اوهارا،کیوتو

اوهارا،کیوتو –  دور از جمعیت دیوانه کننده، خلوتگاه آرام کیوتو

فرار به شهر کوهستانی زیبای اوهارا، شهری روستایی در کوه های شمال کیوتو. اینجا علاوه بر معابد فوق‌العاده‌اش، محل محبوبی برای برگ‌های پاییزی و شکوفه‌های گیلاس و آزالیا در بهار است  و بازدیدکنندگان تور ژاپن بهار را از سراسر جهان شگفت زده می کند .

این موارد را از دست ندهید

• سانزنین، معبدی با پیوندهای عمیق با خانواده امپراتوری

• جیکوین، تأثیر قوی بر سنت های موسیقی ژاپن

• جاکو-این، یک صومعه از سال ۱۱۸۶

چگونه به آنجا برویم

منطقه اوهارا از ایستگاه JR کیوتو با اتوبوس قابل دسترسی است.

از ایستگاه کیوتو می توانید اتوبوس شماره ۱۷ به اوهارا را بگیرید. این ایستگاه تا اوهارا ۴۰ دقیقه فاصله دارد.

اوهارا،کیوتو

خاستگاه های دلربا

اوهارا به عنوان مرکز شومیو، یک سبک سرودخوانی بودایی مرتبط با فرقه بودایی Tendai شناخته می شود. شومیو توسط راهب انین (۷۹۴-۸۶۴) که این تکنیک را در چین مطالعه کرده بود، به این منطقه آورده شد، اگرچه منشأ آن در هند بود.

اوهارا،کیوتو: بودیسم تندای

بودیسم تندای در ژاپن بر اساس مکتب چینی بودایی به همین نام است. در ژاپن، بودیسم تندای مسلماً مهمترین و تأثیرگذارترین مکتب بودیسم بود. جهان بینی جهانی آن امکان آشتی دادن آموزه های بودایی و شینتو را فراهم کرد. علاوه بر این، بسیاری از بنیانگذاران مکاتب جدید بودیسم در ژاپن در اصل در آیین بودایی تندای آموزش دیده بودند. تندای روابط بسیار نزدیکی با خانواده امپراتوری و با شوگونات توکوگاوا داشت. مقر تندای Enryakuji در کوه Hiei در کیوتو است.

یک روستای عجیب و غریب

شهر اوهارا جذاب است، مردم محلی صمیمی هستند، و می توانید مغازه های کوچک زیادی را پیدا کنید که تخصص ها و صنایع دستی محلی را ارائه می دهند. اگر می خواهید اقامت خود را در این دهکده آرام کوهستانی طولانی کنید، چند مسافرخانه در دسترس هستند.

سانزنین

معبد سانزنین مشهورترین مکان شهر است. خیابانی از شهر به طور مستقیم به آن منتهی می شود که در کوه های شرقی قرار دارد.

سانزنین که توسط دیوارهای سنگی مرتفع احاطه شده است، یک مجموعه معبد بزرگ با بسیاری از ساختمان های چشمگیر و باغ های زیبا است. راهب معروف Saicho (767-822) که مسئول تأسیس فرقه بودیسم تندای بود، این معبد را در اوایل دوره هیان (۷۹۴-۱۱۸۵) تأسیس کرد.

سانزنین توسط بسیاری از معابد کوچکتر احاطه شده است که بیشتر آنها متعلق به فرقه تندای هستند. یک مسیر پیاده‌روی دوست‌داشتنی از میان کوه‌ها آن‌ها را به هم متصل می‌کند و در نهایت به آبشار خوش‌منظره Otonashi منتهی می‌شود.

جیکوین

در فاصله کوتاهی از سانزنین معبد جیکوین قرار دارد. جیکوین که در اصل محل زندگی راهبان برای معبد شورین در این نزدیکی بود، اکنون به تنهایی به عنوان یک معبد چشمگیر است.

سالن مهمان دارای زنگ ها و سایر سازهای مورد استفاده در موسیقی شومیو است.

باغ های نمادین

جیکوین به خاطر دو باغش معروف است. باغ Keishin-en دارای یک حوض کوی است که در آن هر یک از ویژگی های طبیعی آن نشان دهنده یک نماد بودایی متفاوت است.

در زیر معبد یک باغ پیاده روی با حوض، چای خانه، فانوس های سنگی و پاگوداهای سنگی کوچک وجود دارد. این باغ به‌خاطر درختان گیلاسی که در پاییزی شکوفا می‌شوند، شناخته شده است، که به بازدیدکنندگان فرصت منحصربه‌فردی برای تماشای شکوفه‌های گیلاس و شاخ و برگ‌های پاییزی را می‌دهد.درخواست ویزای ژاپن، سفر به کیوتو و بازدید از باغ های معروف آن جزو معنوی ترین کارهای ممکن به شمار می آید.

معبد به طور کلی ساکت است، زیرا مهمانان کمی جز در پاییز از آن بازدید می کنند. می توانید اینجا بنشینید و از یک فنجان ماچا با شیرینی های ژاپنی در آرامش لذت ببرید.

جاکو-این

معبد جاکو-این نیز از فرقه تندای است. اگرچه قدمت آن به بیش از هزار سال می رسد، اما سالن اصلی در سال ۲۰۰۰ به دلیل آتش سوزی سوخت و در سال ۲۰۰۵ بازسازی شد.

جاکو-این به‌خاطر پلکانی زیبا که به دروازه جلویی منتهی می‌شود، شهرت دارد. جالب اینجاست که این معبد زمانی یک صومعه بود که یک ملکه در آن درس می خواند.

وقتی اینجا هستید، از گالری هنری دیدن کنید، که مجموعه ای چشمگیر از طومارهای خوشنویسی و نقاشی های باستانی ژاپنی دارد.

اوهارا به بازدیدکنندگان این فرصت را می دهد تا بدون یک سفر دشوار، روستاهای واقعی ژاپن را ببینند. این فرصت، یک سفر یک روزه آرام را ایجاد می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.