ترکیب نژادی در کشور ژاپن

ترکیب نژادی در کشور ژاپن – مردم ژاپن یک گروه قومی منسجم هستند که از زنجیره جزایر ژاپنی سرچشمه می گیرند. تقریباً 130 میلیون نفر ژاپنی تبار وجود دارد. از این 130 میلیون نفر، حدود 127 میلیون نفر ساکن ژاپن هستند. ژاپن یکی از همگن ترین کشورهای جهان از نظر ترکیب قومی یا ملی است.

چه کسانی ژاپن را تشکیل می دهد

اکثریت ژاپن را مردم ژاپنی تشکیل می دهند که فقط به زبان ژاپنی صحبت می کنند. در سال 1999، 99.4  درصد از جمعیت ژاپنی بودند. این بدان معناست که تنها 0.6 درصد متعلق به سایر اقوام  بودند.   برای سفر به ژاپن نیاز به تور ژاپن داریم همچنین اگر با زبان آنها آشنایی نداریم باید از یک مترجم زبان ژاپنی کمک بگیریم .

بزرگترین اقلیت قومی در ژاپن گروهی متشکل از 700000 کره ای است. جوامع بزرگی از برزیلی ها، فیلیپینی ها و آمریکایی ها نیز در ژاپن زندگی می کنند. دیگر اقلیت های قومی مهم چینی ها و گروه کوچکی از بومیان به نام آینو هستند.

آینوها تنها گروه قومی متمایز باقی مانده در ژاپن هستند. آنها از نظر فیزیکی از ژاپنی های معاصر متمایز هستند زیرا دارای ویژگی های نوردیک هستند. یکی از این ویژگی ها این است که موهای صورت و بدن آنها گسترده تر است.

این گروه در حال حاضر در جزیره شمالی هوکایدو زندگی می کنند. آنها اکنون به دلیل ازدواج با ژاپنی ها در طول قرن ها به منسوخ شدن (با جمعیت کمتر از 20000 نفر) نزدیک شده اند.

ژاپنی خارج از ژاپن

تعداد ژاپنی های ساکن در کشورهای غربی در مقایسه با تعداد غربی های ساکن ژاپن بسیار زیاد است. کسانی که دارای میراث ژاپنی هستند و در کشورهای دیگر زندگی می کنند “nikkeijin” نامیده می شوند.

از 181000 ژاپنی که به طور دائم در کشورهای غربی زندگی می کنند، 158000 نفر (87 درصد آنها) کشورهای انگلیسی زبان را انتخاب کرده اند.

از این آمار می توان دریافت که مهاجران ژاپنی در درجه اول جذب کشورهای انگلیسی زبان در جهان غرب هستند.

این ممکن است به این دلیل باشد که برای اکثر آنها، انگلیسی تنها زبان خارجی است که به آنها فرصت تحصیل در مدرسه داده شده است. مردم ژاپن در هر کجا که باشند، به نگهداری از مدارس ژاپنی و تجلیل از فرهنگ و میراث خود معروف هستند.

گروه های قومی آمریکایی در ژاپن

آمریکایی ها از نیمه دوم قرن نوزدهم در ژاپن وجود داشته اند. امروزه حدود 200000 آمریکایی در ژاپن زندگی می کنند. این کشور در طبقه بندی گروه های قومی اقلیت بر اساس اندازه جمعیت در رتبه پنجم قرار دارد.

کره ای ها در ژاپن

کره ای ها از سال های اولیه قرن بیستم در ژاپن ساکن شده اند. با این حال، پس از پایان دهه اول قرن به آنها تابعیت اعطا شد.

مهاجرت کره ای ها به ژاپن عمدتاً برای فرار از فشارهای شدید به دلیل تبعیض نژادی بود که زندگی را برای نژاد خاصی در کره دشوار می کرد.

موج دوم مهاجرت در طول جنگ جهانی دوم بود تعداد کل کره ای ها در ژاپن در این زمان ها از 3 میلیون نفر فراتر رفته بود.اگرمی خواهید به ژاپن سفر کنید ابتدا باید ویزای ژاپن را تهیه کنید و در مدتی که در آنجا اقامت دارید با فرهنگ و زبان آنها آشنا شوید .

چینی در ژاپن

گفته می شود که گروه های قومی چینی از قرن سوم در ژاپن وجود داشته اند. مهاجرت مداوم چینی ها به ژاپن در قرن های بعد وجود داشت. در سال‌های پایانی قرن بیستم، چینی‌ها برای تحصیلات عالی از ژاپن دیدن کردند و در آن ساکن شدند.

امروزه بیش از نیم میلیون نفر با قومیت چینی در ژاپن اقامت دارند. برخی از مناطقی که جمعیت چینی در ژاپن در آن سکونت دارند عبارتند از: توکیو، اوزاکا، کوبه، ناکازاکی و یوکوهاما.

فیلیپینی در ژاپن

مشاهده می شود که مهاجرت فیلیپینی در سه دهه اخیر برجسته بوده است. اینها عمدتاً به شکل کارگران برای شرکت‌های بزرگ تولیدی مستقر در ژاپن بودند، زیرا فرصت‌های متعددی در ژاپن نسبت به فیلیپین وجود داشت. این رویه در سال‌های اخیر ثابت بوده است، که منجر به بیش از 500000 فیلیپینی در ژاپن در سال‌های اخیر شده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.