ساگانو و آراشیاما

ساگانو و آراشیاماآراشیاما منطقه ای خوش آب و هوا و توریستی در حومه غربی کیوتو است . این منطقه از دوره هیان (۷۹۴-۱۱۸۵)، زمانی که اشراف از محیط طبیعی آن لذت می بردند، یک مقصد محبوب بوده است . آراشیاما در فصل شکوفه های گیلاس و رنگ های پاییزی محبوبیت خاصی دارد،که بازدیدکنندگان تور ژاپن پاییز را در سراسر دنیا به خود جذب می کند.

زیبایی بامبو و ذن در زمین بازی اشراف قدیمی کیوتو

مناطق ساگانو و آراشیاما در بخش غربی کیوتو واقع شده‌اند و از محبوب‌ترین مناطق دیدنی کیوتو هستند. در قرن هشتم، اشراف اغلب برای لذت بردن از برگ های رنگی یا قایق سواری به این منطقه از مزارع برنج و جنگل های بامبو می آمدند.

مناظر امروزی هنوز یادآور آن دوره است و هنوز هم می توانید تعدادی از ویلاهای سابق مرتبط با اشراف را مشاهده کنید که اکنون به عنوان معابد کوچک عمل می کنند.

این موارد را از دست ندهید

• معبد Tenryuji، که اکنون یک مکان میراث فرهنگی جهانی است

• پل توگتسوکیو، که به نظر می رسد که گویی مربوط به زمان گذشته است

• بیشه بامبو منتهی به ساگانو

ساگانو و آراشیاما

چگونه به آنجا برویم

آراشیاما ناحیه ای در حومه غربی کیوتو است. از کیوتو و اوزاکا به راحتی قابل دسترسی است.

از طریق یکی از سه خط راه آهن می توان به آراشیاما رسید: خط JR Sagano که به ایستگاه Saga Arashiyama رفت و آمد می کند. خط هانکیو به ایستگاه آراشیاما؛ یا خط Keifuku به ایستگاه Arashiyama.

حقایق فوری

• منطقه جنوب رودخانه هوزو به نام آراشیاما شناخته می شود و در شمال ساگانو است

• ساگانو تا دهکده زیبای کیوتاکی در پایه کوه مقدس آتاگو امتداد دارد.

• تعدادی از مغازه ها در این منطقه در صنایع دستی ساخته شده از بامبو که در بیشه معروف بامبو رشد می کنند تخصص دارند.

قلب ذن بزرگ آراشیاما

مشهورترین معبد در منطقه ساگانو و آراشیاما معبد تنریوجی است. این بنا در قرن چهاردهم توسط شوگان وقت، آشیکاگا تاکاوجی، به نشانه سوگواری برای امپراتور گودایگو ساخته شد.

اکنون تنریوجی یک مکان میراث فرهنگی جهانی است و یکی از کیوتو-گوزان (پنج معبد بزرگ کیوتو) است. حتی باغ آن به عنوان یک مکان دیدنی ملی ویژه تعیین شده است.

روح ذن در تمام تنریوجی نفوذ می کند و به عنوان یک مقدمه کامل برای کل آراشیاما عمل می کند.

ترکیبی هماهنگ از آب و فرهنگ

پل توگتسوکیو بر روی رودخانه هوزو در پای کوه آراشیاما قرار دارد. طول آن ۲۵۰ متر است و با وجود بازسازی های اخیر که با استفاده از فولاد انجام شده است، هنوز ظاهر قرن هفدهمی خود را حفظ کرده است.

در یک عصر تابستانی در ماه اوت، مردم آرزوهای خود را روی فانوس‌های تورو می‌نویسند و اجازه می‌دهند روی رودخانه هوزو شناور شوند. این منظره زیبا «مانتو ناگاشی» یا شناور شدن ده هزار فانوس نام دارد.

ساگانو و آراشیاما-بیشه بامبو

بیشه بامبو آراشیاما که به ساگانو منتهی می‌شود مدت‌ها موضوع پوسترهای سفر بوده است و برای بسیاری از مردم در سراسر جهان یکی از چهره‌های کیوتو را نشان می‌دهد. جنگلی که چیزی جز بامبوهای سر به فلک کشیده با ارتفاع یکنواخت ندارد، واقعاً منظره ای خیره کننده است.درخواست ویزای ژاپن، سفر به کیوتو و بازدید از از این بیشه زیبا جزو معنوی ترین کارهای ممکن به شمار می آید.

یک شهر معبدی پر از گنج

منطقه ساگانو دارای تعداد زیادی معابد است. آنها عبارتند از معبد دایکاکوجی، معبد جوجاکوجی با برج تاهوتو، معبد نیسونین با مجسمه های ایستاده بودا شاکا-نیورای و بودا آمیدا-نیورای، معبد جیکیشیان با مجسمه ایستاده بودا شاکا-نیورای (گنجینه ملی)، معبد سیریوجی با یک مجسمه بودا شاکا-نیورای (یک گنجینه ملی)، و معبد آداشینو ننبوتسوجی، معروف به سنتو-کویو، یا مراسم یادبود هزار فانوس، هر ماه اوت در آنجا برگزار می شود.

ساکه، جیرجیرک و خزه

منطقه راکوسای، در جنوب پل توگتسوکیو، مکان خوبی برای فرار از جمعیت است. یک پیاده روی کوتاه از پل، بازدیدکننده را به ماتسونو تایشا می‌آورد، زیارتگاهی برای خدای آبجوسازی که بسیاری از عبادت‌کنندگان را به خود جذب می‌کند.

نه فاصله ای نه چندان دور، کگونجی یا معبد سوزوموشیدرا به‌خاطر سوزوموشی یا جیرجیرک‌های زنگی‌اش معروف است که در تمام طول سال چهچهه می‌زنند. معبد سایهوجی همسایه به خاطر باغ خزه‌اش معروف است که ۱۲۰ نوع خزه زیبا دارد (رزرو لازم است).

با ارزش ترین ویلای امپراتوری ژاپن

جاذبه اصلی راکوسای مطمئناً ویلای امپراتوری کاتسورا است، ویلایی با شهرت جهانی که دارای سبک معماری ساده اما کاربردی است. چندین چای‌خانه در محوطه پراکنده‌اند که با مسیر پیاده‌روی به هم متصل شده‌اند که از میان باغی که بسیاری آن را زیباترین باغ ژاپن می‌دانند می‌پیچد. شما فقط می توانید به عنوان بخشی از یک تور همراه با راهنما، زمین ها را کاوش کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.