خدمات پستی

خدمات پستیدفاتر پست طیف وسیعی از خدمات پستی از جمله ارسال کارت پستال، نامه، بسته و پست سفارشی و همچنین خدمات پس انداز و بیمه را ارائه می دهند. خدمات تحویل درب به درب، معروف به تاکوهایبین ، علاوه بر پست ژاپن توسط شرکت های مختلفی نیز ارائه می شود.

دفاتر پست کوچک از دوشنبه تا جمعه از ساعت ۹:۰۰ تا ۱۷:۰۰ باز هستند و در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات ملی بسته هستند . دفاتر بزرگتر در روزهای هفته تا ساعت ۱۹ باز هستند و ممکن است در روزهای شنبه و یکشنبه نیز باز باشند. اکثر دفاتر پست به دستگاه های خود پرداز  مجهز هستند صندوق های پست قرمز هستند.دراینجا راهنمایی تور ژاپن وجود دارد که به شما کمک می کند اطلاعاتی درباره خدمات پستی ژاپن دریافت کنید .

خدمات پستی

به جای ایمیل، یک کارت پستال به خانه بفرستید تا دوستان و خانواده را از ماجراجویی ژاپنی خود مطلع کنید. یا مقداری از هدایا را بفرستید و چمدان خود را سبک کنید. دفاتر پست در ژاپن به خوبی سازماندهی شده اند، به راحتی می توان به آنجا و کارکنان مایل به کمک به شما خواهند بود.

خدمات پستی

خدمات پستی-کارت پستال و نامه

کارت پستال ها و تمبرها از دفاتر پست، فروشگاه های رفاه و کیوسک ها در ایستگاه های قطار در سراسر کشور در دسترس هستند. صندوق های پست در کنار گذرگاه ها، ساختمان ها و امکانات عمومی قرار دارند. صندوق‌های پستی معمولاً دارای دو شکاف باز هستند – یکی برای نامه‌ها و کارت پستال‌ها و دیگری برای اقلام حجیم‌تر.

در اداره پست

اگر در هتل اقامت دارید، میز پذیرش در ارسال نامه یا بسته به شما کمک می کند، اما انجام این کار در اداره پست محلی آسان است. اگر از یک اداره پست بزرگتر استفاده می کنید، تعدادی باجه مختلف پیدا خواهید کرد، زیرا دفاتر پست برخی از خدمات بانکی و همچنین پست را انجام می دهند.

به سمت باجه خدمات پستی بروید و در صورت نیاز شماره بگیرید. وقتی شماره شما خوانده شد، به پیشخوان بروید و نامه یا بسته ای را که می خواهید ارسال کنید به آنها تحویل دهید. کارکنان نامه / بسته را وزن می کنند و به شما می گویند که چقدر باید پرداخت کنید.

اگر می‌خواهید بسته‌های بزرگ ارسال کنید یا از تحویل سریع استفاده کنید، باید تعدادی از فرم‌ها را پر کنید. اکثر فرم ها به دو زبان ژاپنی و انگلیسی نوشته شده اند، بنابراین نباید مشکلی داشته باشید. اگر از چیزی مطمئن نیستید، از کارکنان بپرسید. برای آرامش خاطر، درباره نحوه ارسال نامه یا بسته در ژاپن تحقیق کنید.

پست هوایی بین المللی

پست های بین المللی را می توان به پست نامه (نامه ها، آئروگرام ها و کارت پستال ها)، پست بسته و EMS (سرویس پست اکسپرس) طبقه بندی کرد. پست بسته های خارجی را می توان بین ژاپن و اکثر کشورهای دیگر ارسال کرد.

حداکثر وزن برای یک بسته معمولاً ۲۰ کیلوگرم است اما بستگی به مقصد دارد. محتویات بسته ای که می فرستید و حداکثر اندازه گیری برای یک بسته بسته به مقصد متفاوت است. EMS سریعترین راه برای ارسال اسناد و بسته ها به بیش از ۱۰۰ کشور و منطقه در سراسر جهان است. یک سیستم ردیابی، ارائه اطلاعات سریع در مورد وضعیت تحویل بسته، برای ۵۰ کشور موجود است.

سایر خدمات پستی

خدمات تحویل خصوصی مانند DHL و فدرال اکسپرس خدمات سریع و کارآمدی را بین ژاپن و سایر کشورها ارائه می دهند. انتخاب خدمات شما به نوع کالایی که می خواهید ارسال کنید بستگی دارد. لطفاً از میز پذیرش هتل خود بخواهید تا در ارسال نامه یا بسته ها از طریق این پیک ها به شما کمک کند.بطور کلی برای سفر به ژاپن باید ویزای توریستی ژاپن را دریافت نماییم .

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.