط توکیو تویوکو به یوکوهاما در سال ۱۹۲۷ تبدیل شد. اکنون خط Den-en-toshi، این منطقه را به عنوان یکی از قطب‌های اصلی حمل‌ونقل و اقتصادی شهر ایجاد کرده است و بعد از شینجوکو دومین ایستگاه شلوغ در جهان است.

به حفاری در بهشت ​​مغازه صرفه جویی بروید

اگر هاراجوکو و اوموتساندو مراکز آینده مدرن مد هستند، پس شیبویا و شیموکیتازاوا خانه حال و گذشته آن هستند. مراکز خرید بزرگ شیبویا، همه چیزهایی را که جوانان و شیک پوشان می پوشند در اختیار دارند، در حالی که تعدادی مغازه و فروشگاه دست دوم را نیز ارائه می دهند. به دنبال فروشگاه‌های مستقل مانند The Sun Goes Down باشید تا تکه‌هایی با قیمت مناسب پیدا کنید.

اگر به یکپارچه سازی با سیستم عامل، شکار مقرون به صرفه و عتیقه‌ها علاقه دارید، شیموکیتازاوا آنقدر فروشگاه‌ دست دوم دارد که در یک روز نمی‌توانید همه آنهارا ببینید. شیموکیتازاوا که خانه تعدادی از فروشگاه های زنجیره ای مانند فلامینگو و شیکاگو است، معاملات عالی در نیویورک جو بورس یا Stick Out با قیمت ثابت ۷۰۰ ین دارد. همچنین برخی از بهترین وسترن های توکیو را در Haight & Ashbury خواهید دید. خیابان های شیموکیتازاوا مملو از فروشگاه های مد مستقل و بسیار جامع است. سخت ترین چیز این است که بدانید از کجا شروع کنید.

شیبویا و شیموکیتازاوا:موسیقی برای هر سلیقه

برای رکوردهای دست دوم، هر دو محله از نظر انتخاب و قیمت با یکدیگر رقابت می کنند. در حالی که شیموکیتازاوا دارای فروشگاه‌های کوچکتر و انتخابی‌تر ضبط دست دوم مانند Flash Disc Ranch و Disc Shop Zero است، شیبویا دارای فروشگاه‌های بزرگی مانند Recofan و DiskUnion است. اکثر فروشگاه‌ها انواع مختلفی از ژانرها و فرمت‌ها مانند سی‌دی، وینیل، دی‌وی‌دی و نوار کاست را پوشش می‌دهند، بنابراین اگر به دنبال آن دیسک تصویری کمیاب هستید، باید مدتی را به بازدید این مناطق اختصاص دهید.

شیبویا همچنین برای بهترین ها در موسیقی جدید، خانه فروشگاه پرچمدار Tower Records است.

جنبه های مختلف زندگی شبانه توکیو را تجربه کنید

از دی‌جی‌ها گرفته تا گروه‌های موسیقی زنده، در هر شب شیبویا و شیموکیتازاوا یک اجرای موسیقی اجرا می‌کنند تا مطابق سلیقه شما باشد و شما را به رقص وادار کند.بطور کلی برای سفر به ژاپن و بازدید از شهر زیبای توکیو  ابتدا باید ویزای ژاپن را دریافت نمایید.

شیموکیتازاوا، همراه با کوئنجی، خانه بسیاری از مکان‌های موسیقی زنده است. میله‌های غواصی کوچک و متمرکز بر صخره با ترکیب‌های متنوع، مانند کلاب ۲۵۱، گاراژ، و ایرا، این منطقه را پرجمعیت می‌کنند، اما فضای اصلی Shimokitazawa Three است که میزبان نمایش‌هایی با نام‌های جدید آینده و افسانه‌های محلی است.

اگر بیشتر به باشگاه و موسیقی الکترونیک علاقه دارید، شیبویا مقصد شماست. پایتخت اصلی کلوپ شبانه توکیو، مکان‌های شیبویا، مانند Womb، Contact و Sound Museum Vision، در تمام طول سال شاهد نمایش‌های مشهور و مهمانی‌های منحصربه‌فرد است. هر دو منطقه همچنین دارای ناهار خوری، بارها، کارائوکه و تئاتر فراوان هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.