ریوگوکو

مرکز دنیای کشتی سومو،ریوگوکو (両国، Ryōgoku) مرکز جهان سومو است . این منطقه ای در توکیو است که در آن استادیوم سومو، بسیاری از اصطبل های سومو، رستوران های چانکو و سایر جاذبه های مربوط به سومو در آن یافت می شود. رویدادهای سومو از دیرباز در این منطقه برگزار می شود.بطور کلی برای سفر به ژاپن و بازدید از این منطقه نیاز به ویزای توریستی ژاپن داریم .

ریوگوکو

تا آغاز قرن بیستم، مسابقات در فضای باز در زیارتگاه ها و معابد برگزار می شد . در سال 1909، اولین سالن دائمی سومو در منطقه ریوگوکو ساخته شد. ورزشگاه سومو امروزی، کوکوگیکان فعلی ، چهارمین استادیوم ساخته شده در توکیو است و از سال 1985 مورد استفاده قرار گرفته است. بیش از 10000 بازدیدکننده دارد و میزبان سه دوره از شش تورنمنت سالانه سومو (در ژانویه، مه و سپتامبر) است.

ورزشگاه سومو کوکوگیکان

اصطبل سومو محل زندگی و تمرین کشتی گیران سومو است . در میان چندین اصطبل سومو که در حال حاضر وجود دارد، بسیاری از آنها در منطقه ریوگوکو قرار دارند. در برخی از اصطبل ها، می توان تمرین سومو را در صبح های اولیه مشاهده کرد. بیشتر آنها نیاز به برنامه های پیشرفته از طریق تلفن دارند و برخی درخواست می کنند که مهمانان با یک سخنران ژاپنی همراه شوند.

Chanko nabe غذای اصلی کشتی گیران سومو است. این یک غذای قابلمه داغ است که در انواع مختلفی وجود دارد و حاوی سبزیجات ، غذاهای دریایی و گوشت است. چندین رستوران در منطقه ریوگوکو وجود دارد که chanko nabe را در منوی خود نشان می دهد. بسیاری از رستوران ها توسط کشتی گیران بازنشسته اداره می شود.

Chanko nabe در رستورانی سرو می شود که دارای دوهیو (حلقه سومو) است.

سایر مکان‌های دیدنی منطقه ریوگوکو در چند قدمی ایستگاه ریوگوکو و استادیوم سومو واقع شده‌اند، از جمله موزه عالی ادو توکیو در مورد تاریخ و فرهنگ توکیو، موزه سومیدا هوکوسای ، یکی از بهترین موزه‌های ukiyo-e ژاپن ، و Yokoamicho. پارکی که به یاد دو رویداد مخرب توکیو در طول قرن بیستم است: زلزله بزرگ کانتو در سال 1923 و بمباران آتش در جنگ جهانی دوم.

ورزشگاه سومو کوکوگیکان

ساعت کاری موزه: 12:30 تا 16:00 (ورودی تا 15:30)

موزه تعطیل: آخر هفته ها، تعطیلات ملی و بین نمایشگاه ها

ورودی موزه: رایگان

Kokugikan بیش از 10000 بازدیدکننده دارد و میزبان سه دوره از شش تورنمنت سالانه سومو (در ژانویه، مه و سپتامبر) است. در روزهای غیر مسابقات، یک موزه کوچک سومو و یک فروشگاه فروش کالاهای مختلف سومو به روی بازدیدکنندگان تور ژاپن باز است. در طول مسابقات، آنها فقط برای دارندگان بلیط قابل دسترسی هستند.

موزه ادو توکیو

برای بازسازی تا سال 2025 بسته است

این موزه برجسته از طریق مدل‌های متعدد شهرها، مجسمه‌ها، مجسمه‌های واقعی و بسیاری از نمایشگاه‌های دیگر، گذشته توکیو را به وضوح نشان می‌دهد .

موزه سومیدا هوکوسای

ساعت کاری: 9:30 تا 17:30 (ورودی تا 17:00)

تعطیل: دوشنبه ها (یا روز بعد اگر دوشنبه تعطیل است )، تعطیلات سال نو

ورودی: 400 ین (نمایشگاه دائمی)

موزه دوزبانه و خوش ساخت Sumida Hokusai که در سال 2016 در بخش سومیدا شهر توکیو ، محل تولد کاتسوشیکا هوکوسای افتتاح شد، دارای یک اتاق نمایشگاه دائمی با آثار هوکوسای در طول زندگی او و اطلاعات کلی جالب درباره ukiyo-e است. به عنوان فضای نمایشگاهی برای نمایشگاه های دوره ای و موقت مربوط به نقاش بزرگ که هزینه پذیرش جداگانه دارد.

موزه شمشیر ژاپنی

ساعت کاری: 9:30 تا 17:00 (ورود تا 16:30)

تعطیل: دوشنبه (یا روز بعد اگر دوشنبه تعطیل است )، سال نو ، بین نمایشگاه

ورودی: 1000 ین

موزه شمشیر ژاپنی تعداد زیادی تیغه شمشیر و اقلام مرتبط از جمله اقلام تاریخی و مدرن را به نمایش می گذارد. نمایشگاه ها چندین بار در سال تغییر می کنند. این موزه که قبلاً در شینجوکو واقع شده بود ، در سال 2018 در ساختمانی مدرن در مجاورت باغ کیو یاسودا (به زیر مراجعه کنید) منتقل و بازگشایی شد.

باغ کیو یاسودا

ساعت کاری: 9:00 تا 19:30 (تا 18:00 از اکتبر تا مارس)

تعطیل: 29 دسامبر تا 1 ژانویه

ورودی: رایگان

کیو یاسودا تین باغی با حوضچه ای به شکل کانجی ژاپنی «کوکورو» به معنای «قلب» است. این باغ توسط کارآفرین یاسودا زنجیرو در اواخر دهه 1800 بازسازی شد و به عنوان نماینده باغ باغی به سبک دوره میجی شناخته می‌شود که بسیاری از آنها توسط صنعتگران و سیاستمداران برجسته ساخته شده‌اند.

تالار یادبود توکیو

ساعت کاری: 9:00 تا 16:30

تعطیل: 29 دسامبر تا 1 ژانویه

ورودی: رایگان

این سالن یادبود واقع در پارک یوکوامیچو، به یاد قربانیان حملات هوایی توکیو در طول جنگ جهانی دوم است. از صلح حمایت می شود و می توان برای قربانیان دعا کرد. در کنار سالن یک بنای یادبود برای قربانیان کره ای و همچنین یک بنای یادبود صلح قرار دارد.

موزه یادبود زلزله کانتو بزرگ

ساعت کاری: 9:00 تا 17:00 (ورود تا 16:30)

تعطیل: دوشنبه ها (یا روز بعد اگر دوشنبه تعطیل است )، 29 دسامبر تا 3 ژانویه

ورودی: رایگان

این موزه که در پارک یوکوامیچو نیز واقع شده است، بقایای زمین لرزه بزرگ کانتو در سال 1923 و همچنین مواردی را به نمایش می گذارد که نشان دهنده کمک کشورهای خارجی برای کمک به توکیو پس از فاجعه است.

ریوگوکو ادو نورن

رستوران ها: معمولاً 11:00 تا 22:00

میز اطلاعات: 10:00 تا 18:00

Ryogoku Edo Noren که در ساختمان ایستگاه ریوگوکو واقع شده است، مجموعه ای دلپذیر از رستوران های کوچک است که غذاهای مخصوص توکیو مانند سوشی، چنکو ناب و سوبا را ارائه می دهد. یک میز اطلاعات توریستی و یک حلقه سومو ماکت نیز در این مجموعه وجود دارد.

ریوگوکو-رسیدن به آنجا و اطراف

 

با خط JR Sobu یا خط مترو Oedo به ایستگاه Ryogoku بروید .

 

منبع :https://www.japan-guide.com/e/e3022.html

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.