اوکیناوا

 

اوکیناوا ، ناها مقصد شما به یک سلسله جزیره گمشده و پادشاهی مدرن از لذت های ساحلی

جزیره اصلی اوکیناوا یک نقطه شروع محبوب برای گردشگرانی است که می خواهند این بخش نیمه گرمسیری ژاپن را کشف کنند. شهر ناها دارای یک قلعه باستانی، یک خیابان خرید پر جنب و جوش و بسیاری از جاذبه های دیگر است که ارزش بازدید را دارد.برای سفر به این جزیره ی زیبا باید ابتدا تور ژاپن را دریافت کرد.

ناها بزرگترین شهر اوکیناوا است که حدود ۲۱ درصد از ساکنان جزیره اصلی را در خود جای داده است. همچنین تنها سیستم راه آهن عمومی اوکیناوا را در خود جای داده است و مونوریل شهری اوکیناوا (راه آهن یویی) مسیر آسانی را از طریق شهر به پایتخت قدیمی شوری فراهم می کند.

این موارد را از دست ندهید

• قلعه شوری (در حال حاضر در حال بازسازی)

• کوکوسای دوری، خیابان اصلی خرید و سرگرمی ناها

• زیارتگاه Naminuegu، اولین زیارتگاه پادشاهی ریوکیو

اوکیناوا

چگونه به آنجا برویم

بیشتر ماجراهای اوکیناوا از اینجا شروع می شود. فرودگاه ناها دروازه ورود به تمام جزایر اوکیناوا است. فرودگاه داخلی پذیرای هواپیماهایی از ده‌ها نقطه در سراسر ژاپن است، و خطوط هوایی مقرون‌به‌صرفه با بودجه‌ای ناچیز از مسافران پذیرایی می‌کنند.

شهر ناها فقط ۱۵ دقیقه با ماشین تا فرودگاه یا چند ایستگاه در مونوریل فاصله دارد.

حقایق فوری

• اوکیناوا از صدها جزیره تشکیل شده است، اما جزیره اصلی بزرگتر از همه جزیره های دیگر است

• ناها ۳۰۰۰۰۰ نفر جمعیت دارد

• حکومت استانی در ناها در سال ۱۸۷۹ با لغو قلمروهای فئودالی تأسیس شد

• شوری اکنون بخشی از شهر مدرن ناها است

اوکیناوا:گشت و گذار در ناها و جزیره اصلی

مونوریل شهری اوکیناوا (Yui Rail) یک راه راحت برای رسیدن از فرودگاه به مرکز شهر و به شوری است.اگر می‌خواهید برای بازدید و گردشگری  به ژاپن سفر کنید، حتماً باید برای دریافت ویزای ژاپن اقدام کنید.

طیف گسترده ای از مسیرهای اتوبوس وجود دارد و اتوبوس های سریع السیر نیز برای دسترسی به مقاصد خارج از شهر ناها در دسترس هستند. اطلاعات مسیر و عملیات را می توان در وب سایت انگلیسی یافت. تاکسی ها راهی راحت و خصوصی برای رفت و آمد ارائه می دهند.

اجاره خودرو به راحتی در فرودگاه و در مراکز فروش در مرکز شهر در دسترس است. بسته به مسافت و زمان رسیدن به مقصد ممکن است مقرون به صرفه تر از تاکسی گرفتن باشد.

برنامه ریزی برای زمان رفتن

اوکیناوا آب و هوای نیمه گرمسیری دارد و در ماه‌های تابستان می‌تواند بسیار گرم باشد، بنابراین حتماً آب فراوان بنوشید و از مارس تا اکتبر محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش را فراموش نکنید. برنامه های سفر باید با احتیاط در طول فصل بارانی از اواخر ماه مه تا اوایل ژوئن، و در ماه سپتامبر، زمانی که طوفان ها اغلب جزایر را درنوردیده اند، انجام شود.

اگر می‌خواهید در آفتاب، دریا و سواحل باشید، بهار و پاییز ماه‌های ایده‌آلی هستند، اما بهتر است از هفته طلایی، فصل اول تعطیلات ژاپنی که در هفته اول ماه می است، اجتناب کنید.

پادشاهی ریوکیو

اوکیناوا یکی از ۴۷ استانی است که ژاپن را تشکیل می دهد، اما همیشه اینطور نبوده است. اوکیناوا، یا پادشاهی ریوکیو که در آن زمان شناخته می شد، تا سال ۱۶۰۹ یک پادشاهی مستقل بود، زمانی که تحت حکومت ساتسوما، استانی در جنوب ژاپن قرار گرفت.

کمودور متیو پری در سال ۱۸۵۲ قبل از ورود تاریخی خود به ادو (توکیو فعلی) در سال بعد، زمانی که ژاپن پس از قرن ها انزوا به روی جهان باز شد، در بندر ناها پهلو گرفت.

ناها در سال ۱۸۷۹ پایتخت شد و بعداً پایتخت قدیمی شوری را جذب کرد. اما همیشه مرکز فعالیت های تجاری در جزیره بود. بندر ناها حداقل از قرن یازدهم با کره و سرزمین اصلی ژاپن تجارت می کرد.

این جزایر تنها در سال ۱۸۷۹ بخشی از ژاپن شد. پس از جنگ جهانی دوم این جزایر توسط ایالات متحده اشغال شد و تنها در سال ۱۹۷۲ به ژاپن بازگردانده شد.

باغ های جذاب خارجی و سلطنتی

پادشاهی ریوکیو زمانی یک ایالت تابع سلسله مینگ بود و نفوذ چین در این منطقه از ژاپن غیرقابل انکار است. فوکوشوئن، باغی در ناها، مظهر آن قدرت است. تمام مواد مورد استفاده برای ساخت آن و همچنین طراحی آن از فوژو است. طراحی و جلوه های بصری و شنیداری همگی تفاوت های ظریفی با باغ های ژاپنی دارد.

در نزدیکی قلعه شوری، یکی از استراحتگاه های مورد علاقه خانواده سلطنتی پادشاهی ریوکیو، باغ سلطنتی شیکینائن است. این خلوتگاه جنگلی دارای یک حوض بزرگ مدور با چندین جزیره، پل های سنگی، یک قصر چوبی، یک رصدخانه، یک مزرعه موز و یک چشمه آب شیرین است. مقامات خارجی و سایر مهمانان بلندپایه مرتباً به اینجا می آمدند.

بازآفرینی گذشته

در ناها چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن وجود دارد. این شهر پرجنب‌وجوش با زندگی‌های شبانه فعال است که بیشتر آن در اطراف کوکوسای دوری یا خیابان بین‌المللی متمرکز است که تقریباً دو کیلومتر (۱ مایل) از قلب ناها می‌گذرد.

پاساژهای سرپوشیده شلوغ منتهی به کوکوسای دوری با غرفه‌های محصولات محلی و صنایع دستی و هنرمندان خیابانی در یکشنبه‌های بدون ترافیک را خواهید دید.

مونوریل می تواند شما را به شوری، پایتخت سابق برساند. قلعه شوری از قرن پانزدهم تا زمانی که در قرن نوزدهم تحت حکومت ژاپن قرار گرفت، کاخ پادشاهی ریوکیو بود.

قلعه شوری در گذشته پنج بار سوخته اما هر بار بازسازی شده است. در سال ۲۰۱۹ این قلعه بر اثر آتش سوزی ویران شد. در حال حاضر در حال بازسازی است و قرار است در سال ۲۰۲۵ تکمیل شود. بازدیدکنندگان منطقه اکنون می توانند روند بازسازی را ببینند و بشنوند.

مطمئن باشید که بازدید از معبد Naminuegu را از دست ندهید، این معبد مکانی مقدس در آیین جزایر ریوکیو بوده است. در جنگ جهانی دوم سوزانده شد اما در دهه ۱۹۹۰ به شکوه اولیه خود بازگردانده شد. این معبد ۱۵ دقیقه پیاده تا ایستگاه مونوریل Asahibashi فاصله دارد.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.