معبد سنسوجی

معبد سنسوجی- معبد بزرگ در منطقه آساکوسا، سنسوجی (浅草寺، Sensōji، همچنین به عنوان معبد Asakusa Kannon شناخته می شود) یک معبد بودایی واقع در Asakusa است . این یکی از رنگارنگ ترین و محبوب ترین معابد توکیو است .

این افسانه می گوید که در سال 628 دو برادر مجسمه ای از کنون الهه رحمت را از رودخانه سومیدا ماهیگیری کردند و با وجود اینکه مجسمه را به رودخانه بازگرداندند، همیشه به آنها باز می گشت. در نتیجه، Sensoji در همان نزدیکی برای الهه Kannon ساخته شد. این معبد در سال 645 تکمیل شد و آن را به قدیمی ترین معبد توکیو تبدیل کرد.

معبد سنسوجی

سالن اصلی

هنگام نزدیک شدن به معبد، بازدیدکنندگان تور ژاپن ابتدا از طریق Kaminarimon (دروازه تندر)، دروازه بیرونی معبد Sensoji و نماد Asakusa و کل شهر توکیو وارد می شوند .

یک خیابان خرید بیش از 200 متر، به نام Nakamise ، از دروازه بیرونی به دروازه دوم معبد، Hozomon منتهی می شود. در کنار سوغاتی های معمولی ژاپنی مانند یوکاتا و فن های تاشو، انواع تنقلات محلی سنتی از منطقه Asakusa در امتداد Nakamise فروخته می شود. خیابان خرید چندین قرن سابقه دارد.

نمای Nakamise از بالا

آن سوی دروازه هوزومون، سالن اصلی معبد و یک بتکده پنج طبقه قرار دارد. ساختمان‌هایی که در جنگ ویران شده‌اند، بازسازی‌های نسبتاً اخیر هستند. معبد آساکوسا که در سال 1649 توسط توکوگاوا ایمیتسو ساخته شد ، بلافاصله در مجاورت ساختمان اصلی معبد قرار دارد.

رویدادهای مختلفی در طول سال در منطقه معبد سنسوجی برگزار می شود. بزرگترین آنها سانجا ماتسوری ، جشنواره سالانه معبد آساکوسا است که در ماه مه برگزار می شود. رویدادهای دیگر کارناوال Asakusa Samba در ماه اوت و Hagoita-ichi (بازار Hagoita) است که در آن پاروهای چوبی تزئین شده مورد استفاده در بازی سنتی هانتسوکی به فروش می رسد.بطور کلی تمدید ویزای ژاپن ،سفر به توکیو و بازدیداز معبد آساکوسا جزو معنوی ترین کارهای ممکن به شمار می آید.

داخل سالن اصلی

معبد سنسوجی-نکات برجسته

  • خیابان ناکامیسه

ناکامیسه-دوری خیابانی است که مردم در مسیر سنسو-جی قدم می زنند. گفته می شود که در قرن هجدهم به دنیا آمد و مغازه داران اجازه داشتند اجناس خود را در مسیر معبد بفروشند. امروزه، این 250 متری شامل حدود 90 مغازه است و همه چیز از سوغاتی گرفته تا تنقلات، وعده های غذایی و یوکاتا به فروش می رسد.

  • کامیناریمون

Kaminarimon، به معنای واقعی کلمه Thunder Gate، بیرونی از دو دروازه ورودی بزرگ است که به Senso-ji منتهی می شود. در این دروازه یک فانوس قرمز بزرگ با حکاکی چوبی اژدها در قسمت زیرین و همچنین دو مجسمه بزرگ، فوجین (خدای باد) در سمت راست و رایجین (خدای رعد و برق) در سمت چپ قرار دارد.

  • هوزومون

هوزومون دروازه داخلی است، کامیناریمون بیرونی است و بسیاری از گنجینه های Senso-ji را در خود جای داده است. داستان اول دو قد بزرگ از نیو، خدایان نگهبان بودا را در خود جای داده است. همچنین سه فانوس و یک جفت صندل بزرگ وجود دارد.

  • بتکده پنج طبقه

بتکده پنج طبقه چشمگیر هنگام قدم زدن در مسیر به سمت Senso-ji به راحتی قابل مشاهده است و ارزش دیدن را دارد – و به ویژه ارزش کمی عکاسی را دارد. این دومین بتکده مرتفع ژاپن با ارتفاع 53 متر است و در سال 942 برای نگهداری خاکستر بودا ساخته شد که به عنوان حسن نیت از سریلانکا به ژاپن داده شد.

رسیدن به آنجا و اطراف

معبد سنسوجی در چند قدمی ایستگاه آساکوسا قرار دارد که توسط خط مترو گینزا، خط مترو آساکوسا و راه‌آهن توبو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از ایستگاه توکیو

با خط JR Yamanote به ایستگاه Kanda بروید (2 دقیقه، 150 ین) و به خط مترو Ginza برای Asakusa (10 دقیقه، 180 ین) بروید.

از ایستگاه شینجوکو

با خط نارنجی JR Chuo به ایستگاه کاندا بروید (10 دقیقه، 180 ین) و به خط مترو Ginza برای Asakusa (10 دقیقه، 180 ین) بروید.

ساعت و کارمزد

ساعت ها

سالن اصلی: 6:00 تا 17:00 (از ساعت 6:30 از اکتبر تا مارس)

محوطه معبد: همیشه باز است.

منبع :https://www.japan-guide.com/e/e3001.html

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.