معبد سنگاکوجی

معبد سنگاکوجی یک معبد کوچک در نزدیکی ایستگاه شیناگاوا در توکیو است . این معبد به دلیل قبرستانی که در آن “47 رونین ” (همچنین به عنوان آکوروشی، “سامورایی بی استاد از آکو” شناخته می شود) معروف است.

داستان 47 رونین وفادار به عنوان یک نمایشنامه کابوکی در دوره ادو (1603-1868) بسیار محبوب شد و امروزه نیز بسیار محبوب است. بسیاری از مردم برای ادای احترام به آکوروشی با سوزاندن چوب های بخور (سنکو) در قبرستان از معبد دیدن می کنند.

معبدسنگاکوجی

بازدیدکنندگان در سالگرد انتقام ادای احترام می کنند

14 دسامبر سالگرد انتقام 47 رونین است. هر ساله جشنواره ای در سنگاکوجی برای بزرگداشت این رویداد برگزار می شود که هزاران بازدید کننده تورژاپن را به خود جذب می کند. قبرستان کوچک در طول جشنواره بسیار شلوغ و پر دود می شود و بسیاری از غذاهای جشنواره مانند اوکونومیاکی و تاکویاکی را می توان در غرفه های غذا که به طور موقت ساخته شده اند، میل کرد.

یک موزه یادبود کوچک درباره 47 رونین، آکوگیشی کیننکان، نیز در سنگاکوجی یافت می شود. در داخل موزه تک اتاقی، بازدیدکنندگان می توانند مصنوعات مربوط به 47 سامورایی مانند حروف و زره را مشاهده کنند و فیلم هایی (به زبان انگلیسی، ماندارین یا ژاپنی) را تماشا کنند که تاریخ معبد و داستان نگهبانان وفادار را توضیح می دهد.

یک ضمیمه کوچک روبروی موزه شامل مجسمه های چوبی از تمام نگهبانانی است که در این ماموریت شرکت کرده اند.در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد معبد سنگاکوجی آمده است:

Akogishi Kinenkan در امتداد مسیری که به قبرهای 47 رونین منتهی می شود

اهمیت تاریخی

این معبد به ویژه به عنوان محل دفن چهل و هفت رونین، که انتقام مرگ استاد خود، آسانو ناگانوری، در سال 1702 را گرفت، مشهور است. آسانو ناگانوری پس از حمله به کیرا یوشیناکا در قلعه ادو مجبور به مرتکب سپوکو شد.

چهل و هفت رونین، به رهبری اویشی کورانوسوکه، تقریباً دو سال منتظر ماندند تا انتقام خود را از کیرا یوشیناکا بگیرند و سپس سر او را به سنگاکوجی بردند، جایی که قبل از تسلیم شدن، آن را بر سر قبر استادشان تقدیم کردند.

ویژگی ها و جاذبه ها

قبرهای چهل و هفت رونین : قبر اصلی ترین جاذبه است، جایی که بازدیدکنندگان می توانند به سامورایی وفادار و اربابشان ادای احترام کنند. قبرها به خوبی نگهداری می شوند و اغلب با بخور و نذورات بازدیدکنندگان تزئین شده اند.

موزه : معبد سنگاکوجی موزه کوچکی را در خود جای داده است که مصنوعات مربوط به چهل و هفت رونین، از جمله حروف، سلاح‌ها و زره‌ها را نمایش می‌دهد. این بینش عمیق تری نسبت به بافت تاریخی و داستان های شخصی رونین ارائه می دهد.

فستیوال سالانه : هر سال در 14 دسامبر، معبد سنگاکوجی میزبان جشنواره ای است که به نام “گیشی سای” برای بزرگداشت سالگرد حادثه آکو برگزار می شود. این رویداد شامل یک مراسم یادبود است و بازدیدکنندگان زیادی اعم از مردم محلی و گردشگران را به خود جذب می کندکه با دریافت ويزاي توریستی ژاپن  به راحتي مي توانيد از اين جشنواره ها ديدن کنيد.

محوطه معبد : محوطه معبد آرام است و محیطی آرام برای تأمل ارائه می دهد. معماری و باغ‌ها نگاهی اجمالی به زندگی زیبایی‌شناختی و معنوی دوره ادو دارند.

تاثیر فرهنگی

داستان چهل و هفت رونین در اشکال مختلف فرهنگ ژاپنی، از جمله تئاتر، ادبیات و فیلم کابوکی و بونراکو جاودانه شده است. این داستان مظهر ارزش های وفاداری، افتخار و فداکاری است و معبد سنگاکوجی به عنوان نمادی از این اصول پایدار عمل می کند.

بازدید از سنگاکوجی

معبد سنگاکوجی با وسایل حمل و نقل عمومی در توکیو به راحتی قابل دسترسی است. نزدیکترین ایستگاه، ایستگاه سنگاکوجی در خط توئی آساکوسا است. بازدیدکنندگان تشویق می شوند که هنگام زیارت قبور و سایر مناطق مقدس احترام بگذارند.

به طور خلاصه، معبد سنگاکوجی نه تنها مکانی با اهمیت تاریخی و فرهنگی است، بلکه مکانی برای احترام معنوی و آرامش است. این یک یادآوری تکان دهنده از رمز افتخار سامورایی و سنت های ریشه دار ژاپن است.

رسیدن به آنجا و اطراف

معبد در چند قدمی ایستگاه سنگاکوجی در خط متروی Toei Asakusa قرار دارد. از طرف دیگر، می‌توانید از ایستگاه دروازه تاکاناوا در خط JR Yamanote در کمتر از ده دقیقه به آنجا بروید.

ساعت و کارمزد

ساعت ها:

معبد: 7:00 تا 18:00 (تا 17:00 از اکتبر تا مارس)

موزه: 9:00 تا 16:30 (تا 16:00 از اکتبر تا مارس)

بسته شد:

روزهای تعطیلی وجود ندارد

پذیرش:

رایگان (معبد)، 500 ین (موزه)

مدت زمان بازدید معمولی:

15-30 دقیقه

 

منبع : سفر به کشور ژاپن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.