ساپورو و اطراف آن

ساپورو و اطراف آن یک سرزمین عجایب زمستانی و بهشت ​​تابستانی، ساپورو به سرگرمی در فضای باز، غذاهای عالی و آبجو معروف است

برف و ساپورو به طور جدایی ناپذیری در هم تنیده شده اند: این شهر میزبان اولین بازی های المپیک زمستانی آسیا در سال ۱۹۷۲ بود و جشنواره سالانه برف ساپورو بازدیدکنندگان تور ژاپن را از سراسر جهان شگفت زده می کند. در فصول دیگر، فضاهای سبز ساپورو و نمایش شکوفه ها به همان اندازه نفس گیر هستند. این شهر جوان و باز به آبجو، گوشت گاو، رامن، غذاهای دریایی و محصولات تازه اش نیز معروف است.

این موارد را از دست ندهید

• موزه آبجو ساپورو و باغ آبجو برای نوشیدنی، و کباب بره

• سوسوکینو، بزرگترین منطقه سرگرمی و تفریحات شبانه در شمال توکیو

• مجسمه های استادانه برفی و یخی جشنواره برفی ساپورو

چگونه به آنجا برویم

شما می توانید از طریق قطار، هوا و کشتی به ساپورو برسید. هواپیما به مراتب سریعترین را است و پس از آن قطارهای تندرو قرار دارند. برای سفری پرماجرا و آرام تر با کشتی سوار شوید.

روزانه ده ها پرواز از توکیو به فرودگاه چیتوز ساپورو از فرودگاه هاندا و فرودگاه ناریتا انجام می شود. بسیاری از فرودگاه های داخلی دیگر نیز پروازهای مستقیم به ساپورو دارند. پس از پرواز، ۳۵ دقیقه با قطار سریع السیر تا ایستگاه ساپورو فاصله دارید.

سوار Hokkaido Shinkansen از توکیو به Shin-Hakodate-Hokuto (4 ساعت) و انتقال به اکسپرس محدود Hokuto به ساپورو (۳٫۵ ساعت) شوید.

همچنین کشتی های مسافت طولانی از نقاط مختلف جزیره اصلی هونشو وجود دارد که اکثر آنها یا به Otaru می رسند، ۳۰ دقیقه با قطار در غرب ساپورو، یا به توماکومای، ۴۵ تا ۶۰ دقیقه با قطار در جنوب ساپورو،می روند.

ساپورو و اطراف آن

حقایق فوری

• ساپورو که با کمک متخصصان خارج از کشور طراحی شده است، یک طرح خیابانی شبکه‌ای به سبک آمریکای شمالی دارد.

• نام این شهر در زبان بومی آینو به معنای «رودخانه مهمی است که از یک دشت می گذرد».

• ساپورو در سال ۱۸۶۸ تأسیس شد و آن را به جوانترین کلان شهر بزرگ ژاپن تبدیل کرد

پای خود را دراز کنید و نفس عمیق بکشید

ساپورو بر خلاف بسیاری از محیط‌های شهری اصلی ژاپن، وسیع و پر از فضای سبز است. یکی از بهترین فضاهای سبز پارک اودوری است که حدود یک کیلومتر و نیم در ۱۲ بلوک شهری امتداد دارد و شهر را به شمال و جنوب تقسیم می کند. این پارک در طول ماه های گرم فضاهای دلپذیر و آرامش بخشی را ارائه می دهد. در ماه فوریه، اینجا مکان اصلی برای جشنواره برف ساپورو است.

ساپورو و اطراف آن:رامن به سبک هوکایدو

شما نمی توانید بدون ذکر ساپورو در مورد رامن صحبت کنید. بر اساس گزارش ها، نام این گیاه از اینجا سرچشمه گرفته است، همانطور که میسو رامن، یکی از محبوب ترین انواع رامن در ژاپن است. در مکان‌هایی مانند ساپورو رامن جمهوری و رامن دوجو، می‌توانید غذاهای تخصصی از سراسر هوکایدو، از جمله ساپورو (میسو)، آساهیکاوا (سس سویا) و هاکوداته رامن را در هشت رستوران در یک مکان امتحان کنید.

هنر در فضای باز و همچنین در داخل خانه

ساپورو فضای کافی دارد و شگفتی‌های طبیعت را با مجسمه‌های معاصر در فضای باز در مکان‌هایی مانند پارک هنری ساپورو، آرته پیازا بیبای و بلک اسلاید مانترا ترکیب می‌کند. پارک هنری ساپورو مکانی است برای خلق آثار هنری خود، همراه با استودیوهای صنایع دستی برای نجاری، شیشه‌سازی، و صنایع دستی در فضای باز.

در داخل موزه هنر مدرن هوکایدو، آثاری از هنرمندان محلی و همچنین نقاشان مدرسه پاریس را خواهید دید. موزه هنر بین المللی میانوموری شاهکارهای معاصر بیشتری را ارائه می دهد.برای سفر به هوکایدو و بازدید از این  موزه هنر ابتدا باید ویزای ژاپن را دریافت نمایید.

گزینه های ورزشی برای دوندگان، دوچرخه سواران و طرفداران یوگا

اگر عاشق دویدن یا دوچرخه سواری هستید، مسیر خود را به سمت ساحل رودخانه تویهیرا بیابید، که بخشی از مسیری است که برای ماراتن ساپورو استفاده می شود. مسیر جنگلی را بدوید یا در جاده دوچرخه سواری آسفالته سوار دوچرخع شوید. دوندگان همچنین می‌توانند از پارک اودوری تا محوطه پاستورال دانشگاه هوکایدو پیاده‌روی کنند.

برای علاقه مندان به یوگا، پارک مارویاما، ساحل رودخانه تویهیرا و پارک ناکاجیما مکان های طبیعی عالی هستند. بعد از یوگا، در اونسن Jozankei یک حمام طولانی و آرام بخش داشته باشید.

برف پودری عالی و نه چندان دور

معروف ترین پیست اسکی ژاپن، نیسکو، تنها دو ساعت با قطار تا ایستگاه ساپورو فاصله دارد. چهار پیست اسکی به هم پیوسته – Grand Hirafu، Hanazono، Niseko Village و Annupuri – برخی از بهترین پیست‌های اسکی و اسنوبورد را در کشور دارند. درست خارج از مرکز شهر ساپورو، پیست اسکی ساپورو تینه قرار دارد.

برای فرار از عوامل طبیعی در زیر زمین بمانید

یک سیستم عالی از راهروهای زیرزمینی و مراکز خرید در زیر شهر اصلی وجود دارد. این مسیرهای پیاده روی ایستگاه ساپورو را به پارک اودوری، کارخانه ساپورو و منطقه سرگرمی بزرگ سوسوکینو متصل می کند. اینها به ویژه در روزهای سرد و بارانی یا زمانی که طوفان برف وجود دارد راحت است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.