ساکای و کیشیوادا

ساکای و کیشیوادا ،مقبره عظیم قرن پنجم بسیار نزدیک به اوزاکا

اگر برای مدتی در اوزاکا اقامت دارید، شهرهای همسایه ساکای و کیشیوادا در خلیج اوزاکا گشت‌وگذارهای پرارزشی را برای بازدید کنندگان تور ژاپن ارائه می‌دهند. به دلیل نزدیکی به فرودگاه بین المللی کانسای، آنها نقطه توقف ایده آلی قبل از پرواز یا در حین توقف طولانی هستند.

این موارد را از دست ندهید

• Daisenryo Kofun – یکی از بزرگترین مقبره های باستانی جهان در ساکای

• صنایع دستی معروف جهانی ساکای

• جشنواره کیشیوادا دانجیری ماتسوری با انرژی بالا

چگونه به آنجا برویم

ساکای و کیشیوادا در جنوب شرقی اوزاکا در مسیر فرودگاه بین المللی کانسای قرار دارند.

هر دو شهر در فاصله یک ساعته از اوزاکا هستند و با قطار با استفاده از خط Nankai یا JR Hanwa از طریق ایستگاه تننوجی یا مستقیماً از طریق فرودگاه می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید. برای Daisenryo Kofun، با خط JR Hanwa به ایستگاه Mozu بروید، جایی که مقبره با پیاده روی پنج دقیقه ای در دسترس است.

ساکای و کیشیوادا

ساکای باستانی و مدرن

شهر ساکای تاریخی غنی و رنگارنگ دارد. یک شهر تجاری و بندر تجاری پررونق در قرن شانزدهم است و همچنین زادگاه استاد محترم چای سن نو ریکیو است.

امروزه ساکای به دلیل صنعت کارد و چنگال (چاقوهای ساکای بسیار مورد توجه سرآشپزها هستند) و ساخت دوچرخه های دقیق مشهور است و موزه هایی دارد که به هر دو اختصاص داده شده است. با این حال، قابل توجه ترین ادعای شهرت آن این است که محل یکی از بزرگترین مقبره های روی کره زمین است.به طور کلی اگه قصد سفر به ژاپن وبازدید از این شهر تجاری را دارید ابتدا باید نسبت به ویزای توریستی ژاپن اقدام کنید.

مقبره هایی برای رقابت با اهرام

گوردخمه‌های باستانی ساکای با طراحی متمایز سوراخ کلیدشان در مقیاسی ساخته شده‌اند که با اهرام رقابت می‌کند. تصور می‌شود که تپه مرکزی، که در ژاپنی به نام دایسن کوفون شناخته می‌شود، حاوی بقایای امپراطور افسانه‌ای قرن چهارم نینتوکو است. این مقبره که قدمت آن به قرن پنجم بازمی‌گردد، ۱٫۳ میلیون فوت مربع (مساحتی برای ۱۲ زمین بیسبال) را پوشش می‌دهد و تخمین زده می‌شود که ساخت آن حداقل ۱۵ سال و توسط ۲۰۰۰ کارگر طول کشیده است.

این مقبره، که در میان پراکندگی شهری ساکای قرن بیست و یکم قرار دارد، توسط سه خندق محصور شده است و تپه‌های دفن اکنون با پوشش گیاهی سرسبز پوشیده شده است. این مکان مقدس در نظر گرفته می شود و بازدیدکنندگان نمی توانند بیشتر از خندق بیرونی جلو بروند. برای درک این مکان، بهتر است از عرشه مشاهده در طبقه ۲۱ تالار شهر ساکای دیدن کنید. بر روی زمین، می توانید در اطراف خندق بیرونی آرام (۲٫۵ مایلی) قدم بزنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخ و باستان شناسی Daisenryo Kofun، یک فیلم کوتاه به زبان انگلیسی را تماشا کنید که توسط موزه شهر ساکای در پارک روبروی خیابان ارائه شده است.

ساکای و کیشیوادا:قدرت پدال دوچرخه

ساکای شهری دلپذیر برای گشت و گذار با دوچرخه است. می توانید از دفتر گردشگری دوچرخه کرایه کنید. مسیرها به خوبی به زبان انگلیسی علامت گذاری شده اند.

کیشیوادا – قلعه آرام و جشنواره پر شور

جشنواره سالانه کیشیوادا دانجیری علاوه بر یک قلعه لذت بخش (کمتر از همسایه معروفش در اوزاکا شلوغ تر است) در سراسر ژاپن مشهور است. این جشنواره یک ماجرای پر جنب و جوش و پر سر و صدا است که در آخر هفته سوم سپتامبر ۵۰۰۰۰۰ بازدیدکننده را به خود جذب می کند.

تاب خوردن و غلتیدن

سی و پنج شناور تزئین شده (دانجیری) که هر کدام بیش از چهار تن وزن دارند توسط صدها نفر از مردم شهر با سرعتی سرسام آور در خیابان ها حمل می شوند. صدها نفر دیگر در کنار و پشت سر در بالای هر یک از دایکو-گاتا شناور هستند، یک استاد تشریفات نترس خدمه خود را تشویق می کند و شاهکارهای جسارتی را روی پشت بام انجام می دهد.

مانند گاو دوندگان پامپلونا، تیم های رقیب بدون توجه کمی به ایمنی خود در شناور مسابقه می دهند. با عبور شناورها عقب بایستید. پیمایش در گوشه های تنگ در طول مسیر به مهارت و تجربه نیاز دارد و تصادفات و صدمات غیرعادی نیستند (جای تعجب نیست که جشن ها با دعا برای ایمنی دوندگان آغاز می شود).

با فرا رسیدن شب، جشنواره ادامه می‌یابد (اگرچه با سرعتی آرام‌تر) زیرا افراد از آبجو و غذاهای خیابانی لذت می‌برند و رقابت‌های روز فراموش می‌شود.

خرید لحظه آخری در شهر رینکو

از ساکای و کیشیوادا، یک فاصله کوتاه تا شهر رینکو (و یک توقف تا فرودگاه) وجود دارد. علاقه‌مندان به خرید می‌توانند از خرید بدون مالیات در فروشگاه‌های تخفیفی که پوشاک و کالاهای برندهای ژاپنی و بین‌المللی را می‌فروشند، استفاده کنند. اگر به سمت فرودگاه می روید، کمد چمدان در دسترس است.

از طرف دیگر، اگر قبل از پرواز وقت دارید، روی چرخ و فلک ساحلی سوار شوید تا مناظر عالی از جزیره مصنوعی که فرودگاه روی آن ساخته شده است را ببینید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.