باغ ریکوگین

باغ ریکوگین- باغ منظره زیبا به سبک ژاپنی، Rikugien (六義園) یکی از زیباترین باغ های ژاپنی توکیو محسوب می شود . Rikugien که در حدود سال 1700 برای پنجمین شوگون توکوگاوا ساخته شد، به معنای واقعی کلمه به معنای “باغ شش شعر” است و 88 صحنه از اشعار معروف را در مینیاتوری بازتولید می کند.

این باغ نمونه خوبی از باغ پرسه زدن دوره ادو است و دارای یک حوض مرکزی بزرگ است که توسط تپه‌های مصنوعی و مناطق جنگلی احاطه شده است که همه توسط شبکه‌ای از مسیرها به هم متصل شده‌اند.

باغ ریکوگین

Rikugien کاملاً جادار است و حدود یک ساعت طول می کشد تا کل شبکه مسیرهای پیاده روی باغ را با سرعتی آرام پوشش دهد. مسیرها در اطراف باغ‌ها، از میان جنگل‌ها و چمن‌های باز می‌پیچند و به چند چایخانه منتهی می‌شوند که برای عموم باز هستند. چایخانه فوکیاژ چایا در امتداد ساحل شمال غربی حوض مکانی خوبی برای نوشیدن چای است .

پل توگتسوکیو

یکی از بهترین زمان‌ها برای بازدید از Rikugien در پاییز است که درختان افرا متعدد باغ را به یکی از بهترین نقاط رنگی پاییزی توکیو  که به مقصدی محبوب برای بازدیدکنندگان تور ژاپن پاییز تبدیل می‌کنند . مناظر اطراف رودخانه که در کنار چایخانه Tsutsuji no Chaya قرار دارد، اطراف عروس توگتسوکیو و از دیدگاه فوجیشیروتوگ بسیار زیبا هستند. رنگ ها معمولا در اواخر نوامبر تا اوایل دسامبر به اوج خود می رسند.

بازدید از Rikugien در فصل بهار، زمانی که درختان و درختچه های مختلف گلدار در اطراف باغ شکوفا می شوند، بسیار خوب است.  درختان گیلاس در نزدیکی دروازه اصلی هستند که معمولاً از اواخر مارس تا اوایل آوریل شکوفا می شوند و بوته های آزالیا کاشته شده در امتداد ساحل حوض مرکزی بزرگ باغ که از آوریل تا می شکوفه می دهند.

Tsutsuji Chaya در پاییز

باغ ریکوگین- ویژگی‌های اصلی باغ ریکوگین

طراحی و چیدمان باغ: این باغ به شکل یک باغ ژاپنی سنتی طراحی شده است و شامل آبنماها، پل‌های چوبی، سنگ‌های تزئینی و درختان بسیار زیبا است.

کاربرد سنگ و آب: استفاده هنرمندانه از سنگ و آب یکی از ویژگی‌های برجسته این باغ است که به آن جلوه‌ای طبیعی و آرام‌بخش می‌دهد.

درختان و گیاهان: باغ ریکوگین میزبان درختان بلند و گیاهان زیبایی است که در طول فصول مختلف سال ظاهر متفاوتی به آن می‌بخشند.

معماری: در کنار طبیعت زیبا، معماری ساختمان‌های اطراف باغ نیز مورد توجه است و با سبک معماری ژاپنی سنتی ساخته شده‌اند.

این باغ به عنوان یکی از میراث‌های فرهنگی ژاپن شناخته می‌شود و هر ساله میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان است.

کارهایی که باید در باغ های Rikugien انجام دهید

باغ های Rikugien مکان مناسبی برای لذت بردن از زیبایی های خیره کننده فصول در ژاپن است .گردشگران و مسافران می توانند از تغییر رنگ در فصل شکوفه های گیلاس یا قرمز شدن برگ ها در پاییز لذت ببرند .

این می تواند مکان مناسبی برای استراحت در  طول یک روز طولانی در کاوش در باغ Rikugien توکیو باشدشما می توانید چایخانه ای برای لذت بردن از چای آرامش بخش در یکی از نفس گیرترین پارک های توکیو پیدا کنید. بطور کلی درخواست ویزای ژاپن ، سفر به توکیو و بازدید از این باغ زیبا جزو معنوی ترین کارهای ممکن به شمار می آید.

رسیدن به آنجا و اطراف

دروازه ورودی اصلی Rikugien در گوشه شرقی پارک حدود 5-10 دقیقه پیاده روی جنوب ایستگاه Komagome در خط JR Yamanote یا خط مترو Namboku قرار دارد. دروازه راحت‌تر Someimon به جز چند هفته در پاییز (اواخر نوامبر تا اوایل دسامبر) و بهار (اواخر مارس تا اوایل آوریل) برای عموم باز نیست.

ساعت و کارمزد

ساعت ها

از ساعت 9:00 الی 17:00 (ورود تا ساعت 16:30)

روشنایی عصر تا ساعت 21:00 هنگام رنگ های پاییزی و شکوفه های گیلاس

بسته شد

29 دسامبر تا 1 ژانویه

پذیرش

300 ین

منبع :https://www.japan-guide.com/e/e3026.html

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.